-

Dovolená Mrtvé moře

Ein Bokek

Dovolená Ein Bokek - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Ein Bokek a sami se přesvědčte, proč je dovolená u Mrtvého moře na Blízkém východě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Mrtvé moře

Dovolená Mrtvé moře - ilustrační foto
Dovolená v turistickém resortu Mrtvé moře znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se k Mrtvému moři na Blízkém východě létá každou sezónu především

Dovolená Mrtvé moře - informace

Nejnižším místem na světě je Mrtvé moře, které vlastně ani není moře ale jezero, jediným jeho přítokem je řeka Jordán. Leží na pomezí mezi státy Izrael a Jordánsko. Jeho nadmořská výška je 417 metrů pod mořem, a jeho voda je 10x slanější než moře ostatní. Okolo Mrtvého moře najdete pouště, klima je zde tedy po celý rok velmi horké a suché, teploty v letních měsících dosahují až 50 stupňů. Hotely jsou zde levné i luxusní, téměř všechny ale nabízí léčebné programy. Jedinečné složení vody Mrtvého moře umožňuje léčbu vážných kožních onemocnění jako je třeba lupénka. Koupat v moři se můžou i neplavci, její hustota je tak vysoká, že stačí když si na mořskou hladinu jen lehnete a voda vás bude sama nadnášet a díky tomu, že je moře nízko položené, UV sluneční paprsky vás jen tak snadno nespálí. Pozor ale na to, aby se vám voda nedostala do očí nebo do pusy, to je pak hodně nepříjemné.

Dovolená Mrtvé moře - fotografie

Mrtvé moře je ale také oblastí, kde můžete navštívit spoustu historických památek, jako třeba pevnost Masada, pouštní palác Quseir Amra, vykopávky starověké vesnice Kafarnaum, nebo archeologické naleziště Kumrán. Zajímavá je také cesta do pouště Negev s městy Haluza, Mamshit, Avdat a Shivta, tzv. „cesta kadidla“, kde můžete zažít i jízdu na velbloudech. Zajímavá je také oáza a letovisko En Gedi, která je součástí přírodní rezervace a najdete zde také krásnou pláž. Dalšími oblíbenými turistickými letovisky jsou například Ein Bokek nebo Neve Zohar.

Kam jinam na Blízkém východě na dovolenou?

Mrtvé moře není jedinou oblastí, kde se dá na Blízkém východě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Blízký východ i na následující místa: Izrael, Katar, Omán.

Další sekce katalogu Mrtvé moře

Dovolená se slevou na poslední chvíli u Mrtvého moře, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Mrtvé moře.