-

Dovolená Gerani - hotely

Asterion Hotel and Suites

Náhled objektu Asterion Hotel and Suites, Gerani, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Gerani a na ubytování v hotelu Asterion Hotel and Suites budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Gerani - informace

Prázdninové středisko Gerani se rozkládá asi 15 kilometrů západně od metropole Chania, na břehu stejnojmenného zálivu Chania. Nedaleko od Chanie se nalézají další mezi turisty oblíbená letoviska největšího řeckého ostrova Kréta Maleme, Platanias nebo Agia Marina. Pro oblast Gerani je charakteristické skloubení dobře vybavené turistické destinace, kde její návštěvníkům nebude chybět nic z toho, co je třeba pro prožití skvělé dovolené u moře, s klidem a pohodou, které často rušná a hojně navštěvovaná letoviska v Řecku postrádají.

Dovolená Gerani - fotografie

Nabídka ubytování v Gerani je široká a turisté, přilétající do tohoto krétského letoviska strávit své dny volna, mají určitě z čeho vybírat. Ubytovaní mohou být jak v luxusních a plně vybavených hotelích, tak také ve skromně zařízených a samozřejmě cenově daleko výhodnější hotýlcích a penzionech. Oblíbenou možností ubytování v Gerani jsou také plážové bungalovy, z nichž to mají turisté k moři skutečně jen kousek.

Hlavním lákadlem Gerani je, podobně jako v dalších prázdninových střediscích na severním pobřeží ostrova Kréta, zdejší pláž. Ta se táhne podél pobřeží v délce přesahující 2 kilometry a vzhledem k její šířce, jež v některých místech přesahuje i 50 metrů, dostatečně prostorná. Turisté, kteří zvolí ubytování v Gerani, se tak nemusejí ani v nejvyšší letní sezóně obávat, že by si na zdejší pláži nenašli své místečko, ne němž si budou po celý den užívat slunce a příjemně prohřátého moře.

Dovolená Gerani - fotografie

Povrch pláže v Gerani tvoří jemný písek a z pohledu turistiky je dobře vybavená. Její návštěvníci si tu mohou zapůjčit lehátka a slunečníky a aktivní jedinci mají možnost vyzkoušet si nejrůznější vodní a plážové sporty. Přímo u pláže se nachází několik taveren a stánků s rychlým občerstvením, takže komu by během dne na pláži vyhládlo, může si v Gerani zajít jen pár kroků od svého místečka na pláži na něco dobrého k jídlu. Pochopitelně nechybí sprchy a toalety.

Turistická infrastruktura je v Gerani na vysoké úrovni a zábava tady rozhodně nekončí s příchodem večera. Jedinci, kteří se rádi baví nejen během dne na pláži, ale i po setmění, mají možnost zajít po západu slunce do některého ze zdejších barů a podobných podniku nebo se jít odreagovat na diskotéku. Komu by nabídka zábavy samotného Gerani nestačila, může se večer vydat do nedalekého resortu Platanias, který je v této oblasti ostrova Kréta vyhlášen svými možnostmi zábavy.

Dovolená v Gerani se bude líbit zejména turistům, kteří vyhledávají klid a odpočinek, a preferují spíše menší prázdninová střediska před rušnými a hojně navštěvovanými resorty. Gerani je též dobrým výchozím bodem pro výlety a poznávání západní části ostrova Kréta. Vedle možnosti cesty do Chanie se nabízí i výlet směrem na opačnou stranu, kde mohou turisté navštívit kupříkladu letovisko Kissamos, známé svým přístavem.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?