-

Dovolená Finiki - hotely

Archontiko

Náhled objektu Archontiko, Finiki, ostrov Karpathos, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Finiki a na ubytování v aparthotelu Archontiko budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Karpathosu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Finiki - informace

Malá vesnička Finiki leží jen asi kilometr severně od prázdninového letoviska Arkasa na západním pobřeží ostrova Karpathos. Do hlavního města ostrova Pigadia je to z Finiki něco málo přes 15 kilometrů a na mezinárodní letiště v jižní části ostrova leží odsud jen asi 7 kilometrů.

Dovolená Finiki - fotografie

Protože Finiki není typickým prázdninovém letoviskem a jde spíše o malou rybářskou vesničku, nabídka ubytování je zde poměrně omezená. Jde především o cenově výhodné apartmány a turisté též mohou být ubytování v soukromí u místních obyvatel.

Pobřeží v okolí Finiki je dosti skalnaté a turisté se tady mohou koupat na několika místech, které jsou pokryta nejčastěji malými oblázky. Protože se zde nenachází žádný jemný písek, který by mohl být vířen příbojem, je Finiki ideálním místem pro provozování šnorchlování anebo přístrojového potápění.

Dovolená Finiki - fotografie

Letní dovolená ve Finiki tak bude maximálně vyhovovat všem turistům, kteří chtějí prožít svou dovolenou v Řecku stranou rušných turistických resortů a na Karpathos si přijeli užít zejména klidu a pohody.

Kam jinam na Karpathosu na dovolenou?

Finiki není jediným místem, kde se dá prožít na Karpathosu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Amoopi, Aphiartis (Afiartis), Arkasa, Kyra Panagia, Lakki (Karpathos), Lefkos, Pigadia.