-

Last minute dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca

Formentera

Pokud plánujete last minute dovolenou na Formenteře na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Ibiza

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Ibizu na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře na last minute zájezd nebo pobyt

Mallorca

Jestli vám nevadí trošku riskovat a jste ochotni s nákupem dovolené u moře vyčkat na poslední chvíli, mohla by pro vás být zajímavá last minute dovolená na Mallorce na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře, neboť slevy pár dní před odletem bývají pro turisty velmi zajímavé

Menorca

Letní dovolená se slevou na poslední chvíli, prožitá v některém z hotelů na Menorce a pořízená s last minute slevou, bude určitě patřit k hezkým a milým zážitkům, a třeba se jednou na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru kvůli zdejšímu moři, plážím a příjemnému ubytování rádi vrátíte

Mallorca, Ibiza, Menorca last minute - informace

Jednou z nejnavštěvovaněších turistických destinací ve Středmoří jsou bezesporu španělské Baleárské ostrovy (ve španělštině Islas Baleares). Nacházejí se v západní části Středozemního moři necelých 200 kilometrů východně od španělského pobřeží. Ke Španělsku patří Baleárské ostrovy i politicky a jsou jedním z jeho 17 autonomních společenství. Největšími ostrovy Baleár a současně jejich správními celky jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera.

Last minute dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

V některých pramenech bývají jako Baleáry označovány pouze největší ostrovy celého souostroví Mallorca a Menorca. Ty jsou současně pro last minute dovolenou těmi nejnavštěvovanějšími a to zejména turisty ze západní části Evropy. Vedle ostrovů Menorca a Mallorca pak k samotným Baleárům náleží ještě celá řada menších a většinou neobydlených ostrovů a ostrůvků, z nichž nejznámějším je asi 20 kilometrů od Mallorky ležící Cabarera, na kterém byl vyhlášen národní park a na kterém se nachází oblíbené kotviště pro jachty v malebné zátoce.

Druhou skupinou, která je o necelých 100 kilometrů blíže ke španělskémů pobřeží, tvoří takzvané Pytyuské ostrovy, někdy nazývané též Borovicové. K nim patří populární Ibiza, menší Formentera a několik dalších ostrůvků.

Last minute dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Baleárské ostrovy jsou nejen pro last minute dovolenou tak oblíbené i proto, že byť leží od západní části Evropy a tedy největšího turistického potenciálu, vzdálené jen několik stovek kilometrů, na ostrovech Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera panuje typicky středomořské klima. To znamená horká a většinou suchá léta, což turisté v letní sezóně pochopitelně vítají, a poměrně deštivé a teplé zimy, které však ostrovy zásobují vodou a zdejší krajina tak může mít svěží a živý ráz. Díky své příznivé poloze a dle evropských měřítek teplému letnímu klimatu není výjimkou, že ze západní Evropy cestují na Baleáry movitější klienti třeba jen na pár dní či dokonce pouze na prodoužený víkend.

Jak již bylo napsáno výše, Baleárské ostrovy patří k velmi vyhledávaným a oblíbeným turistickým destinacím. K hlavním důvodům patří nádherné slunečné počasí po většinu roku, kdy se Baleáry mohou pyšnit až neuvěřitelnými třemi stovkami slunečných dnů za rok a pak také svými plážemi s jemným pískem, do kterého se rozbíhají vlny čistého a průzračného Středozemního moře. Zajímavostí je, že písečné pláže se nacházejí nejen na nejznáměší čtveřici ostrovů (Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera), ale také na menších ostrůvcích v jejich okolí. Ty jsou pak skvělým výletním místem pro turisty, kteří si buď pronajmou popřípadě dokonce vlastní jachtu či loď, neboť jejich členité pobřeží skýtá návštěvníkům jedinečné a takřka opuštěné malebné zátoky ke koupání a přitom zaručují téměř dokonalé soukromí.

Výhodou dovolené na Baleárských ostrovech je i skutečnost, že ačkoliv jejich jméno zní poměrně exoticky, leží relativně blízko a stále jsou součástí Evropy, tudíž je pro turisty z České republiky možné navštívit je pouze s platným občanským průkazem a let trvá jen něco málo přes 2 hodiny. Na své si na last minute dovolené na Baleárských ostrovech přijdou jak lidé, kteří preferují pasivní formy odpočinku a rádi tráví svůj čas volna lenošením na lehátku u hotelového bazénu nebo odpočinkem pod slunečníkem na pláži. Ale ani aktivní jedinci nepřijdou na Baleárských ostrovech zkrátka. Kromě obligátních plážových činností, ke kterým patří plážový volejbal, frisbee či plážový fotbal na pevnině a samozřejmě plavání, šnorchlování, potápění, jízda na vodních lyžích nebo vodním skůtru, windsurfing, parasailing, kiting a další formy plachtění, pro které zde panují skvělé podmínky, je možné si zahrát například tenis či golf. Na Baleárských ostrovech se totiž nachází hned několik kvalitních golfových hřišť.

