-

Dovolená Apraos - hotely

Chrismos

Náhled objektu Chrismos, Apraos, ostrov Korfu, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Apraos a na ubytování v hotelu Chrismos budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Apraos - informace

Apraos je, podobně jako nedaleký Agios Spyridon, malým letoviskem v nejsevernější části řeckého ostrova Korfu. Apraos sice leží na hlavní silnici, která spojuje známá letoviska Kassiopi a Acharavi spolu s největším městem v oblasti Roda, ovšem hlavní turistický ruch se malé vesničce Apraos zatím vyhýbá.

K ubytování turistů, kteří cestují do prázdninového střediska Apraos na dovolenou, slouží jen několik málo hotýlků a penzionů. Vybavení vesničky dále doplňuje pár taveren a to je všechno, co v současnosti může obec svým návštěvníkům nabídnout.

Dovolená v oblasti Apraos tak bude maximálně vyhovovat všem, kdo si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta a před rušnými a pulzujícími letovisky dávají přednost spíše menším a stranou hlavního turistického ruchu ležícím střediskům.

Přímo v obci Apraos mají jeho návštěvníci k dispozici asi půl kilometru dlouhou pláž, která v nejširším místě dosahuje i 50 metrů. Protože je však v oblasti jen minimum ubytovacích kapacit, ani uprostřed sezóny nebývá zdejší pláž díky svým velkorysým rozměrům nijak obsazená.

Vstup do moře z pláže v Apraosu je mírný a pozvolný a její povrch tvoří jemný písek. Z toho důvodu se tady bude určitě líbit i rodinám s dětmi, neboť se rodiče nemusejí bát pustit své ratolesti do vody samotné. Stejně tak je pláž v Apraos vhodná ke koupání méně zdatných plavců.

Pokud by v prázdninovém středisku Apraos někomu cokoliv z obvyklé turistické vybavenosti chybělo, bude se muset vydat buď do nedalekého Kassiopi či na opačnou stranu do Acharavi nebo Rody. S nimi má Apraos velmi dobré autobusové spojení.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?