-

Dovolená Ermones - hotely

Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa

Náhled objektu Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa, Ermones, ostrov Korfu, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Ermones a na ubytování v hotelu Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Ithea Suites

Náhled objektu Ithea Suites, Ermones, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Ithea Suites je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Ermones prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Korfu příjemný čas relaxace

Dovolená Ermones - informace

Ermones je poklidným letoviskem na západním pobřežím Korfu jen asi 10 kilometrů západně od hlavního města ostrova Kerkyra. Leží v malebné zátoce, ohraničené skalami, a hladina moře je tady po většinu roku klidná. Zdejší skaliska omezují výstavbu nových hotelů a dalších ubytovacích zařízení a tak se dá předpokládat, že i do budoucna bude Ermones místem, kde mohou turisté na ostrově Korfu prožít klidnou a příjemnou letní dovolenou u moře.

Dovolená Ermones - fotografie

Nabídka ubytování je v Ermones ve srovnání s dalšími letovisky na ostrově Korfu poměrně omezená a turisté mohou bydlet jen v několika hotelech a menších penzionech. To ale bude určitě vyhovovat všem turistům, kteří si sem přijedou odpočinout od ruchu velkoměsta a shonu všedních dní.

Díky zdejšímu kopcovitého terénu je velká část hotelů Ermones umístěna ve svahu a tak mají jejich hosté krásný výhled na celou zátoku. Protože ale pohyb v Ermones znamená ve velké většině případů překonávání značných výškových rozdílů, není dovolená v tomto letovisku doporučována jedincům s omezenou pohyblivostí. Zajímavostí letoviska je skutečnost, že je zde v provozu lanovka, která hosty několika zdejších hotelů dopraví od jejich ubytování na pláž a zase zpět.

Dovolená Ermones - fotografie

Největší devizou letoviska Ermones je ovšem zdejší pláž. Ta je situována v malé zátoce a je ohraničena skalisky. Její povrch je tvořen hrubším pískem a oblázky a protože se zde nemůže vířit jemný písek, je voda u pláže po celý rok průzračně čistá. To je dobrou zprávou pro milovníky potápění a šnorchlování, kteří zde mají jedinečnou možnost objevovat taje podmořského života.

Vstup do vody z pláže Ermones je mírný a tak je dovolená v této části ostrova Korfu vhodná i pro rodiny s malými dětmi a též méně zdatné a zkušené plavce. Pláž je dobře turisticky vybavená a nechybí možnost zapůjčit si lehátka a slunečníky. Aktivní turisté si tady budou moci vyzkoušet celou řadu vodních a plážových sportů, k nimž patří kupříkladu šnorchlování, potápění nebo jízda na windsurfingu. Milovníci golfu pak budou moci zajít na nedaleké golfové hřiště.

V blízkosti pláže v Ermones je otevřeno několik restaurací a taveren a též několik kaváren a barů. Pokud tedy návštěvníkům pláže vyhládne, můžou zajít na něco dobrého k jídlu či jen tak posedět s přáteli nebo rodinou. Příznivci nudismu určitě ocení skutečnost, že jedna menší pláž, která se nachází směrem na nedaleké letovisku Sidari, je místními neoficiálně brána jako nudistická.

Rodiče s dětmi bezpochyby ocení možnost navštívit vodní zábavní park v Agios Ioannis Peristeron a turisté, kteří by chtěli poznat i něco více z ostrova Korfu, sem mohou vydat na výlet do hlavního města Kerkyry nebo do letoviska Paleokastritsa severně od Ermones. Jižním směrem od prázdninového střediska Ermones leží Agios Gordios a turisté trávicí dovolenou v této části ostrova Korfu si také s oblibou jezdí prohlédnout zámeček Achillion, který sloužil jako letní sídlo rakouské císařovny Sissi.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Ermones není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Ermones, ostrov Korfu

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Ermones, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Ermones. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Ermones jsou prezentovány v sekci Ermones first minute.