-

Dovolená Bizerta

Bizerta

Dovolená Bizerta - ilustrační foto
Užijte si bezezbytku příjemnou dovolenou u moře v letovisku Bizerta a sami se přesvědčte, proč je dovolená v Bizertě v Tunisku mezi turisty tak oblíbená a pravidelně se sem kvůli zdejšímu moři, počasí a možnostem koupání rádi vracejí

Dovolená Bizerta - informace

Nejsevernější africké přístavní město, vzdálené od města Tunis cca 65 km, a zároveň čtvrté největší město v Tunisku. Žije zde okolo 110 000 obyvatel. Tento přístav se nalézá v zeleném pobřežním pásu. Jsou zde překrásné písčité pláže, zejména na severu a východě od města a také příklady islámské architektury, kterou můžete obdivovat ve starých čtvrtích okolo přístavu. Za zhlédnutí stojí Kasbah. Je to jedna z nejúchvatnějších staveb starého města. Se svými masivními a ochrannými hradbami, místy vysokými až 10 m, s tloušťkou 11 m, dominuje severní části starého města a přístavu. Centrem města je čtvrť Ville Nouvelle, nacházející se na sever od vodního kanálu. Stavitelé města se při jeho stavbě odchýlili od tradičních postupů a proto je systém zdejších ulic poněkud matoucí. Na mnoha místech jsou názvy ulic jen v arabštině.

Kam jinam v Tunisku na dovolenou?

Bizerta není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku prožít nezapomenutelná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi můžete vydat na dovolenou do Tuniska i na následující místa: Hammamet, Mahdia, Monastir, Nabeul, ostrov Djerba, Port El Kantaoui, Sousse, Zarzis.

Další sekce katalogu Bizerta

Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Bizerty jsou prezentovány v sekci Bizerta first minute.