-

Last minute Mallorca

Mallorca last minute - informace

Baleárská Mallorca je klenotem, který každoročně láká nejen na výhodnou last minute dovolenou na největší z ostrovů celého souostroví tisíce turistů ze všech koutů světa. Na své si tady totiž přijde téměř každý. Většina z jejích návštěvníků sem přilétá nebo připlouvá kvůli jejím romantickým písečným plážím a průzračně čistému moři, avšak stejně tak dobře bude na ostrově Mallorca spokojen ten, koho zajímá historie a památky a chce poznat něco z bohaté historie ostrova i ten, kdo si sem přijel zasportovat a prožít aktivní dovolenou. Mallorca má však něco i pro rodiny s dětmi, které chtějí prožít čas volna a odpočinku u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, stejeně jako pro hráče golfu, na které tady čeká několik kvalitních hřišť na tento sport. Znalci středomořských ostrovů tvrdí, že těžko by se ve Středozemním moři hledal rozmanitější ostrov.

Last minute Mallorca - fotografie

Cestovní ruch na Mallorce a většina letovisek, kde tráví turisté svou last minute dovolenou na ostrově Mallorca, se nachází v resortech nedaleko hlavního města ostrova Palma de Mallorca. K těm nejznámějším patří kupříkladu Platja de Palma, Arenal nebo Cala Major. Tato letoviska patří k moderním a neustále se rozvíjejícím místům na ostrově a turisté tady bývají ubytováni nejčastěji v komfortních hotelových komplexech. To s sebou nese i negativní skutečnost v podobě poměrně plných pláží a přilehlých restauračních zařízení a barů.

Západně od Palmy leží klidnější část ostrova. Tu charakterizují letoviska Santa Ponsa a Paguera, která jsou sice méně rušná než ta u hlavního města, ale stále se dají počítat k populárním a hojně využívaným turistickým resortům ostrova Mallorca. Ještě dále na západ se však situace mění. Pohoda a klid jsou tu daleko patrnější a mezi letoviska, kde mohou návštěvníci ostrova Mallorca prožít ničím nerušenou dovolenou, během které budou moci odpočívat a relaxovat bez toho, aby na ně dolehl ruch Palmy, patří například Porto d'Andratx. Ještě nedávno bylo městečko jen malou zastrčenou rybářskou vesnicí, ovšem v současnosti jde o moderní jachetní přístav. Přímo v letovisku sice není žádná městská pláž, ale turisté jsou zde ubytováni většinou v samostatně stojících luxusních hotelích, ze kterých je to jen kousek k malým zátokám na pobřeží. Ty nebývají ani uprostřed hlavní sezóny přeplněné a je tady možné strávit velmi klidnou last minute dovolenou.

Last minute Mallorca - fotografie

Velmi živou oblastí ostrova je jeho severní část. Nedaleko severního výběžku Mallorky se nacházejí četné zátoky v okolí měst Port de Pollenca a Cala Sant Vincenc, kde se také mohou turisté koupat na několika písečných plážích. Vzhledem k jejich charakteru tu však bývá během léta poměrně dost turistů. Východní pobřeží ostrova sice nemá žádné dlouhé písečné pláže tak, jako je tomu v jeho severní části u Alcudie nebo naopak na jihu u Arenalu. Zato se zde ale nachází celá řada malých a zastrčených zátok s plážemi, které nejsou ani uprostřed léta nijak přeplněné. Mezi ty nejznámější patří například Rejnočí zátoka Cala Ratjada nebo nedaleká Cala Mesquida.

Mezi nejhezčí pláže na ostrově Mallorca se určitě řadí písečná pláž Camp de Mar. Ta je k nalezení u stejnojmenného letoviska na jihozápadě ostrova. Pláž má povrch z jemného bílého písku, jižně orientovaná zátoka ji chrání před nepřízní počasí a díky svému pozvolnému vstupu do vody je vhodná i pro rodinnou dovolenou. Jde o jednu z mnoha pláží Mallorky, která za svou čistotu získala Modrou vlajku. Koupat se na ní chodí hlavně hoteloví hosté z nedalekých resortů a její zajímavostí je malý ostrůvek přímo u pláže, na který vede dřevěná lávka.

Last minute Mallorca - fotografie

Další oblíbenou písečnou pláží na jihozápadě ostrova je ta v zálivu Santa Ponsa. Ten se nachází asi 5 kilometrů vzdušnou čarou od Camp de Mar a jeho pláž by se dala popsat jako pláž, která ostrov Mallorca charakterizuje. Pláž s bílým pískem, lemovaná vzrostlými piniemi, dokonale vyjadřuje letní pohodu a prázdninovou atmosféru, která na ostrově Mallorca během léta panuje. O tom, že jde o luxusní a prestižní letovisko svědčí i skutečnost, že nedaleko pláže se nachází jedno z letních sídel španělské královské rodiny a v těsné blízkosti střediska bylo vybudováno hned několik golfových hřišť.

Krásné pláže se také nacházejí nedaleko letoviska Palma Nova. Vedle koupání v moři na jedné z nejhezčích pláží ostrova Mallorca však láká toto letovisko hlavně mladší generaci turistů na rušný a intenzivní noční život. Ten se odehrává v celé řadě zdejších barů, diskoték, nočních klubů a mnoha dalších nočních podnicích, které se otevírají po setmění a končí až v pozdních ranních hodinách.

Last minute Mallorca - fotografie

Asi nejpopulárnějším prázdninovým střediskem ostrova Mallorca pro last minute dovolenou je vedle hlavního města Palma letovisko Alcudia. To je situováno v severní části ostrova na břehu rozsáhlé zátoky. Městečko se rozprostírá podél vůbec nejdelší pláže na ostrově, která měří úctyhodných 8 kilometrů. Pláž má povrch z jemného bílého písku a je lemována stovkami palem a pinií. Díky mírnému vstupu do moře je ideální pro rodinnou dovolenou, kdy se rodiče nemusejí obávat pustit své ratolesti samotné do vody. Pláž nabízí i celou řadu dalších aktivit, ke kterým patří nejrůznější vodní sporty, tenis, minigolf, plážový volejbal a další.

Další sekce katalogu Mallorca

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Mallorce je publikována v sekci dovolená Mallorca. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Mallorcu jsou k nalezení v sekci Mallorca first minute.