-

Dovolená Izrael

Eilat

Dovolená Eilat - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Eilat a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Izraeli na Blízkém východě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Izrael - informace

Izrael, Země zaslíbená, už dlouho přitahuje nejen poutníky na pobřeží Levante. Kromě svatyní tří světových náboženství nabízí Izrael kulturu, historii, pláže a také západní komfort. Se státem na Blízkém východě spojuje mnoho lidí své studijní cesty k poznávání náboženských míst z judaismu, křesťanství a islámu, nebo poznávání archeologických památek, jako např. z doby římské okupace nebo éry biblického krále Šalomouna. Ale když už jednou do Izraele přijedete, tak rychle zjistíte, že vám nebude stačit čas poznat tuto fascinující zemi mezi Středozemním a Rudým mořem a Galilejským jezerem. Ať už se chcete koupat na čistých plážích v Tel Avivu nebo Eilatu, podniknout výlet do mlčenlivé fascinující pouště Negev, užít si lázeňský pobyt u Mrtvého moře nebo prožít rozjímavé dny v Al-Quds, jak Arabové nazývají Svaté město Jeruzalém – Izrael nabízí turistům úžasnou škálu možností.

Dovolená Izrael - fotografie

Asi dva miliony návštěvníků jezdí rok co rok do Izraele, aby si udělali vlastní obrázek o podmínkách této země, které se v západních médiích zestruční téměř vždy jen na politickou situaci. Mnoho lidí sem cestuje s myšlenkou, že v zemi náboženství získají duchovní inspiraci. Ale turisté by měli být připraveni, že v Izraeli vedle náboženských symbolů mohou očekávat také zajímavé a přátelské lidi a život zde bývá také často západně hektický. V Izraeli si turisté mohou dopřát opravdu všechno a v horkých turistických metropolích Tel Aviv a Eilat žít v přepychu, ale návštěvu této země byste opravdu neměli omezit jen na plavání v moři a opalování. Zvláštní klima si užívají lidé s tělesnými potížemi u Mrtvého moře, což je nejnižší přístupné místo na Zemi. Atopické dermatitidy a lupénky se zde díky vysoké slanosti vody prokazatelně zmírňují. V blízkosti turisté mohou navštívit zříceninu pevnosti Massada nebo jeskyně Qumran, dva archeologické cíle světového významu. Cestovatelé najdou v Izraeli vždy něco zajímavého bez ohledu na roční období. Na druhé straně je lepší se vyvarovat větších židovských svátků, protože pak je země plná poutníků a ubytování je dražší.

Kam jinam na Blízkém východě na dovolenou?

Izrael není jedinou oblastí, kde se dá na Blízkém východě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Blízký východ i na následující místa: Katar, Mrtvé moře, Omán.

Další sekce katalogu Izrael

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Izraeli, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Izrael.