-

Dovolená Agios Georgios Pagon - hotely

Alkyon

Náhled objektu Alkyon, Agios Georgios Pagon, ostrov Korfu, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Agios Georgios Pagon a na ubytování v hotelu Alkyon budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

White House

Náhled objektu White House, Agios Georgios Pagon, ostrov Korfu, Řecko
Turisty vyhledávaný Studio / Apartmán White House je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Agios Georgios Pagon prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Korfu příjemný čas relaxace

Dovolená Agios Georgios Pagon - informace

Agios Georgios Pagon patří k velmi oblíbeným letoviskům na západním pobřeží druhého největšího z řeckých jónských ostrovů Korfu. Nalézá se v něco přes dva kilometry široké zátoce a po celé její délce se táhne krásná písečná pláž. Právě zdejší pláž je hlavním důvodem, proč do prázdninového střediska Agios Georgios Pagon přilétá každým rokem celá řada turistů ze všech možných koutů Evropy.

Dovolená Agios Georgios Pagon - fotografie

Letovisko Agios Georgios Pagon je zasazeno do nádherné oblasti, kdy stejnojmennou zátoku lemují svěží zelení porostlé kopce a dotvářejí zdejší jedinečnou atmosféru. Vesnička leží stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Korfu a tak se tady bude dovolená líbit všem turistům, kteří preferují poklidná, stranou ležící letoviska před rušnými a pulzujícími prázdninovými resorty.

Bylo by ale chybou si myslet, že když Agios Georgios Pagon leží mimo exponovaná místa na ostrově Korfu, mělo by mu chybět cokoliv z obvyklé turistické vybavenosti. Návštěvníci letoviska tady mají k dispozici hned několik restaurací a taveren, do kterých můžou jak během dne, tak i navečer, zajít na chutné pokrmy z vyhlášené středomořské kuchyně. Samozřejmě nechybí ani obchody a minimarkety s nejrůznějším zbožím.

Dovolená Agios Georgios Pagon - fotografie

Co zde ale chybí, jsou hlučné noční kluby, bary, diskotéky a další zábavní podniky, které by jakkoliv narušovaly poklidnou atmosféru městečka. Po setmění se tak bude v letovisku Agios Georgios Pagon určitě líbit romantickým duším, které se rády vydávají na procházky podél pláže. Zájemci o noční zábavu by se však měli poohlédnout po některém z rušnějších letovisek, jako je třeba Sidari nebo některé ze středisek na východní pobřeží ostrova.

Povrch pláže v oblasti Agios Georgios Pagon tvoří jemný písek a do příjemně prohřátých vod Jónského moře se svažuje jen pozvolna. O její kvalitě svědčí několikeré ocenění modrou vlajkou a díky profilu mořského dna je zde koupání vhodné jak pro méně zdatné plavce, tak také pro malé děti. I proto je dovolená, v této části ostrova Korfu, tak oblíbená mezi mladými rodiči.

Kdo by chtěl poznat i něco více z ostrova Korfu, než jen bezprostřední okolí prázdninového střediska Agios Georgios Pagon, může se vydat na výlet do již zmiňovaného letoviska Sidari nebo obce Roda, které leží obě severně od letoviska. Vypravit se dá též opačným směrem na jih a navštívit letovisko Paleokastritsa se známým klášterem.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Agios Georgios Pagon není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.