-

Dovolená Karteros - hotely

Anemos Suites

Náhled objektu Anemos Suites, Karteros, ostrov Kréta, Řecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Karteros a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Anemos Suites budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Karteros - informace

Prázdninové středisko Karteros by se dalo charakterizovat jako jakési předměstí města Heraklion. Nachází se v jihovýchodním směrem asi jeden a půl kilometru od letiště v Heraklionu. Tato skutečnost se významně podepisuje na celkové atmosféře letoviska karteros, neboť letadla s turisty, mířícími na letní dovolenou právě na největší řecký ostrov Kréta, velmi často přestávají právě na letišti v Heraklionu. To se negativně projevuje na poměrně vysokém hluku v celém letovisku, ovšem ti z návštěvníků Kréty, kteří se zajímají o letectví, budou v vesničce Karteros určitě spokojeni.

Dovolená Karteros - fotografie

Pláž v oblasti Karteros je písečná a na délku měří téměř jeden a půl kilometru. Vstup do vody je mírný a pozvolný a tudíž se tady nemusí bát koupat se i méně zdatní plavci. I rodiče mohou nechat své děti dovádět v moři samotné. Přímo proti pláži v Karteros se nachází ve vzdálenosti asi 300 metrů malý neobydlený ostrůvek, kam se zdatnější plavci vydávají často na průzkum.

Dalo by se říci, že Karteros je klidným letoviskem, neboť tady není tolik hotelů a dalších ubytovacích zařízení a nejedná se o nijak rušné letovisko. Blízkost mezinárodního letiště v Heraklionu svým hlukem ovšem tuto charakteristiku narušuje.

Dovolená Karteros - fotografie

Východně od Karteros se pak nacházejí další známá turistická letoviska severního pobřeží Kréty, k nimž patří kupříkladu Kokkina Hani nebo Kato Gouves. Blízkost vesničky Karteros k samotnému Heraklionu jí předurčuje k tomu, aby se odtud mohli turisté vydávat prakticky denně na výlety do nedalekého Heraklionu, či za poznáním prakticky celého ostrova Kréta. Karteros se totiž nachází zhruba uprostřed a je tak dobrým výchozím místem pro výlety za poznáním.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?