-

Dovolená Calis - hotely

Jiva Beach

Náhled objektu Jiva Beach, Calis, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Calis a na ubytování v hotelu Jiva Beach budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Egejské riviéře, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Dovolená Calis - informace

Prázdninové středisko Calis je jakýmsi předměstí města Fethiye v jižní části turecké Egejské riviéry. Necelých 15 kilometrů jižním směrem leží známá modrá laguna Ölüdeniz a na mezinárodní letiště Dalaman je to odtud necelých 40 kilometrů. Turisté, kteří přiletěli do Turecka na dovolenou právě do oblasti Calis, tak musí počítat s něco málo přes hodinu trvajícím transferem.

Dovolená Calis - fotografie

Letovisko Calis je situováno na asi 3 kilometry dlouhé písčité pláži, která je také hlavním důvodem, proč turisté cestují na dovolenou do Turecka právě do Calis. Jde o klidné prázdninové středisko, kde si pobyt užijí zejména turisté, kteří sem přicestovali vychutnat si během své dovolené klid a pohodu. Ale ani turisté, kteří se chtějí bavit nejen během dne na písečných plážích, ale i po setmění, tady nepřijdou zkrátka. V nedaleké Fethiyi po západu slunce ožívají četné bary, taneční kluby, diskotéky a další zábavní podniky, které se postarají o to, aby zábava neskončila s přicházejícím večerem.

Pláž má povrch z bílého písku a do průzračných čistých vod Egejského moře se svažuje jen mírně. Proto je Calis tak oblíbené mezi mladými rodiči, kteří sebou na dovolenou do Turecka chtějí vzít i své malé děti. Stejně tak se tady bude dovolená líbit i méně zdatným plavcům.

Dovolená Calis - fotografie

Aktivní turisté se mohou těšit na nejrůznější vodní a plážové sporty a díky dobrým povětrnostním podmínkám tady k nejoblíbenějším aktivitám patří windsurfing a kitesurfing. Čistá voda v blízkosti pláže je pak skvělým místem pro šnorchlování a zájemci o potápění si tady budou moci vyzkoušet i ponory s potápěcím přístrojem.

Pláž v Calis je lemována dlouhou promenádou, u níž vyrostly nejrůznější hotely, restaurace, bary, obchůdky a krámky s nejrůznějším zbožím. Návštěvníci pláže, kteří by během slunečného dne u vody dostali hlad, to tak mají na občerstvení jen několik desítek metrů.

Nabídka ubytování v Calis a pestrá a turisté si mohou vybrat, zda chtějí bydlet v komfortních a dobře vybavených hotelových komplexech nebo v cenově výhodných studiích a apartmánech. Z většiny ubytovacích zařízení v Calis je to na pláž jen několik desítek metrů.

Kam jinam na Egejské riviéře na dovolenou?

Calis není jediným místem, kde se dá prožít na Egejské riviéře příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Turecka i na následujících místech: Bitez, Bodrum, Didim, Fethiye, Gümbet, Güvercinlik, Icmeler, Karaburun, Kusadasi, Marmaris, Ölüdeniz, Ortakent, Sarigerme, Torba, Turgutreis, Yalikavak.

Další sekce katalogu Calis, Egejská riviéra

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Calis, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Calis.