-

Dovolená Aphiartis (Afiartis) - hotely

Irini

Náhled objektu Irini, Aphiartis (Afiartis), ostrov Karpathos, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Aphiartis (Afiartis) a na ubytování v hotelu Irini budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Karpathosu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Aphiartis (Afiartis) - informace

Afiartis (nebo též Aphiartis) je prázdninová oblast v jižní části řeckého ostrova Karpathos ve vzdálenosti jen asi kilometr od zdejšího mezinárodního letiště. Turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou právě v Afiartis tak nebudou trávit při cestě z letiště do svého hotelu nějak dlouhý čas transferem. Do hlavního města ostrova Pigadia je to odtud něco málo přes 10 kilometrů severním směrem a známá prázdninová letoviska Arkasa, Lakki a Amoopi leží necelých 10 kilometrů daleko.

Dovolená Aphiartis (Afiartis) - fotografie

Obec Afiartis není typickým prázdninovým letoviskem tak, jak si je turisté na řeckých ostrovech představují. Jde spíše o jakousi oblast, kde jsou roztroušeny nejrůznější ubytovací kapacity. Letovisko je velice klidné a dovolená u moře se tady bude líbit všem turistům, kteří si na Karpathos přijeli odpočinout od všedních pracovních dní.

Hlavním lákadlem prázdninového resortu Afiartis je zdejší pláž. Ta má na délku více než 2 kilometry a její povrch je tvořen jemným pískem zlatavé barvy. Protože se do vod Egejského moře noří jen pozvolna, je dovolená v Afiartis skvělým způsobem, jak strávit svou dovolenou v Řecku pro rodiče malých dětí, neboť se nemusejí obávat pustit své děti do vody samotné.

Dovolená Aphiartis (Afiartis) - fotografie

Největší oblibu si ovšem oblast Afiartis získala mezi příznivci windsurfingu a surfingu. Stálý vítr, který je tady nazýván Meltemi, vytváří v Afiartis ideální podmínky pro provozování těchto aktivit, neboť tvoří poměrně velké vlny a milovníci jízdy na prkně ať již s plachtou nebo bez se tady budou moci do sytosti vyřádit.

Na něco dobrého z vynikající středomořské kuchyně je možné v Afiartis zajít do několika tradičních taveren a restaurací, tím ovšem zdejší turistická vybavenost končí. Nenajdete tady však žádné noční kluby a jiné podniky, které by poklidnou a příjemně plynoucí atmosféru oblasti Afiartis jakkoli narušovaly.

Kam jinam na Karpathosu na dovolenou?

Aphiartis (Afiartis) není jediným místem, kde se dá prožít na Karpathosu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Amoopi, Arkasa, Finiki, Kyra Panagia, Lakki (Karpathos), Lefkos, Pigadia.

Další sekce katalogu Aphiartis (Afiartis), ostrov Karpathos

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Aphiartis (Afiartis), která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Aphiartis (Afiartis). Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Aphiartis (Afiartis) jsou prezentovány v sekci Aphiartis (Afiartis) first minute.