-

Dovolená Varna - hotely

Dovolená Varna - informace

Město Varna je turistickou metropolí v severní části bulharského pobřeží Černého moře. V této části Bulharska je největším přístavem a také se zde nalézá mezinárodní letiště, na němž přistávají letadla s turisty, mířícími do letovisek v severní části bulharského černomořského pobřeží. K nejznámějším z nich patří bezpochyby prázdninový resort Zlaté Písky, který se nalézá asi 10 kilometrů severovýchodním směrem od města Varna. Dále můžeme jmenovat turistická letoviska jako je Kranevo, Albena a Balčik, které si již své místo na turistickém výsluní též získali.

Dovolená Varna - fotografie

Varna je třetím největším městem v celém Bulharsku a tak je pochopitelné, že zdejší turistická vybavenost je na velmi vysoké úrovni. Ve městě je otevřen bezpočet restaurací a tradičních taveren, kde se mohou turisté zastavit na výborné pokrmy z vyhlášené bulharské kuchyně, stejně tak jako si mohou dát kontinentální jídla, na která jsou zvyklí. Varna neusíná ani po setmění a se západem slunce tady otevírají své brány nejrůznější noční kluby, diskotéky, bary a další zábavní podniky, které se postarají o to, aby dovolená v této části Bulharska byla zejména pro turisty, kteří se chtějí bavit i během noci, přesně podle jejich představ.

Letní dovolená ve městě Varna se bude líbit i milovníkům historie, neboť se zde nachází více než stovka architektonických památek jak ze starověku, tak i středověku. Nejznámější z památek ve městě Varna jsou bezpochyby Římské lázně, které zde byly vybudovány už ve třetím století našeho letopočtu.

Dovolená Varna - fotografie

I když je Varna velkoměstem, je zde bezpočet možností ke koupání. Většina městských pláží se nachází u parku s názvem Primorski a zdejší pláž je rozdělena několika umělými moly. Táhne se od přístavu v délce více než 4 kilometry směrem k prázdninovém letovisku Svatý Konstantin a Helena. Pláže jsou dokonale turisticky vybavené a nechybí tady možnost zapůjčit si lehátka a slunečníky. Aktivní jedinci budou moci vyzkoušet nejrůznější vodní a plážové sporty a turisté, kterým by na pláži ve městě Varna vyhládlo, to mají jen kousek k občerstvení v místním parku.

Turisté, kteří by chtěli poznat i další části ze severního pobřeží Černého moře v Bulharsku, cestují z města Varna nejčastěji směrem na sever do již zmíněných letovisek Svatý Konstantin a Helena, Zlaté Písky, Kranevo, Albena a Balčik.

Kam jinam na severním pobřeží (v okolí Varny) na dovolenou?

Varna není jediným místem, kde se dá prožít na severním pobřeží (v okolí Varny) příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Bulharska i na následujících místech: Albena, Balčik, Byala, Kavarna, Kranevo, Svatý Konstantin, Škorpilovci, Zlaté Písky.