-

Last minute ostrov Rhodos

Ostrov Rhodos last minute - informace

Obecné informace o ostrově Rhodos

Last minute ostrov Rhodos - fotografie

Rhodos je hlavním ostrovem ve skupině takzvaných Dodekanéských ostrovů ve vodách Egejského moře. Leží na hranici právě mezi mořem Egejským, které je na ostrovy velmi bohaté a mořem Levantským, které je naopak v tomto smyslu poměrně chudé. Jde o ostrov, který patří mezi nejoblíbenější místa pro dovolenou v Řecku a mnoho turistů tráví v jeho letoviscích svůj volný čas na některém z last minute zájezdů, které na Rhodos každým rokem směřují. Jeho délka činí asi 80 kilometrům, šířka 40 kilometrům a na ploše asi 1.400 kilometrů2 žije zhruba 130.000 obyvatel. Větší část, téměř polovina z nich, žije přímo ve městě Rhodos. Od hlavního řeckého města Athény jej dělí asi 450 km, naproti tomu k turecké Egejské riviéře je to z ostrova jen necelých 20 kilometrů.

Rhodos ovšem není jen tak nějakým ostrovem z obrovského množství, které k Řecku náleží. Každý, kdo zde strávil alespoň nějaký čas, a nezáleží na tom, zda se účastnil nějakého last minute zájezdu nebo si svou dovolenou pořídil s dostatečným předstihem, musí uznat, že jde především o velmi slunnou část Řecka. Rhodos se může pyšnit více než 3 stovkami slunečných dnů v roce a celkovými více než 3 tisíci hodin slunečního svitu. Není se tedy co divit, že sezóna zde začíná už v polovině května a trvá až do října. Rhodos je zkrátka ideálním místem pro last minute dovolenou pro příznivce opalování a ty z turistů, kteří během svého volného času rádi lenoší a opalují se v paprscích horkého slunce. Výhodou Rhodu je skutečnost, že noční teploty tady klesají na přijatelných 20 - 25 stupňů a přes den se pak pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia. Pokud je ovšem bezvětří, velmi lehce se vyšplhat i přes úctyhodných 40 stupňů.

Co na Rhodu

Last minute ostrov Rhodos - fotografie

Rhodos, stejně jako spousta dalších řeckých ostrovů, slibuje dostatek řádného vyžití a zábavy pro milovníky pamětihodností. Právě zde kdysi stával jeden ze 7 divů světa takzvaný Rhodský Kolos. Na jeho památku byly u vjezdu do zdejšího přístavu ve městě Rhodos, na stejném místě, jako kdysi stával Kolos, vztyčeny dva sloupy. Na jednom z nich je socha jelena, na druhém socha laně. Právě brána do přístavu s oběma sloupy se stala symbolem ostrova a je vyobrazena na mnoha fotografiích a pohlednicích. Pro toho, kdo na last minute dovolenou na Rhodos připluje a nikoliv tak jako drtivá většina turistů přiletí, to bude jedna z prvních věcí, které z ostrova uvidí.

K dalším místům, která stojí na Rhodu za návštěvu a výlet, který může leckterému turistovi zpestřit dovolenou, patří bezpochyby vesnička Monolithos. Na nedalekém skalním masivu totiž stojí trosky hradu, který zde byl postaven už v 15. století. Světovým unikátem je pak rhodské Údolí motýlů neboli Petaloudes, kam každým rokem, vždy na začátku července, přilétají miliony motýlích jedinců a v polovině září zase odlétají pryč.

Kam na Rhodu

Last minute ostrov Rhodos - fotografie

Pláže na řeckém ostrově Rhodos jsou velmi rozmanité a různorodé. Pro milovníky koupání a slunění jsou nejvhodnější pláže ve východní části ostrova Rhodos. Většinou bývají pokryté jemným pískem a do moře klesají jen velmi mírně. Bývají tedy doporučovány hlavně rodinám s malými dětmi, pro které je čas na Rhodu, strávený v některém z hotelů blízko takové pláže, zhmotněním ideální představy o trávení last minute dovolené v Řecku. Takovou pláží je například Kiotari ve stejnojmenném letovisku. Pláž získala ocenění Modrou vlajkou a vstup do moře je skutečně pozvolný, i když místy kamínkový. Další pláží východního pobřeží je Afandou, jejíž délka je úctyhodných 4,5 km. Začíná severně od letoviska Kolymbia a její konec se nachází až u vesničky Faliraki.

Ti, co nechtějí jen relaxovat na pláži, mohou vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů, kterých je na Rhodu v nabídce dostatek. Vyznavači surfingu míří na svou dovolenou většinou na pláže v západní části ostrova Rhodos, neboť zde naráží silný západní vítr do vody a vytvoří perfektní a silné vlny. Není tu ovšem tolik nabídek z pohledu ubytování. V této oblasti je nejvíce hotelů v okolí hlavního města Rhodos a dále pak ve střediscích Fanes, Kremasti nebo Ialyssos. Jih Rhodu je spíše skalnatý a jeho velké plus je jen málo turistů. Každý má proto možnost najít si tady opuštěné místo ke slunění a koupání a užít si během své last minute dovolené na Rhodu dokonalého soukromí.

Last minute ostrov Rhodos - fotografie

Dalším faktorem, proč volí turisté last minute dovolenou na Rhodu a řeckých ostrovech vůbec, jsou velice přátelští lidé. Pověst nelže, neboť zde každý den návštěvníci zažívají skutečně neobyčejnou pohostinnost, kterou člověk v mnoha jiných zemích marně hledá. Rhodos je jedním z ostrovů Řecka, který je právě pro tuto povahu ostrovanů mezi turisty velmi oblíben. Díky tomu se tady tudíž nachází značné množství turistických center, kde člověk zaslechne řecké slovo skutečně jen stěží.

Kdo cestuje na Rhodos, bude si moci dosyta užívat typickou atmosféru řeckého ostrova, jeho šarm, zvláštní charakter a proslulou pohostinnost místních obyvatel. A jako třešnička na dortu pak může navíc působit fakt, že zájezdy na Rhodos v last minute režimu dokáží velmi příjemně překvapit svou příznivou cenou.

Další sekce katalogu ostrov Rhodos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Rhodu je publikována v sekci dovolená ostrov Rhodos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Rhodos jsou k nalezení v sekci ostrov Rhodos first minute.