-

Dovolená Ferma - hotely

Porto Belissario

Náhled objektu Porto Belissario, Ferma, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Ferma a na ubytování v hotelu Porto Belissario budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Ferma - informace

Ferma je malinkou vesničkou na jižním pobřeží Kréty, v níž se nachází jen pár hotelů a hotýlků. Sousedí s Koutsounari a do nejbližšího většího města Ierapetra je to z letoviska Ferma asi 10 kilometrů směrem na západ.

Dovolená Ferma - fotografie

Vesnička Ferma je situována v malém zálivu a vzhledem ke skutečnosti, že se nejedná o exponovanou turistickou oblast, je tady i během nejvyšší sezóny klid a pohoda. Pobřeží by se dalo charakterizovat jako skalnaté a průrvách mezi skalami se nalézá hned několik malých písečných pláží. Ferma je tak skvělým místem pro dovolenou těch, kteří dávají přednost klidnějším a menším letoviskům před rušnými turistickými resorty, které neusínají ani po setmění.

To, že s oblasti Ferma zatím dynamický růst cestovního ruchu, který je pro největší řecký ostrov Kréta charakteristický, vyhýbá ovšem neznamená, že by zde turisté měli postrádat něco z obvyklé vybavenosti. Jen kousek od hlavní písečné pláže, která má jen pozvolný vstup do moře a je tedy vhodná pro pobyt rodin s malými dětmi či nepříliš zdatných plavců, se nachází několik taveren a malých obchůdků. Právě sem si mohou návštěvníci letoviska Ferma zajít rovnou z pláže na něco dobrého k jídlu a ochutnat některé z pokrmů lahodné krétské kuchyně.

Dovolená Ferma - fotografie

Kdo by chtěl poznat i něco víc, než jen nejbližší okolí vesničky Ferma, může se vydat do již zmiňované Ierapetry, se níž je Ferma spojená pravidelnou autobusovou dopravu, nebo do vzdálenějších míst, jako je kupříkladu Agios Nikolaos nebo Malia na severním pobřeží Kréty. Ideální možností, jak po ostrově Kréta cestovat, je vypůjčit si motocykl nebo automobil. Odpadá tak závislost na jízdním řádu zdejší dopravy.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Ferma, ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Ferma, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Ferma.