-

Dovolená Didim - hotely

Aquasis de Luxe Resort and Spa

Náhled objektu Aquasis de Luxe Resort and Spa, Didim, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Didim a na ubytování v hotelu Aquasis de Luxe Resort and Spa budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Egejské riviéře, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Buyuk Anadolu Didim

Náhled objektu Buyuk Anadolu Didim, Didim, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Buyuk Anadolu Didim je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Didim prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Egejské riviéře příjemný čas relaxace

Didim Beach Resort & Elegance

Náhled objektu Didim Beach Resort & Elegance, Didim, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Využijte aktuální možnosti a poleťe na ubytování do hotelu Didim Beach Resort & Elegance, kde si můžete v resortu Didim na Egejské riviéře bez omezení užívat skvělého času plného slunce, příjemně vyhřátého moře, rozpálených páží a především spousty pohody a odpočinku

Garden of Sun

Náhled objektu Garden of Sun, Didim, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Ubytujte se během turistické sezóny i mimo ni v prázdninovém středisku Didim, kde se nachází Hotel Garden of Sun, a odkud vám cesta k vodě zabere jen chvíli, takže skvělá dovolená u moře na Egejské riviéře vám může začít prakticky ihned po příletu

Dovolená Didim - informace

Didim je městem v jižní části Egejské riviéry v Turecku a leží asi na půli cesty mezi městy Kusadasi a Bodrum. Současné moderní letovisko Didim vyrostlo v místech, kde v minulosti stávalo historické město Didyma a v současnosti zde trvalé žije asi 40 tisíc stálých obyvatel.

Dovolená Didim - fotografie

Protože jde o větší město, je Didim dobře turisticky vybaven a i nabídka ubytovacích kapacit je tady skutečně pestrá. Návštěvníci tady mohou bydlet jak v dobře vybavených hotelových komplexech poskytujících služby na nejvyšší úrovni, tak i v apartmánech a studiích, které vynikají zejména svou příznivou cenou. Stejně tak si turisté mohou zvolit, zda-li chtějí prožít svou dovolenou v Turecku v oblasti Didim přímo u pláže a jsou si ochotni za tuto skutečnost připlatit a nebo jim nebude vadit dojít k vodě několik stovek metrů.

Ve městě Didim je otevřená celá řada restaurací, kam mohou turisté zajít na něco dobrého jak k obědu, tak taky s přicházejícím večerem na lahodnou večeři. Stejně tak jsou tady dobré nákupní možnosti a k dispozici je i několik supermarketů. Nechybí samozřejmě tradiční obchůdky a krámky s nejrůznějším zbožím.

Dovolená Didim - fotografie

Hlavním lákadlem, proč však turisté cestují na dovolenou do Turecka právě do oblasti Didim, jsou zdejší pláže. Těch je tady hned několik a dvě nejznámější se nalézají jen kousek od centra samotného města. Společným jmenovatelem pro pláže v regionu Didim je písečný povrch a jen mírný sklon do moře. Proto je dovolená v této části Turecka vhodná i pro malé děti a také méně zkušené plavce.

Na většině pláží městečka nechybí turistická vybavenost a návštěvníci si tady mohu zapůjčit slunečníky a také plážová lehátka. V blízkosti je obvykle několik možností rychlého občerstvení a aktivní turisté určitě ocení možnost vyzkoušet si nejrůznější plážové a vodní sporty. Průzračně čistá voda pak doslova láká ke šnorchlování a prozkoumávání tajů života pod hladinou.

Dovolená v městečku Didim se pak bude určitě líbit i zájemcům o historii a starověkou kulturu. Právě tady je totiž možné spatřit jedinečné pozůstatky dávného Apollónova chrámu. I když byl chrám během historie několikrát vypleněn a částečně zbořen, do současnosti se zachovalo spousta artefaktů a též několik zbytků sloupů. Těch bylo původně více než 120 a chrám se stavěl v průběhu těžko uvěřitelných šesti století.

Kam jinam na Egejské riviéře na dovolenou?

Didim není jediným místem, kde se dá prožít na Egejské riviéře příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Turecka i na následujících místech: Bitez, Bodrum, Calis, Fethiye, Gümbet, Güvercinlik, Icmeler, Karaburun, Kusadasi, Marmaris, Ölüdeniz, Ortakent, Sarigerme, Torba, Turgutreis, Yalikavak.

Další sekce katalogu Didim, Egejská riviéra

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Didim, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Didim.