-

Dovolená Yalikavak - hotely

Cactus Charme

Náhled objektu Cactus Charme, Yalikavak, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Poleťe na dovolenou k moři do oblíbeného letoviska Yalikavak a na ubytování v hotelu Cactus Charme budete skutečně jen kousek od pláží a dalších míst na Egejské riviéře, která jsou ke koupání v místním prohřátém moři ideální

Golden Age

Náhled objektu Golden Age, Yalikavak, Egejská riviéra, Turecko
Vybavení:
Turisty vyhledávaný Hotel Golden Age je perfektní možností, jak v prázdninovém resortu Yalikavak prožít za přiznivé ceny pohodovou a samozřejmě odpočinkovou letní dovolenou a strávit u moře na Egejské riviéře příjemný čas relaxace

Dovolená Yalikavak - informace

10 kilometrů severně od městečka Turgutreis a necelých 20 kilometrů od metropole Bodrum leží ve střední části turecké Egejské riviéry letovisko Yalikavak. Z původně rybářské vesničky se transformoval v moderní, avšak stále poklidný, turistický resort, který si své místo na trhu cestovního ruchu teprve získává. Na mezinárodní letiště je to odsud asi 60 kilometrů a tak je třeba počítat s asi hodinu a půl trvajícím transferem.

Dovolená Yalikavak - fotografie

I když leží Yalikavak stranou hlavního turistického ruchu, nechybí zde obvyklá turistická vybavenost, kterou cestovatelé na dovolené v Turecku na Egejské riviéře a ve Středozemí vůbec již tak nějak očekávají. Pobyt se tady bude líbit hlavně turistům, kteří si chtějí užít původní tureckou atmosféru a preferují stranou masové turistiky ležící prázdninová střediska před rušnými a pulsujícími moderními letovisky. Proto bývá Yalikavak doporučován všem, kdo si chtějí na březích Egejské riviéry odpočinout od práce a všedních starostí.

K návštěvě zve hned několik restaurací a posedět s rodinou je možné v některé ze zdejších kaváren či cukráren. S přicházejícím večerem pak otevírá v letovisku Yalikavak několik barů s živou hudbou, kam mohou turisté zajít s přáteli třeba na nějaký ostřejší drink nebo si zatancovat. Nákupní možnosti jsou tu dobré a kromě tradičních obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím jsou k dispozici i minimarkety evropského typu.

Dovolená Yalikavak - fotografie

Obci Yalikavak vévodí přístav, kde kotví jak lodě místních, tak také jachty turistů, kteří sem ze zámoří přijeli strávit svou letní dovolenou. Severně i západně od přístavu se pak táhne pobřeží, které je lemováno hned několika plážemi. Ty mají povětšinou písečný povrch a protože se do průzračně čistých vod Egejského moře svažují jen pozvolna, dovolená se tady bude líbit i rodičům malých dětí.

Hlavně pláže v blízkosti centra jsou dobře turisticky vybavené a jejich návštěvníci tady mají možnost zapůjčit si plážová lehátka a slunečníky. Aktivní jedinci určitě využijí možnosti vyzkoušet si nejrůznější vodní a plážové sporty, k nimž patří obvykle šnorchlování a potápění a pak také jízda na vodním skútru či vodních lyžích. K oblíbeným aktivitám patří též windsurfing a další způsoby plachtění.

Kdo by chtěl poznat u něco více z Bodrumského poloostrova než jen bezprostřední okolí městečka Yalikavak, může se vydat na návštěvu zdejší metropole Bodrum, nebo se vypravit na blízké řecké ostrovy Kalymnos, Leros nebo Kos.

Kam jinam na Egejské riviéře na dovolenou?

Yalikavak není jediným místem, kde se dá prožít na Egejské riviéře příjemná dovolená a turisté sem přilétají relaxovat a užít si slunce a moře. Aktuálně si s námi můžete odletět odpočinou na dovolenou do Turecka i na následujících místech: Bitez, Bodrum, Calis, Didim, Fethiye, Gümbet, Güvercinlik, Icmeler, Karaburun, Kusadasi, Marmaris, Ölüdeniz, Ortakent, Sarigerme, Torba, Turgutreis.

Další sekce katalogu Yalikavak, Egejská riviéra

Dovolená se slevou na poslední chvíli v letovisku Yalikavak, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Yalikavak. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do střediska Yalikavak jsou prezentovány v sekci Yalikavak first minute.