-

Last minute Omán

Omán last minute - informace

Omán leží na blízkém Východě, na jihovýchodní špičce Arabského poloostrova. Žije zde přes 3 miliony obyvatel a hlavním městem je Muscat. Na západě hraničí Omán s Arabskými emiráty, Saúdskou Arábií a Republikou Jemen. Poloostrov Musandam je pobřežní enklávou v Hormuzském průlivu na hranicích se Spojenými arabskými emiráty, odsud také sahá pohoří Al-Hajar směrem na jihovýchod. 2700 km dlouhé pobřeží se táhne od Ománského zálivu k Arabskému moři. Na severozápadě leží úzká úrodná nížina na pobřeží Batinah, které dominuje pohoří Djebel Akhdar. Jižní provincie Dhofar je oddělena od severu pouští, při pobřeží jsou ostrovy Kuria Muria. Turistickými suvenýry z Ománu jsou stříbrné a zlaté šperky, khanjary (ománské dýky), ručně tkané textilie, koberce a koše.

Last minute Omán - fotografie

Mnohé pláže jsou ideální ke koupání, potápění a plachtění. V soukromých sportovních klubech můžete také vyzkoušet rybaření nebo jízdu na vodních lyžích. Některé hotely mají bazény. V Muscatu má mnoho sportovních klubů vlastní tenisové a squashové kurty nebo golfová hřiště. Na staré přistávací dráze v Seofu se konají velbloudí a koňské dostihy. Muscat je obehnaný starými městskými zdmi a najdete zde také dvě dobře zachovalé portugalské pevnosti z 16. století, staré budovy, úzké uličky a tři městské brány. Za návštěvu stojí také Ali mešita, Nová mešita a palác sultána nebo Ománské muzeum. Pláže a loviště ryb podél pobřeží jsou zde vynikající. Nizwa, svaté město Ibadhi Imama a bývalé hlavní město, je dnes známé pro své zlaté a stříbrné výrobky.

Palác Jabrin ze 17. století, je známý pro své malované dřevěné stropy a výhled přes poušť na hory. Starobylé město Bahla nabízí výjimečné keramické výrobky a zajímavý souk (trh). Salalah je hlavní město jižní oblasti Dhofar. Město je obklopeno kokosovými a banánovými plantážemi a má krásné písečné pláže, svěží zeleň v důsledku monzunových dešťů, dává městu téměř tropické prostředí, najdete zde hrob královny ze Sáby. V červnu a červenci je zde velmi horko. Množství srážek se liší region od regionu, v Salalah se vyskytují lehké monzunové deště od června do září. Nejlepší čas pro zájezd do Ománu je od září do dubna.

Kam jinam na Blízkém východě na last minute dovolenou?

Omán není jediným místem, kde se dá na Blízkém východě prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) na Blízký východ a ušetřit i na následující místa: Izrael, Mrtvé moře.

Další sekce katalogu Omán

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Ománu je publikována v sekci dovolená Omán. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Ománu jsou k nalezení v sekci Omán first minute.