-

Na last minute letecky k moři

Řecko

Athénská Akropole (Akropolis) - antická památka zapsaná na seznamu UNESCO
K důvodům, proč je dovolená v Řecku se zvýhodněním kvůli brzkému odletu tak vyhledávaná, patří bezpochyby průzračně čisté a krásně prohřáté moře, příjemná přímořská letoviska, a v neposlední řadě i jedinečná atmosféra Řeckých ostrovů.

Bulharsko

Pirin
Náklady na dovolenou z katalogů Bulharska jsou obvykle nižší než v jiných přímořských destinacích. V kombinaci se slevami v poslední minutě pak obvykle nemají letní pobyty u moře v Bulharsku cenově konkurenci.

Egypt

Královské pohřebiště v Gíze - Chufuova (Cheopsova nebo také Velká) pyramida
Dovolenou v Egyptě a jeho přímořských letoviscích na břehu Rudého moře se slevou v poslední minutě charakterizuje hlavně stálé slunečné počasí a jedinečné moře s pestrým a bohatým podmořským životem, které s oblibou vyhledávají jak příznivci šnorchlování, tak také potápěči.

Turecko

Kusadasi
Pobyty se zvýhodněními za nákup těsně před odletem patří k velmi vyhledávanému artiklu na pultech cestovních kanceláří. Oblíbené Turecko pak mezi nimi zaujímá již několik desetiletí přední příčky.

Kanárské ostrovy

Odletět narychlo jen pár dní před začátkem vypsaného termínu dovolené na Kanárské ostrovy bez ohledu na roční dobu za atraktivní cenu patří k přáním mnoha turistů a cestovatelů nejen z České republiky. Stálé a slunečné počasí totiž umožňuje skvělé koupání a kvalitní odpočinek v průběhu celého roku.

Mallorca, Ibiza, Menorca

Na španělské Baleárské ostrovy Malloca, Ibiza, Menorca a Formentera, situované v západní části Středozemního moře, míří nejen na dovolenou se zvýhodněními za nákup v poslední minutě každým rokem desetitisíce turistů ze všech koutů Evropy.

Kypr

Afroditina skála mezi Paphosem a Limassolem
Ostrov Kypr, jenž se nalézá ve východní části Středozemního moře, získává mezi turisty na stále větší oblibě a letecké zájezdy se zvýhodněním za nákup těsně před odletem se stávají velmi žádanými.

Tunisko

Pláž v Kelibii v Tunisku
Tuniská letoviska Djerba, Sousse nebo Hammamet se řadí k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jejich obliba pro nákupy s atraktivními slevami za rezervaci pár dní před odletem je zřejmá.

Afrika

Protože jižně ležící africké země nebývají turisticky tak hojně navštěvované jako kupříkladu známé prázdninové oblasti při pobřeží Středozemního moře, pobyty se slevou z rezervaci těsně před začátkem pobytu jsou na tento kontinent spíše výjimkou.

Černá Hora

Perest muzeum Boka Kotorska
Výhodná dovolená v Černé Hoře se slevou na poslední chvíli

Dominikánská republika

Zejména v období od podzimu do jara bývají pobyty v přímořských oblastech Dominikánské republiky mezi turisty velmi žádané a tento čas je také na nejrůznější nabídky typu last moment nejpříznivější.

Arabské emiráty

Mít možnost odcestovat do Spojených arabských emirátů s atraktivní slevou na last moment a užít si na břehu příjemně vyhřátého moře dovolenou v luxusu je přáním celé řady turistů nejen z Čech.

Portugalsko

the beach of nazare
Letní dovolená na pobřeží Atlantiku v Portugalsku je zajímavou alternativou pro milovníky Španělska a jeho středomořských letovisek. Šíře nabídky zájezdů se slevou za nákup jen pár dní před odletem je však z pochopitelných důvodů daleko menší.

Španělsko

Dlouhé pláže se zlatavým pískem podél španělského pobřeží Středozemního moře náleží již celá desetiletí k těm oblíbenějším prázdninovým destinacím nejen mezi českými turisty a nabídky na poslední chvíli jsou jimi často vyhledávané.

Karibik a Stř. Amerika

Karibská přímořská letoviska se dlouhodobě těší velké přízni především turistů ze severoamerického kontinentu, ovšem zájezdy s atraktivními slevami do této exotické oblasti jsou velmi populární i mezi Evropany.

Itálie a Malta

Itálie patří, spolu s Chorvatskem, k nejvyhledávanějším jihoevropským prázdninovým destinacím mezi českými turisty a pobyty s last moment slevami tak bývají obvykle rychle vyprodány.

Asie

Pobyty v turisticky méně známých zemích v Asii bývají organizovány spíše na míru a tak lze mluvit o štěstí, pokud se někomu podaří sehnat zájezd do Asie se slevou na poslední chvíli.

Evropa

Evropské destinace získávají mezi turisty hlavně během posledních let na atraktivitě a tak se dá předpokládat, že i nabídka atraktivních zájezdů se slevou z nákup těsně před odletem se bude postupně rozšiřovat.

Chorvatsko

Národní park Krk
Výhodná dovolená v Chorvatsku se slevou na poslední chvíli

Severní Amerika

Výhodná dovolená v Severní Americe se slevou na poslední chvíli

Blízký východ

Výhodná dovolená na Blízkém východě se slevou na poslední chvíli

Kde můžete aktuálně ušetřit

Letošní dovolená je tu, tak rozmýšlejte, kde ji strávíte letos vy. Navíc pokud budete mít štěstí a podaří se vám sehnat zájezd s last minute slevou, ještě můžete při nákupu dovolené ušetřit.

Jistým vodítkem pro výběr může být následující seznam destinací. V přehledu jsou uvedeny pouze země, do kterých momentálně máme alespoň jednu zvýhodněnou dovolenou.

Nabídku tvoří zájezdy českých cestovních kanceláří, které jsou dle zákona pojištěny pro případ úpadku.