-

Last minute dovolená Řecko

Ostrov Kos

Last moment dovolená na Kosu se bude líbit jak příznivcům odpočinku u šumícího moře, tak také aktivním jedincům, kteří zvolili Řecko a rádi se vydávají na cyklistické výlety nebo pěší túry po okolí svého hotelu.

Ostrov Kréta

Kréta je, díky své rozloze, vlastně takovým malým Řeckem v samotném Řecku. Turisté, kteří sem cestují na dovolenou na poslední chvíli, se mohou těšit na krásné pláže, spoustu zábavy a v neposlední řadě i vynikající jídlo.

Ostrov Rhodos

Dovolená s last moment slevou na ostrově Rhodos bývá, a to hlavně v nejvyšší sezóně během letních prázdnin, poměrně snadno dostupná, neboť nabídka zájezdů do rhodských letovisek je každoročně tradičně velmi široká a pestrá.

Ostrov Zakynthos

Kromě krásných písečných pláží a průzračně čistého moře v jeho okolí je velkou atrakcí ostrova Zakynthos, na který přilétají turisté nejen z důvodu výhodných zájezdů za pozdní rezervaci, přítomnost divoce žijících želv.

Řecko last minute - informace

Základní informace o last minute v Řecku

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Dovolená v Řecku, a to zejména ta za last minute ceny, patří mezi českými turisty k tradičním způsobům trávení volného času během letní sezóny. Vedle Chorvatska a Itálie patří Řecko k zemím, v jejichž letoviscích a na jejichž plážích tráví letní dovolenou nejvíce Čechů. Ale zatímco v případě Chorvatska a Itálie patří k nejčastěji volenému způsobu dopravy osobní automobil, neboť chorvatská a italská prázdninová střediska leží ve vzdálenosti kolem 1.000 kilometrů z České republiky, na dovolenou do Řecka se drtivá většina českých turistů vypravuje letadlem z některého z tuzemských nebo příhraničních německých či rakouských letišť.

Nabídka dovolené v Řecku od tuzemských cestovních kanceláří je každým rokem tradičně bohatá a potenciální zájemci o Řecko a cestu do této jižní výspy Evropy mají z čeho vybírat. Široká nabídka dovolených ze strany pořádajících cestovních kanceláří však s sebou nese i poměrně velké riziko, že se jim nepodaří zaplnit dopředu nasmlouvané a hlavně zaplacené přepravní a ubytovací kapacity. Z pohledu klienta dochází k této situaci naštěstí poměrně často a pořadatelé jsou pak nuceni s blížícím se termínem odletu na zájezd do Řecka přistoupit k redukci ceny z důvodu zvýšení jeho prodejní atraktivity pro případné zájemce a o Řecko a řecké ostrovy.

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Pokud pořadatel zlevní původní katalogovou nabídku, takový zájezd bývá nazýván zájezdem s last minute slevou, nebo také zájezdem se slevou na poslední chvíli. V ten okamžik se stává na trhu dovolené žádaným artiklem a velmi vyhledávaným zbožím. Jeho atraktivita samozřejmě vzrůstá s celkovou velikostí slevy. Takže k lákadlům, které nabízí samotné Řecko, ještě přibývá pobídka v podobě atraktivní last minute ceny za cestu do Helénské republiky. A je kombinace, které spousta turistů jednoduše nemůže odolat, Řecko se rozhodne za tak výhodné ceny navštívit a většinou v některém z jeho letovisek stráví nezapomenutelnou dovolenou.

