-

Dovolená osada Xi - hotely

Apollonion Resort & Spa

Náhled objektu Apollonion Resort & Spa, osada Xi, ostrov Kefalonia, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska osada Xi a na ubytování v hotelu Apollonion Resort & Spa budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Kefalonii, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Cephalonia Palace

Náhled objektu Cephalonia Palace, osada Xi, ostrov Kefalonia, Řecko
Turisty vyhledávaný Hotel Cephalonia Palace je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu osada Xi prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Kefalonii příjemný čas relaxace

Lito

Náhled objektu Lito, osada Xi, ostrov Kefalonia, Řecko
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do studia nebo apartmánu Lito, kde si můžete v resortu osada Xi na Kefalonii bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Sofia

Náhled objektu Sofia, osada Xi, ostrov Kefalonia, Řecko
Ubytujte se během turistické sezóny i mimo ni v prázdninovém středisku osada Xi, kde se nachází Studio / Apartmán Sofia, a odkud vám cesta k vodě zabere jen chvíli, takže skvělá dovolená u moře na Kefalonii vám může začít prakticky ihned po příletu

Dovolená osada Xi - informace

Osada Xi se nachází u pláže s rudým pískem v jižní části poloostrova Paliki, který se nalézá v západní části jónského ostrova Kefalonia. Jen asi 2 kilometry západně od Xi, na nejjižnějším výběžku poloostrova Paliki, se rozkládá letovisko Kounopetra, a do zdejší metropole Lixouri je to z osady Xi necelých 6 kilometrů severovýchodním směrem.

Dovolená osada Xi - fotografie

Podobně jako v případě dalších prázdninových středisek v této části řeckého ostrova Kefalonie, osada Xi patří ke klidnějším letoviskům, kde se bude dovolená u moře v Řecku líbit zejména turistům, kteří si sem přiletěli odpočinout a užít si klidu a pohody. I když Xi rozhodně nepatří k největším prázdninovým resortům na Kefalonii, nabídka ubytování je tady pestrá, a turisté mohou bydlet jak v cenově příznivých malých hotelech a apartmánech, tak také v luxusně zařízených a o něco dražších hotelových komplexech.

Hlavním lákadlem, proč turisté přijíždějí strávit svůj čas volna a odpočinku právě do Xi, je zdejší pláž. Díky saharskému písku, který tvoří její povrch, je zbarvená do červeno - hnědého odstínu a táhne se v celkové délce více než dvou kilometrů až k jihovýchodnímu výběžku poloostrova Paliki.

Dovolená osada Xi - fotografie

Pláž, u které leží osada Xi, je turisticky dobře vybavená a její návštěvníci mají možnost zapůjčit si tady plážová lehátka a slunečníky. Aktivní jedinci bezpochyby přivítají možnost vyzkoušet si v Xi celou řadu plážový vodních sportů a díky blízkosti několika taveren a stánků s rychlým občerstvením. A tak to nebudou mít turisté, kterým by na pláži vyhládlo, k občerstvení daleko.

Písečný povrch pláže v Xi se do průzračně čistých vod Jónského moře svažuje jen pozvolna a tak je letní dovolená v této části Kefalonie velmi oblíbená mezi méně zdatnými plavci a samozřejmě též u rodičů, kteří se tu nemusejí obávat pustit své malé děti cachtat do moře samotné.

Kam jinam na Kefalonii na dovolenou?

Osada Xi není jediným místem, kde se dá prožít na Kefalonii příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Argostoli, Karavados, Karavomilos, Kounopetra, Lassi, Lixouri, Lourdas, Poros, Skala, Svoronata, Vrahinari.

Další sekce katalogu osada Xi, ostrov Kefalonia

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku osada Xi, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute osada Xi. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska osada Xi jsou prezentovány v sekci osada Xi first minute.