Lyžování Innsbruck 2016

Zimní dovolená Innsbruck

Chystáte se vyrazit na pořádné lyžování do Innsbrucku nebo zde naopak plánujete strávit klidnou a příjemnou zimní dovolenou? Ať jsou vaše důvody pro cestu do Rakouska jakékoliv, v naší nabídce lyžařských zájezdů do Innsbrucku najdete pouze produkty pojištěných a prověřených českých cestovních kanceláří, které určitě budou zárukou spokojené zimní dovolené.

Lyžování v Innsbrucku

Lyžování v Innsbrucku 2016 - ilustrační fotografie

Nádherné horské scenérie, městská atmosféra a bohatý kulturní program, to všechno nabízí návštěvníkům rakouský Innsbruck. Toto tyrolské hlavní město má také ty nejlepší podmínky pro zimní sporty. Celkem devět lyžařských areálů tvoří rozsáhlou oblast SkiWorld Innsbruck, do kterých je dopraví bezplatné skibusy.

V Innsbrucku se již dvakrát odehrály Zimní olympijské hry (1964 a 1976) a díky tomu získal pověst prvotřídního střediska pro zimní sporty. Kdo chce na své dovolené spojit sportovní aktivity s kouzlem krásného města a bohatým kulturním programem, ten je zde na správném místě. Příjemné zimní dny, kdy se zasněžené vrcholky nad městem lesknou na slunci, lákají nejvíce hostů i do okolních lyžařských areálů.

Lyžování v Innsbrucku 2016 - ilustrační fotografie

Kdo si přeje být ubytován přímo v Innsbrucku, bude sice bydlet v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, ale měl by mít na paměti, že za lyžováním se bude muset vydat několik kilometrů. Jak jsme se již zmínili Olympia SkiWorld Innsbruck zahrnuje devět lyžařských oblastí a každá je něčím unikátní. Nejrychleji se dostanete do Nordparku. Lanovka Nordkettenbahn ležící na okraji starého města vás během cca 20 minut přepraví do tohoto malého lyžařského střediska. Místní hora, kterou domorodci nazývají Gruabn, má vynikající pověst po celém světě zejména u snowboardistů.

Pod vrcholkem Seegrube jsou dvěmi lyžařskými vleky propojené sjezdovky lehké až středně náročné obtížnosti. Pokud na lyžích začínáte, máte možnost vyzkoušet si svůj um na sjezdovce přímo vedle restaurace Seegrube, která slouží zároveň jako cvičný prostor pro lyžařské kurzy. Lanovka vás vyveze ještě výše až na Hafelekar, ale toto místo doporučujeme jen v případě, pokud jste velmi dobrý lyžař nebo snowboardista. Strmé rokle z Hafelekaru a svahy kolem Seegrube jsou totiž velmi náročné.

Lyžování v Innsbrucku 2016 - ilustrační fotografie

Jižním směrem od Innsbrucku, se nachází Igls s vrcholkem Patscherkofel, kde v roce 1976 vyhrál Franz Klammer se svým legendárním sjezdem zlatou medaili. Sjezdovky jsou v této oblasti většinou lehké až středné náročné obtížnosti a částečně vedou krásnými lesními mýtinami. Dále můžete lyžovat ve vesnice Tulfes, která leží jihovýchodně od Innsbrucku a nabízí klasickou lyžařskou horu Glungezer. Kromě svahů vedoucích lesem a příjemným horským chatám přitahuje návštěvníky zejména 7 km dlouhým a nádherným sjezdem s výškovým převýšením více než 1800 metrů.

Přesuneme-li se na západ od Innsbrucku narazíme, nad obcí Oberperfuss, na vrchol Rangger Köpfl. Tato téměř 2000 m vysoká lyžařská hora s panoramatickým sjezdem je „tajným tipem“ pro všechny lyžaře. S nabídkou sjezdovek o celkové délce 12 km je lyžařská oblast Mutterer Alm ideální zejména pro rodiny s dětmi. Svahy jsou přehledné a mírné, na kterých si pohodlně zalyžujete a jsou vhodné i pro carving. Z obcí Mutters a Götzens vedou nahoru do lyžařské oblasti gondolové lanovky, ale dolů se dostanete pouze po dlouhých sjezdech do údolí.

