-

Dovolená Liapades - hotely

Blue Princess Beach

Náhled objektu Blue Princess Beach, Liapades, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Liapades a na ubytování v hotelu Blue Princess Beach budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Paradise Inn

Náhled objektu Paradise Inn, Liapades, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Paradise Inn je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Liapades prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Korfu příjemný čas relaxace

Dovolená Liapades - informace

Liapades je malé a velmi klidné letovisko v zátoce na západním pobřeží ostrova Korfu, jen asi 2 kilometry vzdušnou čarou od letoviska Paleokastritsa. Oblast je charakteristická svou zemědělskou činností a cestovní ruch, který se podobně jako na dalších řeckých ostrovech i na Korfu dynamicky rozvíjí, se této oblasti ostrova zatím vyhýbá. Oblast Liapades je tak oblíbená zejména mezi turisty, kteří preferují klidná letoviska před rušnými prázdninovými resorty a na ostrov Korfu si přiletěli užít poklidnou dovolenou.

Dovolená Liapades - fotografie

Podobně jako v případě dalších letovisek v Řecku a na řeckých ostrovech, i pro Liapades platí, že hlavním důvodem pro cestu do této části ostrova Korfu jsou zdejší pláže. Těch je tady hned několik a dle mnohých znalců ostrova Korfu patří k tomu nejlepšímu, co může tento jónský ostrov svým návštěvníkům nabídnout.

Povrch pláží v Liapades tvoří nejčastěji hrubý písek, který v některých částech pláží přechází v oblázky. To je dobrou zprávou pro milovníky šnorchlování a potápění, neboť ani větší příboj nemůže vířit jemný písek, který by vodu zakalil. Moře u pláže v Liapades je tak po celý rok křišťálově čisté a doslova zve k prozkoumávání podmořského života.

Dovolená Liapades - fotografie

Liapades je také oblíbené mezi milovníky romantiky, neboť v této části ostrova Korfu se nachází hned několik malých pláží, které jsou přístupné jen po moři. Tipem na skvěle prožitý den v Liapades je tak zapůjčení loďky a strávení času volna a odpočinku na některé ze skrytých pláží, kterou budou mít její návštěvníci jen pro sebe.

I když je Liapades malé letovisko, nechybí zde potřebná turistická vybavenost, a k návštěvě zve hned několik taveren a kaváren. Turisté se zájmem o noční život, kteří se chtějí bavit i po západu slunce, by se ale měli poohlédnout po některém z rušnější letovisek na východním pobřeží ostrova Korfu. Liapades totiž patří k nejklidnější letoviskům na ostrově a zábavu po setmění tady lze hledat opravdu jen těžko.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?