-

Dovolená Agios Gordios - hotely

Mayor La Grotta Verde Grand Resort

Náhled objektu Mayor La Grotta Verde Grand Resort, Agios Gordios, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Agios Gordios a na ubytování v hotelu Mayor La Grotta Verde Grand Resort budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Agios Gordios - informace

Agios Gordios je klidnějším letoviskem v západní části ostrova Korfu a je situováno na břehu malé zátoky. Většina zdejších ubytování se nalézá ve svahu nad zdejší asi kilometr dlouhou pláží. Protože se Agios Gordios nalézá v hornaté části ostrova, není zde dovolená obvykle doporučována turistům s omezenou pohyblivostí.

Dovolená Agios Gordios - fotografie

Agios Gordios leží stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Korfu, a tak se tu bude letní dovolená líbit všem, kdo si chtějí užít pohody a klidu. Protože se pohoří zvedá prakticky na okraji letoviska, svůj čas volna a odpočinku sem často přilétají strávit i milovníci pěší turistiky. Značené stezky začínají prakticky u Agios Gordios a vedou do sítě zeleného pohoří východně od letoviska.

Obcí Agios Gordios prochází jedna hlavní ulice, podél které jsou rozesety rybářské restaurace, taverny, bary a další podniky, do nichž je možné zajít na něco dobrého k jídlu či posedět s přáteli nebo s rodinou. Zejména pokrmy z darů moře jsou v Agios Gordios vyhlášené.

Dovolená Agios Gordios - fotografie

Protože se svahy v Agios Gordios zvedají prakticky hned od pláže, většina zdejších hotelů a penzionů nabízí svým hostům nádherný výhled na celou zátoku a Jónské moře. Díky západní orientaci se tady dá pozorovat jeden z nejkrásnějších pohledů na západ slunce v celém Řecku.

Celková délka pláže v Agios Gordios přesahuje jeden kilometr a do vod Jónského moře se svažuje jen pozvolna. Většina jejího povrchu je tvořena pískem, ovšem v některých místech přechází v menší oblázky. Poblíž centra obce je pláž plně vybavená a její návštěvníci si tady mohou zapůjčit lehátka, slunečníky a další propriety. Naopak dále od města i v nejvyšší turistické sezóně návštěvníků pláže ubývá a tak si tu najdou své místečko zejména milovníci soukromí a též romantické duše. Konec pláže v Agios Gordios pak ohraničuje skalisko zvané Dračí zub, který je jakýmsi symbolem nejen zdejší pláže, ale celého prázdninového střediska.

Díky poloze zhruba uprostřed ostrova Korfu je Agios Gordios skvělým místem pro výlety za poznáním tohoto ostrova. Rodiče s malými dětmi, kteří se rozhodli strávit dovolenou právě v Agios Gordios, se určitě vypraví do velkého zábavního parku s názvem Aqualand, který se nachází necelých 10 kilometrů ve vzdáleném Agios Ioannis. K dalším oblíbeným výletním cílům patří hlavní město ostrova Kerkyra, které leží jen asi 5 kilometrů východně od Agios Gordios na opačné straně ostrova Korfu.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Agios Gordios není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Agios Gordios, ostrov Korfu

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Agios Gordios jsou prezentovány v sekci Agios Gordios first minute.