-

Dovolená Apraos - hotely

Dovolená Apraos - informace

Apraos je, podobně jako nedaleký Agios Spyridon, malým letoviskem v nejsevernější části řeckého ostrova Korfu. Apraos sice leží na hlavní silnici, která spojuje známá letoviska Kassiopi a Acharavi spolu s největším městem v oblasti Roda, ovšem hlavní turistický ruch se malé vesničce Apraos zatím vyhýbá.

K ubytování turistů, kteří cestují do prázdninového střediska Apraos na dovolenou, slouží jen několik málo hotýlků a penzionů. Vybavení vesničky dále doplňuje pár taveren a to je všechno, co v současnosti může obec svým návštěvníkům nabídnout.

Dovolená v oblasti Apraos tak bude maximálně vyhovovat všem, kdo si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta a před rušnými a pulzujícími letovisky dávají přednost spíše menším a stranou hlavního turistického ruchu ležícím střediskům.

Přímo v obci Apraos mají jeho návštěvníci k dispozici asi půl kilometru dlouhou pláž, která v nejširším místě dosahuje i 50 metrů. Protože je však v oblasti jen minimum ubytovacích kapacit, ani uprostřed sezóny nebývá zdejší pláž díky svým velkorysým rozměrům nijak obsazená.

Vstup do moře z pláže v Apraosu je mírný a pozvolný a její povrch tvoří jemný písek. Z toho důvodu se tady bude určitě líbit i rodinám s dětmi, neboť se rodiče nemusejí bát pustit své ratolesti do vody samotné. Stejně tak je pláž v Apraos vhodná ke koupání méně zdatných plavců.

Pokud by v prázdninovém středisku Apraos někomu cokoliv z obvyklé turistické vybavenosti chybělo, bude se muset vydat buď do nedalekého Kassiopi či na opačnou stranu do Acharavi nebo Rody. S nimi má Apraos velmi dobré autobusové spojení.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Apraos není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.