-

Dovolená Oia - hotely

Dovolená Oia - informace

Vesnička Oia leží na severozápadním výběžku největšího ostrova Santorini a asi 3 kilometry široký průliv ji odděluje od protějšího ostrůvku Therasia. Protože Oia leží na západním pobřeží ostrova Santorini, podobně jako letoviska Imerovigli, hlavní město ostrova Fira a jižně ležící Megalochori, je situována na útesech, které vytvořila kdysi dávno sopečná činnost.

Dovolená Oia - fotografie

Nejde tedy o typické letovisko pro dovolenou v Řecku na některém z jeho ostrovů v Egejském moři, neboť nemá své vlastní pláže. K moři se sice dá sejít po schodech, ale v blízkosti letoviska se nachází jen dvě nebo tři místa, kde je možné se koupat. Jde ovšem pouze o velmi malé prostory a je otázkou, zda je možné tato místa vůbec nazvat pláží. Turisté ale cestují na dovolenou do vesničky Oia ze zcela jiného důvodu.

Tím hlavním je zdejší jedinečná atmosféra, která je velmi podobná prostředí, kvůli němuž cestují turisté i do hlavního města ostrova Fira. Díky západní orientaci je možné z letoviska Oia pozorovat jedny z nejkrásnějších západů slunce v celém Středomoří a proto je tato oblast oblíbená mezi romantickými dušemi a také zamilovanými páry.

Dovolená Oia - fotografie

Turisté, kteří by si chtěli v letovisku Oia užít průzračně čistých vod Egejského moře, se budou muset vydat asi 2 nebo 3 kilometry na sever, kde se již nalézají typické pláže. Ty mají povrch z tmavého vulkanického písku a do modrých vod Egejského moře se svažují mírně a pozvolna.

K návštěvě a ochutnání lahodných pokrmů z vyhlášené středomořské kuchyně tady zvou tradiční taverny a k posezení je možné zajít do několika kaváren a vináren. Atmosféra vesničky Oia je skutečně klidná a tak se tu bude dovolená u moře líbit všem turistům, kteří si do této části ostrova Santorini přiletěli hlavně odpočinout a užít klidu a pohody.

Oia leží ve vzdálenosti asi 15 kilometrů od mezinárodního letiště na ostrově Santorini a tak turisté musí při příletu i při odletu počítat s téměř půl hodiny trvajícím transferem.

Kam jinam na Santorini na dovolenou?

Oia není jediným místem, kde se dá prožít na Santorini příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Řecka i na následujících místech: Agia Paraskevi (Santorini), Akrotiri, Fira (Thira), Firostefani, Imerovigli, Kamari, Megalohori, Perissa, Perivolos.