-

Dovolená Agios Stefanos (Korfu) - hotely

Maria

Náhled objektu Maria, Agios Stefanos (Korfu), ostrov Korfu, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Agios Stefanos (Korfu) a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Maria budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Agios Stefanos (Korfu) - informace

Agios Stefanos na nejzápadnějším výběžku ostrova Korfu byla původně, podobně jako další současná letoviska na řeckých ostrovech, jen malou rybářskou vesničkou. S rozvojem turistického ruchu se však Agios Stefanos transformoval v příjemné, avšak stále poklidné letovisko, kde mohou jeho návštěvníci prožít příjemnou a ničím nerušenou dovolenou u moře.

Dovolená Agios Stefanos (Korfu) - fotografie

Většina zdejších ubytovacích kapacit jsou menší hotely a penziony, takže nenarušují poklidný ráz letoviska. Turisté si tak v Agios Stefanos mohou skutečně odpočinout od ruchu města a všedního života. To, že tato obec nepatří k příliš frekventovaným, ovšem v žádném případě neznamená, že by zde chyběla základní turistická vybavenost. Návštěvníci Agios Stefanos mohou zajít na něco dobrého k jídlu do několika taveren a restaurací a k posezení zvou kavárny a cukrárny, v nichž si mohou dát šálek dobré kávy a zakousnout něco dobrého. Samozřejmě nechybí obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím včetně suvenýrů.

Hlavním lákadlem Agios Stefanos je ovšem zdejší pláž. Ta se táhne v celkové délce přesahující 2 kilometry a její povrch je tvořen jemným pískem. Protože se do vod Jónského moře noří velmi pozvolna, je pobyt na ní ideální pro rodiny s malými dětmi, neboť se rodiče nemusejí bát nechat své děti koupat v prohřáté a průzračně čisté vodě samotné. Stejně tak je písčitá pláž v Agios Stefanos skvělým místem pro dovolenou méně zdatných plavců.

Dovolená Agios Stefanos (Korfu) - fotografie

Ačkoliv Agios Stefanos nepatří k největším letoviskům na ostrově Korfu, zdejší pláž je dobře vybavená a její návštěvníci si tady mohou zapůjčit lehátka a slunečníky. Díky tomu, že je dostatečně prostorná, není ani uprostřed hlavní sezóny dovolených nějak přeplněná. Aktivní jedinci určitě ocení možnost vyzkoušet si na pláži v Agios Stefanos nejrůznější vodní a plážové sporty a věnovat se svým oblíbeným aktivitám.

Na dovolenou do Agios Stefanos se též vydávají turisté se zájmem poznat severozápadní region ostrova Korfu. Skvělým výletním místem je nedaleko ležící letovisko Sidari, které se proslavilo svým Kanálem lásky. Jde o jakýsi průliv mezi skalisky, k němuž se váže pověst, že pokud jím proplave mladá žena, získá srdce svého vyvoleného. Dobře dostupné jsou z Agios Stefanos i další letoviska, jako je Kassiopi nebo Agios Georgios Pagon.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Agios Stefanos (Korfu) není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Acharavi, Almyros, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.