-

Dovolená Glyfada - hotely

Lti Grand Hotel Glyfada

Náhled objektu Lti Grand Hotel Glyfada, Glyfada, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Glyfada a na ubytování v hotelu Lti Grand Hotel Glyfada budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Glyfada - informace

Prázdninové středisko Glyfada které se nalézá na západním pobřeží ostrova Korfu, nedaleko Ermones, a patří k vůbec nejoblíbenějším letoviskům na ostrově. Každou letní sezonu sem přilétá strávit svou letní dovolenou u moře celá řada turistů ze všech koutů Evropy. Z hlavního města ostrova Korfu Kerkyra je to do letoviska Glyfada asi 15 kilometrů a tak turisté musí počítat při příletu s jen se asi půl hodiny trvajícím transferem.

Dovolená Glyfada - fotografie

Celé letovisko Glyfada působí příjemným a svěžím dojmem. Je lemováno skalisky porostlými křovinami a stromy, nejčastěji olivovníky. Protože nejde o nijak rozlehlé letovisko, nabídka ubytování je tady poměrně omezená, a většina zdejších hotelů a penzionů je situována přímo u pláže.

Písečná pláž letoviska Glyfada je jednou z nejhezčích pláží na celém ostrově Korfu. Táhne se v délce téměř jednoho kilometru a její šířka se pohybuje kolem padesáti metrů. Je tedy dostatečně prostorná na to, aby ani v průběhu nejvyšší sezóny dovolených nebyla nijak přeplněná.

Dovolená Glyfada - fotografie

Povrch pláže prázdninového střediska Glyfada tvoří jemný písek a do vod Jónského moře se svažuje jen velmi pomalu. I když je svou morfologií vhodná pro koupání malých dětí a méně zdatných plavců, je třeba dávat pozor na to, že hlavně dále od břehu se zde mohou vyskytovat spodní proudy. Na bezpečnost koupajících se návštěvníků dovolenkového střediska Glyfada dohlížejí plavčíci.

Pláž v obci Glyfada je z pohledu turistiky velmi dobře vybavená a návštěvníci si zde samozřejmě mohou zapůjčit lehátka a slunečníky. K dispozici jsou toalety a sprchy a v blízkosti pláže je v provozu několik taveren. Turistům, kterým během slunečného dne u šumícího křišťálově průzračného moře vyhládne, to mají k rychlému občerstvení skutečně jen pár kroků.

Na pláži v prázdninovém resortu Glyfada nechybí ani možnost vyzkoušet nejrůznější plážové a vodní sporty. A tak se tu bude dovolená bezpochyby líbit i aktivním jedincům. Milovníci adrenalinu pak určitě přivítají možnost skočit do vody z některé ze zdejších skal. Dovolená v letovisku Glyfada je též oblíbená mezi hráči golfu, neboť jen pár kilometrů od Glyfady je v provozu golfové hřiště.

Turisté, kteří zvolili ubytování v obci Glyfada a chtějí poznat něco více než jen bezprostřední okolí svého ubytování, se vydávají nejčastěji do již zmiňovaného hlavního města Kerkyra. Asi 15 kilometrů východně od obce se nalézá jeden z nejnavštěvovanějších objektů na ostrově Korfu a sice zámeček Achillion, který sloužil jako letní sídlo známé rakouské císařovny Sissi.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Glyfada není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Glyfada, ostrov Korfu

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Glyfada, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Glyfada.