-

Dovolená Pelekas - hotely

Mayor Pelekas Monastery

Náhled objektu Mayor Pelekas Monastery, Pelekas, ostrov Korfu, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Pelekas a na ubytování v hotelu Mayor Pelekas Monastery budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Korfu, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Pelekas - informace

Pelekas by se dalo charakterizovat jako malé a poklidné letovisko, jehož centrum leží ve vzdálenosti necelého kilometru od pobřeží. Pelekas se nalézá v západní části ostrova Korfu a sousedí s dalšími letovisky Glyfada a Avramis. Možnosti ubytování v Pelekas nejsou nikterak široké a u zdejší pláže se nachází jen pár hotelů a hotýlků.

Dovolená Pelekas - fotografie

Pláž v Pelekas měří na délku asi 500 metrů a z pohledu turistiky je dobře vybavená. Přímo na pláži si mohou turisté zapůjčit plážová lehátka a samozřejmě slunečníky. Hned u pláže je otevřeno několik stánků s rychlým občerstvením a taveren. Pokud by tedy někdo během pobytu na pláži v Pelekas dostal hlad, má to k rychlému občerstvení z pláže skutečně jen pár kroků.

Protože Pelekas leží stranou hlavního turistického ruchu na ostrově Korfu, dovolená se tady bude líbit všem turistům, kteří touží po klidu a chtějí si odpočinout od ruchu velkoměst. Pelekas je vystavěné ve svahu, který se zvedám směrem od moře do vnitrozemí, a až do dnešních dnů si zachovává svou historickou atmosféru.

Dovolená Pelekas - fotografie

V centru Pelekas se stále nacházejí křivolaké uličky, které lemují krámky a obchůdky s nejrůznějším zbožím. Také jsou zde v provozu původní řecké taverny, zvoucí kolemjdoucí na skvělé pokrmy vyhlášené středomořské kuchyně.

Jednoznačně největší devizou letoviska Pelekas jsou ovšem zdejší pláže. Těch se v okolí nalézá hned několik a turisté mají možnost užít si koupání v průzračně čistém moři jak na již zmíněné hlavní centrální pláži, tak také na několika menších plážích v okolí, které svým návštěvníkům poskytnou dostatek klidu a soukromí.

Dovolená v Pelekas se bude líbit zejména rodinám s malými dětmi, neboť ačkoliv nejde o nijak velké prázdninové středisko, je zde otevřen aquapark, kde si budou moci rodiče i jejich ratolesti užít den plný zábavy a legrace. Ti z turistů, kteří by chtěli během pobytu v Pelekas poznat i něco více, než jen bezprostřední okolí svého letoviska, se mohou vydat do již zmiňovaného letoviska Glyfada či o něco dále jet pak do Agios Gordios.

Kam jinam na Korfu na dovolenou?

Pelekas není jediným místem, kde se dá prožít na Korfu příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agios Georgios (jih), Agios Georgios Pagon, Agios Gordios, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Spyridon, Agios Stefanos (Korfu), Agnos, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kalami (Korfu), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Komeno, Kontokali, Lefkimi, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Perama, Roda, Sidari.

Další sekce katalogu Pelekas, ostrov Korfu

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Pelekas jsou prezentovány v sekci Pelekas first minute.