-

Dovolená Istron - hotely

Mistral Mare

Náhled objektu Mistral Mare, Istron, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Istron a na ubytování v hotelu Mistral Mare budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Istron - informace

Malá vesnička Istron, nebo též jen Istro, se nachází 10 kilometrů jižním směrem od Agios Nikolaos na severním pobřeží ostrova Kréta, největšího z řeckých ostrovů. Istro leží v Mirabelském zálivu podobně jako již zmiňovaný Agios Nikolaos nebo Amoudara, Elounda další známá krétská letoviska. Do Heraklionu je to z obce Istron necelých 90 kilometrů směrem na severozápad.

Hlavním důvodem, proč si Istron vybírají turisté pro prožití příjemné dovolené na ostrově Kréta, je zdejší pláž. Ta má na délku téměř jeden kilometr a je rozdělena skalnatým výběžkem. Vstup do moře je tady pozvolný a pláž je tudíž vhodná pro méně zdatné plavce a samozřejmě i rodiny s malými dětmi. Přímo u pláže střediska Istron mohou turisté zajít na něco dobrého do některé z taveren či restaurací, které byly vybudovány ve svazích nad pláži a z jejichž teras je krásný výhled na celý Mirabelský záliv.

Istron patří na ostrově Kréta ke klidnějším letoviskům a ubytování je tady nabízeno zejména v menších a cenově výhodnější hotýlcích. Turisté, kteří by si chtěli užívat luxusu v dobře vybavených hotelových komplexech, by měli raději zvolit některé ze známějších letovisek, jako je již zmiňovaný kupříkladu Agios Nikolaos nebo Elounda, ležící severně od Istronu. Naopak ti z návštěvníků ostrova Kréta, kteří touží po klidu a pohodě, budou v prázdninovém středisku Istron na správném místě.

Jedním z důvodů, proč si Istron až do dnešních dnů zachovává svůj přirozený charakter a nedochází zde k tak dynamickému rozvoji cestovního ruchu, jako v jiných částech ostrova Kréta, je skutečnost, že současné Istro bylo postaveno na ruinách bývalého antického města Istron. V současné době tady stále probíhají archeologické práce, které jsou důvodem, proč je výstavba moderních a rozlehlých hotelových komplexů v Istru zatím zakázána.

Komu by v lokalitě Istron během dovolené cokoliv chybělo, může se vydat do již zmiňovaného nedalekého městečka Agios Nikolaos, kde si bude moci užít noční zábavy i třeba nakupování, neboť přímo v Istronu nebyla pro tyto aktivity zatím vybudována potřebná infrastruktura.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?

Další sekce katalogu Istron, ostrov Kréta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Istron, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Istron. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Istron jsou prezentovány v sekci Istron first minute.