Last minute dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Největším ostrovem celého souostroví je Mallorca. Na last minute dovolenou sem každoročně přilétají nebo připlouvají tisíce turistů ze všech koutů světa, aby si tady dokonalu užili místní nádherné písčité pláže, romantické zastrčené zátoky, horké paprsky středemořského slunce a v neposlení řadě též tyrkysově modré a průzračné moře. Na ostrově se velmi dobře daří nejrůznějším květinám a stromům, takže četné palmové a piniové háje, citrusy, cypřiše a mandloně s bílými květy a působivou vůní dodávají tomuto krásnému ostrovu, plnému zachovalých historických památek a dalších působivých míst, atmosféru. Mallorca je jednoduše překrásným místem, jež svým návštěvníkům nabízí rozmanité krásy od drsných pohoří a starobylé kláštery přes historická města v nížinách až po jedinečná a pulzující prázdninová letoviska na členitém pobřeží.

Menorca, druhý největší ostrov Baleár, se nalézá asi 50 kilometrů východním směrem od Mallorky a jde o ostrov plný přírodního bohatství a krás, poutavé historie, jedinečné krajiny s malebnými vesničkami, romantickými zálivy a zátokam a samozřejmě s křišťálově čistým a azurově modrým mořem, které lemují okouzlující písečné pláže. Přiznivci a vyznavači šnorchlování a přístrojového potápění najdou pod hladinou moře v okolí ostrova Menorca zatím nedotčený ráj mořských živočichů a rostlin. Svým návštěvníkům nabízí Menorca spíše klidnější dovolenou a spokojeni tady budou ti, kdo před velkými a známými letovisky preferuje klid, odpočinek a relaxaci v horkých paprscích slunce.

Last minute dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca - fotografie

Třetí největší baleárský ostrov Ibiza pak turistům na dovolené nabízí panenskou a nedotčenou přírodu, písčité pláže a čisté moře, doplněné o příznačnou pohostinnost místních obyvatel. Ibiza je také někdy označována jako bílý ostrov lásky kvůli svým půvabným romantickým písčitým zátokám a zálivům s tyrkysově modrým mořem, čistým bílým plážím, často směrem do vnitrozemí ostrova lemovaným strmými skalami. Na Ibize si přijdou na své i milovníci nočního života, neboť Ibiza je vyhlášeným centrem zábavy a tance a stovky barů, nočních klubů, diskoték a dalších podniků pravidelně hostí tisíce turistů, kteří si na ostrov přiletěli užít jednu nekonečnou letní párty.

Doplňující informace k last minute na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře

Baleárské ostrovy je souhrnný název pro Mallorcu, Menorcu, Ibizu a Formenteru. Tyto ostrovy leží na východě Španělska a již mnoho let si získávají své příznivce. Každý z ostrovů má jinou charakteristiku a tak můžete zažít klidnou dovolenou na pláži až po noční velkolepé párty. Last minute dovolená na Baleárských ostrovech ve vás zanechá jen příjemné vzpomínky. Turistům, kteří očekávají na dovolené více dobrodružství a nechtějí si užívat jen opalování, jsou nabízeny poznávací zájezdy po ostrovech. Procestovat několik ostrovů najednou je vítaným zpestřením návštěvníkům, co touží poznat více z kraje kde se nacházejí.

Mallorca, Menorca a Ibiza slibují také příjemné počasí. Panuje zde středomořské klima což znamená teplá léta a studenější zimy. Jaké jsou momentální teploty na největším z Baleárských ostrovů můžete zjistit v předpovědi počasí pro Mallorcu. Tomuto rozmanitému ostrovu jsou věnovány také stránky, kde najdete více cenných rad a informací o Mallorce. Poradí vám jaká místa byste něměli vynechat, jaké pláže ostrov nabízí, kam můžete vyrazit na výlety a také postřehy od turistů, kteří zde již byli. Čas last minute dovolené se blíží tak se nechte inspirovat.

Další sekce katalogu Mallorca, Ibiza, Menorca

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře je publikována v sekci dovolená Mallorca, Ibiza, Menorca. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru jsou k nalezení v sekci Mallorca, Ibiza, Menorca first minute.