-

Last minute ostrov Madeira

Funchal

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Funchal příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Madeiru v Portugalsku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Ostrov Madeira last minute - informace

Daleko v Atlantském oceánu, asi 700 km od západního pobřeží Afriky, se z tmavě modrého oceánu vypíná zelený ráj - Madeira. Dříve to býval ráj důchodců, nyní je tento ostrov patřící k Portugalsku mezinárodním místem pro všechny věkové skupiny. Stejně jako Kanárské a Azorské ostrovy, Madeira patří do ostrovní skupiny makaronéských ostrovů, které vznikly z vulkanické lávy. Proto je místní půda obzvláště úrodná a Madeira je opravdovým rájem rostlin. Typické jsou vavřínové lesy v pobřežních oblastech a vřesovištěm pokryté vysočiny.

Last minute ostrov Madeira - fotografie

Madeira má se svým vrcholkem Pico Ruivo nejvyšší horu Portugalska a díky dobře vybudovaným turistickým stezkám se na vrchol snadno vyšplhá i nezkušený turista. Za namáhavý výstup budete odměněni bezkonkurenčním výhledem na vrcholky zahalené v mracích a na moře. Madeira je také tajným tipem mezi gurmány. Klima bohaté na srážky v některých oblastech je odpovědné za to, že trh v hlavním městě Funchal překypuje středomořskými lahůdkami. Hlavní město ostrova Madeira je také známé svými botanickými zahradami a kasinem. Gambleři se mohou opravdu vyřádit ve futuristickém paláci, protože místní kasino patří k největším v Evropě.

Kdo hledá nějaký ten adrenalin, může si skočit padákem z Cabo Giräo, z druhého nejvyššího útesu na světě. Když se podíváte dolů, můžete vidět pro Madeiru typická terasové pole, hned vedle vody. Vzhledem k tomu, že na Madeiře moc pláží nenajdete, určitě stojí za výlet plavba na sousední ostrov Porto Santo. Zde najdete kilometry dlouhé pláže s jemným pískem, které udělají z vaší dovolené na Madeiře velice příjemný zážitek.

Last minute ostrov Madeira - fotografie

V podivuhodně mírném subtropickém podnebí se daří nejvíce exotickým květinám z Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Všude mohou turisté cítit okouzlující vůni orchidejí a frézií, všude hýří barevná nádhera rostlin amarylis, strelicií a vánočních hvězd. Trvá několik dní, než navštívíte velký počet parků a zahrad tohoto květinového ostrova a pak ještě musíte prohlédnout hluboké rokle, zelené vrcholky a jedinečné pobřeží sopečného ostrova. Místní příjemné klima zaručuje ideální podmínky pro návštěvu Madeiry po celý rok.

Další sekce katalogu ostrov Madeira

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Madeiře je publikována v sekci dovolená ostrov Madeira. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Madeiru jsou k nalezení v sekci ostrov Madeira first minute.