Co na last minute dovolené v Řecku

Řecko láká již tradičně, a to nejen na last minute dovolenou, největší procento turistů na své jedinečné pláže. Ty se táhnou v celkové délce několika stovek kilometrů podél pobřeží Egejského, Jónského a Středozemního moře. Ty největší a nejznámější, zejména podél velkých a známých letovisek v Řecku, poskytují svým návštěvníkům vedle ideálních podmínek pro odpočinek a relaxaci také další doplňkové služby jako jsou sprchy a sociální zařízení, služby plavčíka, možnosti zapůjčení plážových lehátek a slunečníků a pestré možnosti sportovního vyžití ať již na břehu, tak ve vodě. K takovým patří kupříkladu pláže v Rethymnonu na Krétě, Kalamaki na ostrově Zakynthos nebo pláž u Pefkochori na poloostrově Chalkidiki.

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Široké písečné pláže u turisticky exponovaných letovisek, kterými je Řecko charakteristické, mají většinou pozvolný vstup do moře a také bývají velmi dobře přístupné buď přímo z hotelů, nebo po krátké chůzi. To je důvodem, proč právě tyto pláže vyhledávají jako místo, kde by rádi prožily svou last minute dovolenou v Řecku, mladé rodiny s malými dětmi a také ti z turistů, kteří svůj čas dovolené rádi tráví lenošením na lehátku ve stínu slunečníku a rádi využívají veškerý komfort, který jim právě tyto pláže nabízejí.

Obtížněji přístupné pláže, které se navíc nacházejí většinou dále od hotelů, jsou naopak častým cílem romantiků a dobrodruhů, kteří Řecko také s oblibou navštěvují. Ti před žijícími a pulzujícími plážemi dávají přednost klidu, samotě a jedinečné atmosféře na břehu řeckého moře. Dopravit se k těmto plážím navíc bývá trochu komplikované a turisté k tomuto účelu nejčastěji využívají zapůjčený osobní automobil nebo malý motocykl. Nezřídkakdy ještě bývá třeba dojít posledních několik desítek nebo stovek metrů po svých. Překonání těchto překážek je ovšem odměněno možností strávit klidně celý den výhodné last minute dovolené v Řecku na téměř liduprázdné pláži u blankytně modré hladiny moře, kterou budou její návštěvníci sdílet pouze s několika dalšími jedinci. Takové pláže je možné najít kupříkladu na ostrovech Santorini nebo Thassos. Řecko totiž skrývá mnohá tajemství, které čekají na své objevení.

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Ovšem bez ohledu na to, kterou z téměř tisícovky a půl pláží, kterými Řecko disponuje, si ten který turista zvolí pro strávení své last minute dovolené v Řecku, by v každém případě neměl zapomenout vzít si s sebou na pláž vedle obvyklých propriet jako je osuška, sluneční brýle, opalovací krém a další věci také brýle na potápění a ploutve. Právě tato výbava mu totiž zpřístupní bohatý podmořský život, na který je celé Řecko právem pyšné a který v čistých vodách podél celého řeckého pobřeží panuje. Šnorchlování a potápění totiž plným právem patří mezi nejčastěji provozované plážové aktivity v celém Řecku.

Kam do Řecka na last minute

Je zřejmé, že nabídka last minute dovolené v Řecku uprostřed sezóny bude v porovnání s komplexní nabídkou před jejím začátkem částečně omezená, ovšem i tak budou moci zájemci o cestu do Řecka se slevou na poslední chvíli vybírat ze široké nabídky letovisek jak na řeckých ostrovech, tak mezi oblíbenými středisky na pevnině. Které z řeckých letovisek je tedy ke strávení dovolené to nejvhodnější a která z přilehlých pláží poskytne turistům to nejlepší?

