-

Last minute ostrov Sicílie

Ostrov Sicílie last minute - informace

Největší italský a také ve Středozemním moři ostrov Sicílie je autonomní oblastí a rozděluje se na 9 provincií – Catania, Caltanissetta, Messina, Enna, Ragusa, Palermo, Agrigento, Trapani a Siracusa. Hlavním městem je Palermo a žije zde přes 5 milionů obyvatel na ploše 25 703 km2. Mluví se zde italsky a místním dialektem - sicilštinou. Sicílie je také největší italský region, od pevniny je dělí jen Messinská úžina.

Last minute ostrov Sicílie - fotografie

Ostrov omývají vlny několika moří – Středozemního, Jónského a Tyrhénského. K Sicílii patří také několik souostroví, např. Liparské, Egadské nebo Pelagie. Do Afriky je to odsud po moři jen 140 kilometrů. První historický důkaz o obydlení ostrova pochází ze 3.tisíciletí př.n.l., kdy zde žili Sikané, kteří byli postupně vytlačeni do hor a ostrov postupně obývali jiné národy, např. Sikulové, Římané, Arabové, Normani ad. Roku 1816 vzniklo Království obojí Sicílie, které bylo v roce 1860 připojeno k italskému království. Začátkem 19. století začala mít na vývoj Sicílie velký vliv vzniklá mafie, zejména po druhé světové válce, ale v současné době se italský stát snaží mít mafii pod kontrolou.

Počasí v létě je poměrně horké, teploty šplhají až přes 30 stupňů ve stínu. Ideaální doba na návštěvu je jaro nebo brzký podzim, kdy se teploty průměrně pohybují v rozmezí 20-25 stupňů. Zima je mírná, teploty většinou neklesají pod 10 stupňů. Je zde nejmenší úhrn srážek v celé Itálii. Ostrov je poměrně hornatý (jen 14 % plochy zaujímají nížiny), nejvyšším vrcholem je sopka Etna (3320 - 3370 m.n.m., její výška je závislá na aktivitě sopky), do výšky 2600 metrů se dostanete lanovkou. Na ostrov se z pevniny dostanete trajektem z Kalábrie nebo letadlem. Velký vliv má na Sicílii rozmáhající se turistika. Pláže jsou zde písečné i skalnaté, moře je ideální pro potápěče, zejména kolem ostrova Ustica. Ke koupání a opalování nejsou vhodné místa kolem hlavního města a dalších průmyslových oblastí na ostrově. Nejčistší pláže jsou na okolních ostrovech patřících k Sicílii.

Last minute ostrov Sicílie - fotografie

Mezi nejzajímavější části Sicílie patří např. Palermo – hlavní město s mnoha historickými památkami, např. kostel San Cataldo nebo Normanský palác, je zde také hlavní centrum sicilské mafie. Taormina – tzv. sicilské Monte Carlo, je odsud krásný pohled na Etnu. Spousta historických památek, ale také hotelů, restaurací a pláží. Portorosa – turistické středisko na severu ostrova. Lodí je odsud kousek na sousední Liparské ostrovy. Najdete zde nádherné pláže, a spousta zelené vegetace. Oliveri – menší letovisko na severu se spoustou čistých bílých oblázkových nebo písčitých pláží. Milovníci historie zde mohou navštívit archeologické vykopávky nebo známý kostel. Giardini Naxos – proslulé letovisko na východě ostrova, na pobřeží Jónského moře asi 8 km od Taorminy. San Vito lo Capo – 110 kilometrů od Palerma, na severozápadě Sicílie, jsou zde jedny z nejkrásnějších pláží s bílým pískem na ostrově, proto je to nejnavštěvovanější středisko v hlavní sezóně. Název pochází od svatého Víta, jehož chrám najdete i v Praze. Kousek od letoviska je přírodní rezervace Zingaro.

Další sekce katalogu ostrov Sicílie

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Sicílii je publikována v sekci dovolená ostrov Sicílie. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Sicílii jsou k nalezení v sekci ostrov Sicílie first minute.