-

Dovolená Liapades - hotely

Blue Princess Beach

Náhled objektu Blue Princess Beach, Liapades, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Liapades a na ubytování v hotelu Blue Princess Beach budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Liapades - informace

Liapades je malé a velmi klidné letovisko v zátoce na západním pobřeží ostrova Korfu, jen asi 2 kilometry vzdušnou čarou od letoviska Paleokastritsa. Oblast je charakteristická svou zemědělskou činností a cestovní ruch, který se podobně jako na dalších řeckých ostrovech i na Korfu dynamicky rozvíjí, se této oblasti ostrova zatím vyhýbá. Oblast Liapades je tak oblíbená zejména mezi turisty, kteří preferují klidná letoviska před rušnými prázdninovými resorty a na ostrov Korfu si přiletěli užít poklidnou dovolenou.

Dovolená Liapades - fotografie

Podobně jako v případě dalších letovisek v Řecku a na řeckých ostrovech, i pro Liapades platí, že hlavním důvodem pro cestu do této části ostrova Korfu jsou zdejší pláže. Těch je tady hned několik a dle mnohých znalců ostrova Korfu patří k tomu nejlepšímu, co může tento jónský ostrov svým návštěvníkům nabídnout.

Povrch pláží v Liapades tvoří nejčastěji hrubý písek, který v některých částech pláží přechází v oblázky. To je dobrou zprávou pro milovníky šnorchlování a potápění, neboť ani větší příboj nemůže vířit jemný písek, který by vodu zakalil. Moře u pláže v Liapades je tak po celý rok křišťálově čisté a doslova zve k prozkoumávání podmořského života.

Dovolená Liapades - fotografie

Liapades je také oblíbené mezi milovníky romantiky, neboť v této části ostrova Korfu se nachází hned několik malých pláží, které jsou přístupné jen po moři. Tipem na skvěle prožitý den v Liapades je tak zapůjčení loďky a strávení času volna a odpočinku na některé ze skrytých pláží, kterou budou mít její návštěvníci jen pro sebe.

I když je Liapades malé letovisko, nechybí zde potřebná turistická vybavenost, a k návštěvě zve hned několik taveren a kaváren. Turisté se zájmem o noční život, kteří se chtějí bavit i po západu slunce, by se ale měli poohlédnout po některém z rušnější letovisek na východním pobřeží ostrova Korfu. Liapades totiž patří k nejklidnější letoviskům na ostrově a zábavu po setmění tady lze hledat opravdu jen těžko.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Liapades není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Pelekas, Perama, Roda, Sidari.