-

Dovolená Kavarna - hotely

Kaliakria Resort

Náhled objektu Kaliakria Resort, Kavarna, Severní pobřeží (Varna a okolí), Bulharsko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Kavarna a na ubytování v hotelu Kaliakria Resort budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na severním pobřeží (v okolí Varny), která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Thracian Cliffs Golf Resort & Spa

Náhled objektu Thracian Cliffs Golf Resort & Spa, Kavarna, Severní pobřeží (Varna a okolí), Bulharsko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Thracian Cliffs Golf Resort & Spa je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Kavarna prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na severním pobřeží (v okolí Varny) příjemný čas relaxace

Topola Skies Golf & Spa Resort

Náhled objektu Topola Skies Golf & Spa Resort, Kavarna, Severní pobřeží (Varna a okolí), Bulharsko
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Topola Skies Golf & Spa Resort, kde si můžete v resortu Kavarna na severním pobřeží (v okolí Varny) bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Dovolená Kavarna - informace

Městečko Kavarna je jedním z nejseverněji ležících turistických středisek na pobřeží Černého moře pro dovolenou v Bulharsku a nalézá se asi 15 kilometrů východně od známého prázdninového letoviska Balčik. Do města Varna, které je hlavním turistickým centrem bulharského severního černomořského pobřeží a na jejímž letišti přistávají letadla s turisty, mířícími do letovisek této části Bulharska včetně resortu Kavarna, je to odtud asi 50 kilometrů.

Dovolená Kavarna - fotografie

Centrum města Kavarna leží ve vzdálenosti asi dvou kilometrů od pobřeží a protože jde o poměrně velké letovisko, v němž trvale žije více než 10.000 obyvatel, turistická vybavenost je tady na vysoké úrovni. Většina z ubytovacích zařízení je samozřejmě situována nedaleko zdejší hlavní pláže v okrajové části města a téměř všechny hotely turistického střediska Kavarna byly vybudovány v oblasti, která je bohatá na zeleň. Celý prázdninový resort tak působí na své návštěvníky svěžím dojmem.

V těsné blízkosti většiny hotelů, které nabízejí ubytování v oblasti Kavarna a současně byly postaveny nedaleko od pláže, je v provozu pár restaurací. V nich se mohou turisté zastavit na něco dobrého jak z vyhlášené bulharské kuchyně, tak také na klasická kontinentální jídla. Příjemnou procházkou se dá dojít do centra města Kavarna, kde je v provozu daleko více restaurací a tradičních taveren, zvoucích kolemjdoucí svou vůní připravovaných pokrmů. Stejně tak se tady mohou turisté zastavit v několika kavárnách a cukrárnách na něco dobrého. Tuto možnost určitě přivítají rodiče, kteří s sebou do letoviska Kavarna vzali na dovolenou do Bulharska své ratolesti.

Pláž letoviska Kavarna je dlouhá necelého půl kilometru a táhne se podél pobřeží malého zálivu. Z jihovýchodní strany je ohraničena kamenným molem, u kterého kotví nejčastěji loďky místních obyvatel. Na západní straně pak vybíhá na jejím konci do moře umělý poloostrov. Povrch pláže letoviska Kavarna je tvořen jemným bílým pískem a do moře klesá jen pozvolna. To je důvodem, proč je dovolená v turistickém středisku Kavarna velmi oblíbená mezi rodinami s malými dětmi.

Pláž je dobře turisticky vybavená a její návštěvníci si tady budou moci zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Protože Kavarna zatím není příliš exponované turistické letovisko a rozměry zdejší pláže jsou velkorysé, nebývá ani uprostřed hlavní turistické sezóny nijak přeplněná.

Protože má Kavarna za sebou bohatou historii, dovolená se tady bude líbit i milovníkům historie. I když městečko postihlo během minulosti několik katastrof v podobě zemětřesení či válečných konfliktů, do současnosti se zde dochovala celá řada památek ať už ze starověku či středověku.

Turisté, kteří by chtěli poznat i něco více ze severní části bulharského pobřeží Černého moře než jen bezprostřední okolí resortu Kavarna, se mohou vydat do již zmíněného Balčiku nebo o něco vzdálenější Varny. K dalším oblíbeným cílům pak bezpochyby patří známé prázdninové resorty Zlaté Písky a Albena, které leží ve vzdálenosti něco málo přes 20 kilometrů od centra letoviska Kavarna.

Kam jinam na severním pobřeží (v okolí Varny) na dovolenou?

Kavarna není jediným místem, kde se dá prožít na severním pobřeží (v okolí Varny) příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Bulharska i na následujících místech: Albena, Balčik, Byala, Kranevo, Svatý Konstantin, Škorpilovci, Zlaté Písky.

Další sekce katalogu Kavarna, Severní pobřeží (Varna a okolí)

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Kavarna, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kavarna.