-

Dovolená Kounopetra - hotely

Ionian Resort sea view

Náhled objektu Ionian Resort sea view, Kounopetra, ostrov Kefalonia, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Kounopetra a na ubytování v hotelu Ionian Resort sea view budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Kefalonii, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Vitoratos Studios

Náhled objektu Vitoratos Studios, Kounopetra, ostrov Kefalonia, Řecko
Turisty vyhledávaný Hotel Vitoratos Studios je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Kounopetra prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Kefalonii příjemný čas relaxace

Dovolená Kounopetra - informace

Kounopetra patří mezi klidnější prázdninová střediska v jižní části jónského ostrova Kefalonia. Nalézá se na nejjižnějším výběžku poloostrova Paliki a do zdejší metropole Lixouri je to odsud necelých 10 kilometrů na severovýchod. Zhruba dva kilometry od centra obce Kounopetra pak leží známé turistické středisko osada Xi.

Dovolená Kounopetra - fotografie

I když leží Kounopetra jen asi 10 kilometrů vzdušnou čarou od mezinárodního letiště na ostrově Kefalonia, transfer trvá téměř hodinu, neboť je potřeba objíždět záliv, v němž leží kupříkladu hlavní město ostrova Argostoli, Agios Dimitrios či již zmiňované Lixouri.

Pobřeží v blízkosti obce Kounopetra je vesměs skalnaté a povrch zdejší pláže tvoří nejčastěji hrubý písek a nebo jemné oblázky. Protože Kounopetra leží stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Kefalonie, dovolená u moře v Řecku tady bude maximálně vyhovovat všem jedincům, kteří si sem přicestovali odpočinout a užít si pohody a klidu.

Dovolená Kounopetra - fotografie

Možností ke koupání mají návštěvníci letoviska Kounopetra hned několik. Pobřežní skaliska tady ohraničují několik písečných pláží, které se budou líbit zejména romantickým duším, neboť tady budou moci strávit svůj zasloužený čas volna a odpočinku téměř o samotě. Stejně tak se tady ale nacházejí dobře vybavené pláže, na nichž si můžou jejich návštěvníci zapůjčit plážová lehátka a slunečníky a nechybí tady sprchy se sladkou vodou.

Zajímavostí je, že název vesničky Kounopetra by se dal přeložit jako pohybující se kameny. Bohužel tento unikátní přírodní úkaz, kdy se v pravidelných intervalech pohybovala jedna ze zdejších skal, zanikl při ničivém zemětřesení v druhé polovině minulého století. Tato skutečnost ale neubrala nic na atraktivitě vesničky Kounopetra a spousta turistů sem během své dovolené cestuje a to byť jen na krátký výlet.

Kam jinam na Kefalonii na dovolenou?

Kounopetra není jediným místem, kde se dá prožít na Kefalonii příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Argostoli, Fiskardo, Karavados, Karavomilos, Lassi, Lixouri, Lourdas, osada Xi, Poros, Skala, Svoronata, Vrahinari.

Další sekce katalogu Kounopetra, ostrov Kefalonia

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Kounopetra, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kounopetra.