-

Dovolená Heraklion - hotely

Atlantis (Aquila)

Náhled objektu Atlantis (Aquila), Heraklion, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Heraklion a na ubytování v hotelu Atlantis (Aquila) budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Karteros

Náhled objektu Karteros, Heraklion, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Karteros je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Heraklion prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Krétě příjemný čas relaxace

Porto Greco Village

Náhled objektu Porto Greco Village, Heraklion, ostrov Kréta, Řecko
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Porto Greco Village, kde si můžete v resortu Heraklion na Krétě bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Prince Of Lilies

Náhled objektu Prince Of Lilies, Heraklion, ostrov Kréta, Řecko
Ubytujte se během turistické sezóny i mimo ni v prázdninovém středisku Heraklion, kde se nachází Hotel Prince Of Lilies, a odkud vám cesta k vodě zabere jen chvíli, takže skvělá dovolená u moře na Krétě vám může začít prakticky ihned po příletu

Dovolená Heraklion - informace

Heraklion, nebo též Iraklio, je hlavním městem Kréty a rozkládá se asi v polovině tohoto největšího řeckého ostrova. Do Rethymnonu je to z Heraklionu asi 80 kilometrů a Chania je vzdálena necelých 140 kilometrů. Ierapetra leží ve vzdálenosti něco málo přes 100 kilometrů od Heraklionu a do známého letoviska Agios Nikolaos je to z Heraklionu necelých 80 kilometrů.

Dovolená Heraklion - fotografie

Současný Heraklion stojí na místě původního královského města Knossos a název si nese podle známého hrdiny Herakla. Asi nejvýznamnější památkou ve městě Heraklion jsou mohutné a více než 5 kilometrů dlouhé hradby, které byly vybudovány začátkem 13. století Benátčany. Oblast v okolí města Heraklion patří k vůbec nejnavštěvovanějším regionům ostrova Kréta a jedním z důvodů je i velké množství památek z doby, kdy na Krétě vzkvétala mínojská civilizace. Právě v oblasti Heraklionu stávala kdysi prosperující města Knossos, Faistos, Gortis, Agia Triada nebo Malia.

V současnosti je Heraklion vedle hlavního města ostrova Kréta též významným přístavem a také je zde v provozu jedno z dvou mezinárodních letišť na Krétě. To druhé se nalézá v Chanii a právě na těchto letištích přistávají letadla s turisty z nejrůznějších koutů Evropy, kteří cestují na Krétu prožít svou letní dovolenou.

Dovolená Heraklion - fotografie

Protože je Heraklion poměrně velkým městem (v současnosti zde trvalé žije asi 200 tisíc obyvatel), není pro ubytování turistů tak atraktivní. V jeho blízkosti se také nachází jen málo hotelů, vhodných pro typickou letní dovolenou u moře v Řecku, které jsou součástí nabídky cestovních kanceláří. Co ovšem do Heraklionu láká spousty turistů alespoň na krátký výlet jsou zdejší památky.

Kromě již zmiňovaných benátských hradeb je hojně navštěvován též starý benátský přístav, v němž dnes kotví rybářské lodě místních a také jachty movitých návštěvníků Kréty. K dalším navštěvovaným památkám patří kupříkladu byzantský kostel svatého Tita. Největším klenotem města Heraklion je ovšem bezesporu zdejší archeologické muzeum. To se může pochlubit nejrozsáhlejší sbírkou mínojských artefaktů na světě a mnoho znalců tvrdí, že Heraklionské archeologické muzeum může svou expozicí směle konkurovat samotnému Národnímu muzeu v Athénách.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Heraklion, ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Heraklion, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Heraklion.