-

Dovolená Kerkyra - hotely

Aquis Mon Repos Palace

Náhled objektu Aquis Mon Repos Palace, Kerkyra, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Kerkyra a na ubytování v hotelu Aquis Mon Repos Palace budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Corfu Palace

Náhled objektu Corfu Palace, Kerkyra, ostrov Korfu, Řecko
Turisty vyhledávaný Hotel Corfu Palace je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Kerkyra prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Korfu příjemný čas relaxace

Mayor Mon Repos Palace

Náhled objektu Mayor Mon Repos Palace, Kerkyra, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Mayor Mon Repos Palace, kde si můžete v resortu Kerkyra na Korfu bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Mon Repos

Náhled objektu Mon Repos, Kerkyra, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Ubytujte se během turistické sezóny i mimo ni v prázdninovém středisku Kerkyra, kde se nachází Hotel Mon Repos, a odkud vám cesta k vodě zabere jen chvíli, takže skvělá dovolená u moře na Korfu vám může začít prakticky ihned po příletu

Dovolená Kerkyra - informace

Kerkyra je hlavním městem ostrova Korfu a nalézá se zhruba uprostřed jeho východního pobřeží. Jde o jedno z vůbec nejstarších měst na celém ostrově a bohatá historie města Kerkyra je v něm patrná prakticky na každém kroku. Kromě skutečnost že díky téměř čtyřiceti tisícům stálých obyvatel je Kerkyra nejlidnatějším místem ostrova Korfu, nalézá se tady i mezinárodní letiště a tak většina turistů cestujících na ostrov Korfu na dovolenou přistává právě na letišti nedaleko města Kerkyra.

Dovolená Kerkyra - fotografie

O bohaté a pestré historii města Kerkyra svědčí četné stavby ze starověku a středověku. Význam zdejších památek ocenila i organizace UNESCO, která zapsala jádro města v roce 2000 na Seznam světového dědictví. Historie města Kerkyra je datována do 6. století našeho letopočtu, kdy město nahradilo původní hlavní město ostrova. Takzvaná Stará pevnost byla ve městě Kerkyra vybudována již v desátém století.

Největšího rozmachu však Kerkyra dosáhla na přelomu patnáctého a šestnáctého století, kdy se stala významným obchodním přístavem. V této době tady byla vybudována další mohutná pevnost, dnes nazývána Novou. Obě pevnosti v zachovalém stavu přežily až do současnosti a turisté, kteří buď bydlí v blízkosti města Kerkyra, nebo se sem vydají na výlet, si mohou obě pevnosti prohlédnout.

Dovolená Kerkyra - fotografie

Protože je Kerkyra největším městem na celém ostrově Korfu, nechybí mu veškerá turistická vybavenost, a díky množství restaurací, taveren, barů, kaváren, nočních klubů, diskoték a další zařízení sem často jezdí turisté ze širokého okolí, aby po příjemném dni, stráveném na pláži, prožili v některém z těchto podniků ve městě Kerkyra bujarou noc a protáhli svou zábavu až do rána.

Příležitostí ke koupání v městě Kerkyra moc není a díky blízkosti frekventovaného osobního a nákladního přístavu tady může být voda občas mírně znečištěná. Proto turisté, kteří tráví svou dovolenou v blízkosti hlavního města ostrova Korfu Kerkyra, hledají obvykle pro pobyt u moře některou z více vzdálenějších pláží od centra města.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Kerkyra není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Kerkyra, ostrov Korfu

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Kerkyra, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kerkyra.