-

Dovolená Kato Daratso - hotely

Nontas & Apartments

Náhled objektu Nontas & Apartments, Kato Daratso, ostrov Kréta, Řecko
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Kato Daratso a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Nontas & Apartments budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Krétě, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Kato Daratso - informace

Letovisko Kato Daratso se rozkládá asi tři kilometry západně od největšího města zdejší oblasti Chania na severním pobřeží ostrova Kréta. Směrem na západ od Kato Daratso, někdy též označovaném jako Daratsos, se ve vzdálenosti asi pěti kilometrů nalézají další ze známých letovisek největšího z řeckých ostrovů Agia Marina a Platanias.

Dovolená Kato Daratso - fotografie

Prázdninový resort Kato Daratso určitě nepostrádá nic z obvyklé turistické vybavenosti, kterou turisté, přilétající na letní dovolenou na Krétu, již tak nějak očekávají. Nechybí zde nezbytné restaurace, taverny a další podniky, do nichž mohou turisté po návratu z pláže zajít na něco k jídlu nebo jen tak posedět.

Hlavní devizou Kato Daratso jsou však zdejší pláže. Pobřeží v okolí Kato Daratso je poměrně členité a tvoří jej hned několik poloostrovů, vybíhající směrem na sever do vod Krétského moře. V zátokách mezi nimi se pak vytvořily krásné písečné pláže, které jsou hlavním důvodem, proč do Kato Daratso přijíždí každým rokem stále více turistů.

Dovolená Kato Daratso - fotografie

Nejdelší zdejší pláž měří na délku asi 300 metrů a pak je zde i několik menších, jejichž délka se pohybuje od padesáti do dvou stovek metrů. Povrch pláží tvoří jemný písek a tak se tu bude letní dovolená v Řecku určitě líbit hlavně milovníkům plážového lenošení a odpočinku. Vzhledem ke skutečnosti, že jsou zdejší pláže chráněny již zmiňovanými zátokami před vlivy otevřeného moře, hladina v nich je po celou sezonu velmi klidná a vhodná ke koupání méně zkušených plavců či malých dětí. I to je důvodem, proč je Kato Daratso oblíbené mezi mladými rodiči.

Poloha Kato Daratso nedaleko od Chanie ji předurčuje k tomu, aby se odtud turisté vydávali klidně i pěšky na návštěvu tohoto města. Pokud do Kato Daratso přicestují na dovolenou jedinci, kteří se chtějí bavit ne jen přes den na pláži, ale i po setmění, mají několik možností buď přímo ve svém letovisku, nebo se mohou vydat do již zmíněné Chanie, s níž má Kato Daratso dobré autobusové spojení.

I když se Kato Daratso nachází prakticky u samotné Chanie, dalo by se charakterizovat jako vcelku klidné letovisko, a určitě zde nebudou zklamání ti z turistů, kteří si na Krétu přiletěli odpočinout od ruchu velkoměsta a chtějí si užívat klidu a pohody.

Kam jinam na Krétě na dovolenou?