-

Dovolená Omán

Muscat

Dovolená Muscat - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Muscat a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Ománu na Blízkém východě mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Salalah

Dovolená Salalah - ilustrační foto
Dovolená v turistickém resortu Salalah znamená hlavně spoustu slunce, prohřáté a čisté moře, povalování na pláži či u hotelového bazénu a samozřejmě relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Ománu na Blízkém východě létá každou sezónu především

Dovolená Omán - informace

Sultanát Omán leží na blízkém a středním Východě na jihovýchodním výběžku Arabského poloostrova. Na severozápadě hraničí se Spojenými arabskými emiráty, na západě se Saúdskou Arábií a na jihozápadě s Jemenem. Hlavním městem je Muscat (Maskat, Masqat). Dalšími významnými městy jsou Nizwa, Rustaq, Sohar, Sur, Salalah. Pro zájezd do Ománu potřebujete vízum, které bez problémů zakoupíte na letišti nebo na hranicích. Nejrychlejší cesta do Ománu je určitě letadlem, letiště Seeb International Airport je vzdálené asi 25 kilometrů od Muscatu. Po Ománu můžete cestovat autobusem, taxi nebo vypůjčeným automobilem, železniční tratě zde nenajdete. Nejnavštěvovanějším místem v Ománu je Muscat, starobylé hlavní město, obklopené městskými hradbami a portugalskými pevnostmi. Najdete zde také Ománské muzeum a spoustu mešit. Dalšími turistickými cíli jsou pevnosti Nizwa a Bahla, archeologické vykopávky Khor Rori, tvrz Jabrin nebo třeba hlavní mešita Sultan Qaboos.

Dovolená Omán - fotografie

Typickými suvenýry z Ománu jsou kadidla, ke kterým si hned kupte i uhlí a zakřivené dýky, které jsou v Ománu největší ozdobou mužů. Nákupní příležitosti v Ománu nejsou ve srovnání s těmi ve Spojených arabských emirátech tak velké. Ty nejlepší možnosti jsou zejména v oblasti Muscat. Omán ovlivňuje několik typů podnebí. Severovýchodní pobřeží je suché s velmi vlhkým vzduchem. Léto je velmi nepříjemné, často se teploty šplhají až na 40 stupňů a v noci neklesají pod 30 stupňů. Vyprahlý západ Ománu má dešťové srážky minimální a teploty často sahají přes 45 stupňů, vlhkost vzduchu je velmi nízká. Jihozápadní pobřeží je také teplé, ale cestovat sem můžete od října do dubna, kdy jsou teploty příjemnější. V letních měsících zde mohou být silné deště.

Kam jinam na Blízkém východě na dovolenou?

Omán není jedinou oblastí, kde se dá na Blízkém východě prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou na Blízký východ i na následující místa: Izrael, Katar, Mrtvé moře.

Další sekce katalogu Omán

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Ománu jsou prezentovány v sekci Omán first minute.