-

Dovolená Kavos - hotely

Ionian Sea View

Náhled objektu Ionian Sea View, Kavos, ostrov Korfu, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Kavos a na ubytování v hotelu Ionian Sea View budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Koulouris Beach

Náhled objektu Koulouris Beach, Kavos, ostrov Korfu, Řecko
Turisty vyhledávaný Hotel Koulouris Beach je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Kavos prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Korfu příjemný čas relaxace

Lefkimi

Náhled objektu Lefkimi, Kavos, ostrov Korfu, Řecko
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Lefkimi, kde si můžete v resortu Kavos na Korfu bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Sea Garden Alexandria Club

Náhled objektu Sea Garden Alexandria Club, Kavos, ostrov Korfu, Řecko
Ubytujte se během turistické sezóny i mimo ni v prázdninovém středisku Kavos, kde se nachází Hotel Sea Garden Alexandria Club, a odkud vám cesta k vodě zabere jen chvíli, takže skvělá dovolená u moře na Korfu vám může začít prakticky ihned po příletu

Dovolená Kavos - informace

Letovisko Kavos leží na nejjižnějším cípu ostrova Korfu, jen asi 7 kilometrů od městečka Lefkimmi. Od hlavního města ostrova Korfu Kerkyry je Kavos vzdálen asi 50 kilometrů a tak je při odletu i při příletu třeba počítat s asi hodinu trvajícím transferem. Silnice z Kerkyry na jih ostrova vede ze začátku podél pobřeží, v prázdninovém středisku Moraitika se stáčí do vnitrozemí a k moři se opět přiblíží až v Lefkimmi, aby pak podél břehu pokračovala až do obce Kavos.

Dovolená Kavos - fotografie

I když nejde o nijak rozlehlé letovisko, je Kavos velmi živým místem, které se těší oblibě mezi turisty, vyhledávající dovolenou plnou zábavy, již mnoho let. Všeobecně se dá o prázdninovém středisku Kavos říci, že je rájem pro všechny, kdo na své letní dovolené u moře hledají rušný noční život a neutuchající zábavu do pozdních ranních hodin.

Dovolená v oblasti Kavos tak uspokojí hlavně mladší generace návštěvníků, které na jih druhého největšího z jónských řeckých ostrovů Korfu rády cestují. Je zde totiž dostatek taveren, barů a restaurací, kde mohou návštěvníci letoviska Kavos ochutnat místní speciality z vyhlášené řecké či středomořské kuchyně. Ve většině ovšem dostanete i pokrmy typicky anglické, neboť nejvíce turistů, kteří přilétají strávit dovolenou na Korfu právě do oblasti Kavos, jsou právě Angličané.

Dovolená Kavos - fotografie

Turistická vybavenost odpovídá zaměření celé oblasti v okolí vesničky Kavos. Nabídka nočních klubů, barů, diskoték a dalších zábavních podniků, v nichž mohou turisté pokračovat po příjemném dni, stráveném na zdejší horkým sluncem rozpálené pláži, v zábavě až do pozdních ranních hodin, je skutečně pestrá. Svůj podnik si v letovisku Kavos najdou jak příznivci moderní taneční hudby, tak i nejrůznějších dalších hudebních stylů.

Pláž v oblasti Kavos je dlouhá několik kilometrů a táhne se od centra obce směrem na sever k Lefkimmi. Povrch je tvořen pískem s oblázky a do průzračně čistých vod Jónského moře se tady dno svažuje postupně. To ocení, zejména kvůli bezpečnosti, především rodiny s malými dětmi. V prázdninovém středisku Kavos není pro rodiče žádným rizikem nechat své děti koupat v moři samotné. Rovný terén pláže navíc umožňuje přístup také osob s postižením.

Písečná pláž střediska Kavos je dostatečně prostorná, ale zejména v letních měsících je na pláži hned u centra obce poměrně rušno a živo. Kdo si však chce užít soukromí, může se vydat dále od vesničky, kde určitě najde dostatek prostoru, neboť většina návštěvníků se od centra obce Kavos obvykle nevzdaluje. Pláži neschází dobrá turistická vybavenost a její návštěvníci si mohou zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. K dispozici jsou i sprchy se sladkou vodou a toalety. Aktivní turisté pak mají možnost věnovat se obvyklým vodním a plážovým sportům.

Pokud byste chtěli podniknout nějaký výlet a poznat i něco více než samotný Kavos, bývá doporučován výlet na přilehlé ostrovy Antipaxos a Paxos (Paxi). Zlatavé pláže na Paxi totiž nabízejí spoustu možností, jak si dovolenou na řeckém ostrově Korfu vychutnat ještě lépe.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Kavos není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Kavos, ostrov Korfu

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Kavos, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kavos.