-

Dovolená Damnoni - hotely

Damnoni Paradise

Náhled objektu Damnoni Paradise, Damnoni, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Damnoni a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Damnoni Paradise budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Damnoni - informace

Spíše než prázdninovým Střediskem by se dalo Damnoni, jež se nachází v malé zátoce na jižním pobřeží největšího řeckého ostrova Kréta, označit spíše jako hotelová osada. Nalézá se necelé 3 kilometry od známějšího letoviska Plakias a největší zdejší devizou je bezesporu nádherná písečná pláž, která nese stejné jméno jako letovisko samotné.

Dovolená Damnoni - fotografie

Povrch pláže Damnoni tvoří jemný zlatavý písek a do vod Středozemního moře klesá skutečně jen velice pozvolna. Tuto skutečnost bezesporu ocení rodiče, kteří si sebou na dovolenou do Řecka berou své malé ratolesti, a také méně zdatní plavci. Pláž Damnoni měří na délku více než půl kilometru a její šířka se pohybuje kolem 50 metrů. Vzhledem ke skutečnosti, že v okolí se nenachází příliš mnoho ubytovacích kapacit, bývá pláž Damnoni i během hlavní turistické sezóny prakticky poloprázdná a její návštěvníci určitě nebudou trpět nedostatkem prostoru.

Ti z turistů, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou na Krétě v blízkosti Damnoni, se mohou těšit na dokonalou vybavenost. Zdejší pláži nechybí možnost pronájmu slunečníků a lehátek a v její blízkosti mají možnost zajít na něco dobrého do některé z taveren.

Dovolená Damnoni - fotografie

Kdo má radši osamocené pláže s minimem dalších návštěvníků, může se vydat směrem na východ od Damnoni, kde jsou mezi skalisky ukryty další menší pláže a kde si bude moci užívat soukromí po celý den.

Drobnou nevýhodou letoviska Damnoni je jeho vzdálenost od letiště. Chania je odsud asi 100 kilometrů daleko a turisté, kteří přilétají na Krétu právě do Chanie tak musí počítat asi hodinu a půl dlouhém transferem do Damnoni.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?