-

Last minute dovolená Portugalsko

Jižní Portugalsko

Pokud plánujete last minute dovolenou v Jižním Portugalsku v Portugalsku, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Ostrov Madeira

V případě, že je pro vás dovolená synonymem odpočinku a jednoznačnou prioritou jsou klid a pohoda, a navíc ještě chcete ušetřit nemalé částky při jejím pořízení, zvažte možnost cestovat letadlem na Madeiru v Portugalsku na last minute zájezd nebo pobyt

Portugalsko last minute - informace

Turisté, kteří se chtějí na své last minute dovolené koupat v průzračně čistém moři v malebných písčitých zátokách, za soumraku se procházet po romantických rybářských vesničkách, užívat si pohody v letoviscích, kde si čas jen líně plyne a klid je tady hlavní esencí samotné existence, či se naopak pod paprsky hřejícího slunce věnovat na pečlivě udržovaném a sytě zeleném hřišti golfu, by měli navštívit Portugalsko.

Last minute dovolená Portugalsko - fotografie

Malá země na západním pobřeží Iberského poloostrova láká své návštěvníky, vedle dobře vybavených přímořských letovisek, stálého slunečného počasí a skvělých možností koupání v moři, i na svou bohatou a pestrou historii, celou řadu středověkých památek a v neposlední řadě též na vyhlášenou pohostinnost a vstřícnost místních obyvatel. Vedle pevninského Portugalska patří k Portugalské republice také Azorské ostrovy a turisticky velmi populární Madeira, která se nachází západně od pobřeží Maroka.

Turisté, kteří si zvolili Portugalsko jako místo, kde chtějí strávit svou dovolenou last minute, míří nejčastěji do jeho jižní části. Jižní pobřeží je totiž lemováno převážně písčitými plážemi, které od sebe oddělují útesy a skály, po staletí tvarované mořským příbojem. Ty nejlepší se nacházejí na pobřeží Algarve, a táhnou se prakticky od mysu Cabo de Sao Vicente, což je jihozápadní výběžek Portugalska, až po hranici se Španělskem o téměř 150 kilometrů dále na západ.

Last minute dovolená Portugalsko - fotografie

K nejoblíbenějším plážím Algarve patří Praia Verde, která je součástí dlouhého komplexu pláží na západě Portugalska. Písečné pobřeží se táhne podél moře od řeky Guadiana, tvořící přirozenou hranici, oddělující Portugalsko a Španělsko, až na písečnou kosu o 20 kilometrů dále na východ. Praia da Rocha, téměř 200 metrů široká pláž s jemným pískem, kterou z východu ohraničuje řeka Arade a na jejím západním konci se nachází impozantní útes s vyhlídkovou plošinou, leží přímo u přístavu Portimao a je prý vůbec nejkrásnější pláží celého regionu. Příznivci surfování a windsurfingu si zase dávají často dostaveníčko na pláži nedaleko letoviska Gale. Pro rodinnou dovolenou je pak vhodná dlouhá pláž Praia da Falésia východně od městečka Albuferia. Její celková délka se blíží 5 kilometrům a díky pozvolnému vstupu do moře se tady mohou bez problémů koupat i malé děti, aniž by na ně rodiče museli neustále dohlížet.

Jakýmsi centrem Algarve je městečko Albufeira a její známá pláž Praia dos Pescadores. Přímo z pláže vedou klikaté uličky směrem k centru městečka a jsou lemovány spoustou obchodů a obchůdků, rybích restaurací, taveren a kaváren a také barů a diskoték. Kdo dává přednost klidnějším plážím, ukrytým mezi skalisky a útesy, může se vydat západně od městečka, kde se právě takové pláže nacházejí.

Last minute dovolená Portugalsko - fotografie

Ostrov Madeira bývá někdy nazýván jako květinový ostrov, neboť se tady díky subtropickému podnebí skvěle daří nejrůznějším rostlinám a květinám. Pobřeží Madeiry je omýváno vodami Atlantského oceánu, které tady již po tisíciletí tvarují jedinečné útesy, které jsou jakýmsi symbolem Madeiry. Typické široké písečné pláže, na které jsou turisté zvyklí z pevniského Portugalska, se na Madeiře nenacházejí. Světlou výjimkou je pláž Praia Formosa nedaleko letoviska Funchal, jinak se turisté na Madeiře většinou koupou na malých oblázkových plážích či na ohlazených skalách. Asi 40 kilometrů severovýchodně od Madeiry však leží malý ostrůvek Porto Santo, který je naopak svými písečnými plážemi vyhlášený.

Další sekce katalogu Portugalsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Portugalsku je publikována v sekci dovolená Portugalsko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Portugalska jsou k nalezení v sekci Portugalsko first minute.