-

Last minute Jižní Portugalsko

Jižní Portugalsko last minute - informace

Algarve, nejjižnější oblast Portugalska, leží téměř mezi Evropou a Afrikou. Jedinečné pobřeží zde tvoří nádhernou přírodní scenérii. Každá část této oblasti má svůj charakteristický vzhled. Dlouhé, písčité pláže se rozprostírají na „písečném Algarve“, východní polovině pobřežní oblastí. Červeně a žlutě zářící, bizarně tvarované skály s malými, osamocenými písčitými zátoky vytváří vzhled „skalnatého Algarve“ na západní polovině. Přesně na špičce mezi oběma oblastmi leží Faro, provinční hlavní město. V barokním, malebném starém městě najdete velký počet obchodů, katedrál a také biskupský palác, který určitě stojí za návštěvu.

Last minute Jižní Portugalsko - fotografie

Díky staletím, kdy v Algarve vládli Arabové, připomíná tato část Portugalska v mnoha směrech spíše Afriku než Evropu. Například Maorové zde zavedli umění zvané Azulejo, což jsou detailně malované dlaždice, které zdobí domy, ulice a parky.

Pokud existuje nějaká oblast s krásnými plážemi, jako je Algarve, jsou zde na prvním místě sportovních aktivit vodní sporty. Především v Barlavento, větrné straně Algarve, jsou podmínky pro windsurfisty, surfaře a bodyboardisty téměř ideální. V každém letovisku najdete také půjčovny potřeb a školy pro vodní sporty. Skalnaté pobřeží, ale nabízí také řadu zajímavých míst a základen pro potápění, mj. také velké centrum v letovisku Lagos, které nabízí noční potápění nebo ponory k vrakům. V každém přístavu a na každé větší pláži je také nabídka plachtění, vodního lyžování nebo rybaření. Také pro golfisty je Algarve snem, protože zde jsou některé z nejhezčích golfových hřišť v Evropě a vzhledem k příjemnému klima se zde dá hrát po celý rok.

Last minute Jižní Portugalsko - fotografie

V horách a přírodních rezervacích najdou příznivci pěší turistiky spoustu turistických stezek, které vedou pestrou vegetací. Tenisové kurty se nachází především v hotelových zařízeních vyšší kategorie. A pokud sport není zrovna vaše oblíbená zábava a nechcete jen tak lenošit na pláži, můžete podniknout výlet do vnitrozemí nebo se vydat lodí podél pobřeží a řek. Mezi drsnými horskými svahy Serra de Monchique na severu a dechberoucími útesy na pobřeží Atlantiku vytvořil člověk i příroda různorodou oblast. V úrodném údolí hor rostou mandlovníky a pomerančovníky. Na svazích se míchá vůně eukalyptu a lesy s teplou vůní pryskyřice. Mezi nimi leží původní vesnice a malá města, která žijí ze zemědělství. Ve velkých městech jako je Faro, Lagos a Albufeira panuje čilý turistický a městský ruch. V historických centrech měst se můžete vydat na příjemnou nákupní procházku. Na nádherných plážích západního Algarve najdou turisté opravdový prázdninový ráj. Do Portugalska se můžete vydat po celý rok, zima je zde mírná a v letních měsících tady není nepříjemné horko.

Kam jinam v Portugalsku na last minute dovolenou?

Jižní Portugalsko není jediným místem, kde se dá v Portugalsku prožít last minute dovolená. Aktuálně se s námi můžete vydate se slevou na poslední chvíli (last minute) do Portugalska a ušetřit i na následující místa: ostrov Madeira.

Další sekce katalogu Jižní Portugalsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Jižním Portugalsku je publikována v sekci dovolená Jižní Portugalsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Jižního Portugalska jsou k nalezení v sekci Jižní Portugalsko first minute.