Prázdninové vesničky kolem Innsbrucku nabízejí také síť běžkařských stop různých úrovní. Nejblíže jsou stopy v okolí Tulfes, stejně jako kolem Mutters a Natters. Rychle se máte možnost dostat také do běžkařského ráje v nedalekém Seefeldu. Příjemnou změnu od lyžování nebo snowboardingu nabízejí různé zimní turistické trasy, zimní stadion nebo sáňkařské dráhy. 21 přírodních sáňkařských drah, které jsou také částečně s nočním osvětlením, dělají z oblasti ráj pro milovníky jízdy na saních. Pokud, ale toužíte zažít něco opravdu netradičního, vyzkoušejte si jízdu na rychlé olympijské bobové dráze a budete mít na co vzpomínat.

Jak nejlépe relaxovat v Innsbrucku po náročném dni na sjezdovkách? Doporučujeme všem procházku po příjemných innsbruckých uličkách doplněnou o prohlídku místních historických zajímavostí. Když slunce na nebi svítí, třpytí se Zlatá střecha (Goldene Dachl) pozdně gotického arkýře, který je pokryt 2657 pozlacenými měděnými plechy. Tento skvost nechal postavit císař Maxmilián I. v letech 1494 - 1496. K dalším architektonickým zajímavostem patří také triumfální oblouk na ulici Maria-Theresien-Strasse, a o trochu dále sloup svaté Anny, který krásně kontrastuje proti impozantní horské scenérii. Samozřejmě můžete také posedět v místních hospůdkách či restauracích nebo si zajít do kasina či na koncert.

Nabídka hotelů v Innsbrucku na zimu 2016

Hotel Hotel*** Bon Alpina, Innsbruck - foto objektuBon Alpina *****
5.490Cena od
Studio/Apartmán Studio/Apartmán*** Priv. apartmány Olympia SkiWorld, Innsbruck - foto objektuPriv. apartmány ... *****
8.900Cena od
Hotel Hotel**** Sporthotel Igls, Innsbruck - foto objektuSporthotel Igls *****
6.290Cena od
   

Zajímavé stránky o Innsbrucku

Devět lyžařských středisek se spojilo v jeden celek. Nabídka pro milovníky zimních sportů bude pro všechny určitě dostačující. Innsbruck a jeho okolí nabízí vše od lyžování až po romantickou procházku. Podívejte se jaké možnosti lyžování v Innsbrucku jsou pro vás připraveny a nechte se inspirovat pro zimní dovolenou.

spousta zábavy nejen na sněhu je pro vás připravena i v okolí Innsbrucku. Díky konání zimních olympijských her se vrylo do podvědomí všech zimních nadšenců. Ubytování v Innsbrucku nemusí být až tak velkou výhodou, podívejte se proto na nabídku, kde všude můžete bydlet a rozhodujte se dle svých požadavků.

Novinky

4.2.2016
14.990,- dovolená na Kanárských ostrovech

Osmi denní pobyt na Kanárských ostrovech, Tenerife s all inclusive za 14.990,-. Termín 6.5. – 13.5.2016. Na jihu ostrova v turistické oblasti Costa del Silencio…. [více]

15.1.2016
Bulharsko, Zlaté Písky s all inclusive 11.521,-

Bulharsko, Zlaté Písky s all inclusive za 11.521,-. Termín 7.6. – 14.6.2016. EXKLUZIVNĚ v naší nabídce. Hotel se 2 sladkovodními bazény, obklopen krásnou přírodou. Pro… [více]

28.12.2015
Kypr s all inclusive 14.951,-

Letecký pobyt na Kypru s all inclusive za 14.951,-. Termín 12.6. – 19.6.2016. Resort je situován ve městečku Alsancak, v prostředí nádherných zelených subtropických zahrad…. [více]

Zavolejte nám

222 745 416 Po - Pá 8:00 - 18:00

Členství v profesních organizacích

AČCKA ECTAA TSS Group