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Za všechny řecké pláže stojí za to jmenovat alespoň několik takových, které si mezi turisty získaly největší oblibu a které se snaží většina z nich během svého last minute pobytu v jejich okolí alespoň jednou navštívit. Jednou z nejznámějších pláží Řecka, ne-li vůbec tou vůbec nejpopulárnější, je pláž Navagio, což by se do češtiny dalo přeložit asi jako Pláž ztroskotání. Ta se nachází na západořeckém ostrově Zakynthos a alespoň její fotografii už viděl snad každý alespoň trochu protřelý cestovatel, který třeba Řecko ani nenavštívil. Jde totiž o onu notoricky známou sněhobílou pláž, vklíněnou mezi vysoké bílé útesy, které vévodí rezavý rozpadající se vrak ztroskotané lodi. K pláži se dá dostat pouze lodí po moři (pokud se za jeden z možných způsobů, jak se k pláži dostat, nebude považovat BASE jumping z okolních útesů) a na turisty, kteří se rozhodnou zaplatit si cestu k tomuto zakynthoskému symbolu, zde čeká koupání v blankytně modré mořské vodě s neuvěřitelným panoramatem strmých útesů šplhajících se do výšky přesahující až 200 metrů.

Asi 80 kilometrů severněji ležící Lefkada je zase pyšná na svou pláž Egremni západně od letoviska Vassiliki. Ta má podobný charakter jako Navagio. Téměř 2 kilometry dlouhou pláž s bílým pískem na povrchu obklopují vysoké kopce a útesy, ale na rozdíl od slavné zakynthoské pláže je možné se na tu lefkadskou dostat i z pevniny, neboť pevninské Řecko a Lefkada jsou spojeny silničním mostem. Pravda, k tomu, aby si člověk mohl užít krásně čisté vody a poměrně velkých vln, je třeba z parkoviště na útesu nad pláží zdolat asi 300 poměrně strmých schodů. Námaha, kterou je třeba absolvovat, ovšem stojí za to. Na pláži je možné zapůjčit si lehátka a slunečníky a dokonce zakoupit i malé občerstvení.

Last minute dovolená Řecko - fotografie

Nejsevernějším Jónským ostrovem je Korfu. Ten se nalézá ještě o dalších 70 kilometrů severněji než Lefkada a láká turisty na jedinečnou pláž jménem Kanál lásky. Canal d'Amour je nevelká pláž nedaleko letoviska Sidari, kterou od moře odděluje jen úzký průliv mezi dvěma skalami. K pláži se váže legenda, že žena, které se podaří onu úžinu proplavat, bude odměněna láskou ze strany svého vyvoleného. O tom, zda je to pravda nebo nikoliv, už však turističtí průvodci mlčí. Ale ať je pravda jakákoliv, během last minute dovolené si koupání v čistém moři u Kanálu lásky užívají jak ženy, tak i muži, kteří se rozhodli Řecko během léta navštívit.

Oblíbený egejský Rhodos, ležící jen pár kilometrů od tureckých břehů, má hned 2 pláže, které se hřejí na výsluní popularity. Malá oblázková pláž Ladiko a nedaleká pláž Anthony Quinn u letoviska Faliraki, je ideálním místem pro příznivce šnorchlování a potápění, naproti tomu široká písečná pláž Tsambika s mírným vstupem do moře, ležící mezi obcemi Archangelos a Kolymbia je ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Ty také často Rhodos volí jako místo, kde chtějí prožít svou last minute dovolenou v Řecku.

Na největším a také nejnavštěvovanějším řeckém ostrově Kréta se nachází pláž Matala s tmavým vulkanickým pískem, symbolem koupání na ostrově Kefalonia je zase pláž Myrtos se sněhobílým pískem. A v podobném duchu lze pokračovat hodně dlouho, neboť Řecko je z pohledu dovolené a odpočinku prakticky nevyčerpatelné. Každé z řeckých letovisek, ať již na některém z četných ostrovů, nebo na pevnině, má zkrátka svým návštěvníkům co nabídnout a turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou v Řecku, budou mít z čeho vybírat. A vůbec nezáleží na tom, zda si dovolenou zakoupili v dostatečném předstihu během zimy nebo naopak až těsně před odjezdem jako last minute, Řecko každého turistu čeká s otevřenou vlídnou náručí.

Další sekce katalogu Řecko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Řecku je publikována v sekci dovolená Řecko. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Řecka jsou k nalezení v sekci Řecko first minute.