-

Last minute Malta

Malta last minute - informace

Evropské souostroví Malta najdete ve Středozemním moři, asi 100 kilometrů na jih od Sicílie a téměř 300 kilometrů na východ od Tuniska. Zaujímá rozlohou 316 km2 a bydlí zde celkem asi 400 tisíc obyvatel. Při počtu obyvatel k velikosti Malty, patří ostrov k nejhustěji zalidněným zemím světa. Souostroví je složeno z několika ostrovů – Malta, Gozo a Comino (to je obydlené jen během hlavní sezony, mimo ní zde bydlí jen asi 5 obyvatel), které jsou obydlené a ze tří menších ostrovů, které obydlené nejsou – St.Pauĺs Island, Cominotto a Filfla Island.

Last minute Malta - fotografie

Souostroví bylo původně suchozemské spojení mezi Evropou a Afrikou, které však zaniklo po vzestupu moře. Malta je zemí, kde je nejméně sladké vody na obyvatele na světě, sladká voda je získávána buď zpracováváním vody mořské, dešťové nebo studňové, ještě donedávna se sladká voda vozila i z Itálie. První historické důkazy o životě na ostrově pochází již z doby před 7 tisíci lety, ale trvale osídlená byla zřejmě až asi od roku 2000 před Kristem. Od té doby zde žilo mnoho národů, např. Řekové a Římané, Féničani, Arabové a Francouzi všechny národy mají podíl na místním jazyku a místních obyčejích. Jedním ze známých řádů, který zde také nějakou dobu pobýval, jsou Maltézští rytíři, jejich maltský kříž zde dosud najdete v mnoha podobách. Malta se stala nezávislou v roce 1964 a v roce 1974 se stala republikou, v jejímž čele je prezident, kterého volí parlament. Oficiálním jazykem je maltština a angličtina, ale domluvíte se trochu i italsky.

Podnebí je typicky středomořské – mírná zima s dešťovými srážkami a horké letní měsíce bez srážek. Turistů je zde nejvíc samozřejmě v letních měsících, kdy je i nejteplejší moře, ale pro poznávání ostrova se hodí spíše jaro nebo podzim. Malta má většinou skalnaté pobřeží, pláže jsou hlavně z kamenů a moře je přístupné po žebříku, písečných pláží je zde málo a jsou často přeplněné turisty. Valletta – hlavní město Malty na východním pobřeží, je na seznamu kulturního dědictví UNESCO, najdete zde mnoho historických památek, hlavně známou pevnost. Sliema – nejrušnější a největší turistické letovisko na Maltě, nedaleko hlavního města Valletta, kam se dostanete místním busem. Najdete zde spoustu hotelů, restaurací a obchodů, podél pobřeží vede nádherná pěší promenáda se spoustou možností k příjemnému posezení, která vede až do vedlejšího letoviska St.Julians. St.Julians – původně rybářský přístav, nyní letovisko s hotely a restauracemi, byla zde vybudována umělá písečná pláž. Navštívit můžete původní pevnost, ve které nyní najdete kavárnu. Okolí St.Julians patří k nejluxusnějším oblasti ostrova. Bugibba – turistické středisko s rušným nočním životem, se spoustou restaurací, diskoték a barů. Jsou zde veřejně přístupné skalnaté pláže s čistým mořem, nebo několik kilometrů vzdálené písečné pláže, kam se dostanete místním autobusem.

Další sekce katalogu Malta

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Maltě je publikována v sekci dovolená Malta. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Maltu jsou k nalezení v sekci Malta first minute.