-

Last minute ostrov Samos

Kokkari

Last minute Kokkari - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Kokkari příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Samos v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Limnionas

Last minute Limnionas - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Samosu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Limnionas v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Mykali

Last minute Mykali - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Mykali na Samosu

Pythagorion

Last minute Pythagorion - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Pythagorion, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na Samos v Řecku cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Votsalakia

Last minute Votsalakia - ilustrační foto
Dovolená u moře v Řecku určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Votsalakia na Samosu se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Ostrov Samos last minute - informace

Samos je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů ve východní části Egejského moře a spolu s ostrovy Lesbos a Chios spadá pod Severní Egeis. Jde o krásně zelený ostrov s mnoha lesy a zajímavými historickými vesničkami. Rozkládá se v těsné blízkosti turecké Egejské riviéry a mezi cestovateli, vyhledávajícími last minute dovolenou, patří k nejoblíbenějším ostrovům. Mimo jiné je zajímavý i tím, že se tu narodil Pythagoras, jeden z nejslavnějších matematiků.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Co se týče velikosti, je to 9. největší řecký ostrov. Větší než Samos jsou například Kréta, Rhodos, Kefalonia nebo Korfu. Obyvatelé Samosu žijí především z cestovního ruchu a zemědělství, přičemž nejčastěji pěstují olivy a různé druhy ovoce. Také víno z ostrova Samos je dobře známé a určitě stojí za vyzkoušení. Stejně jako ouzo, které na Samosu údajně patří mezi nejlepší v Řecku. Kromě toho je ostrov znám jako loděnice pro řecké rybářské lodě kaikia nebo trehantiria.

Většina turistů tráví svoji last minute dovolenou v Pythagorionu (původní hlavní město Samosu) nebo v okolí Kokkari, jedné z nejkrásnějších oblastí ostrova, situované na severní straně ostrova. Místo je ideální pro windsurfing, má velmi pěkné pláže a v jeho okolí jsou obchody, restaurace a bary. Pláž jsou tady velmi kamenité a vlny mohou být poměrně vysoké.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Hlavním městem ostrova Samos je Vathi, kde se nachází mnoho zajímavých míst a kde to v letních měsících opravdu žije. Město je rozděleno na novější a moderní část Ano Vathi a staré město s mnoha restauracemi a ubytováním. Díky jeho dlouhé a bohaté minulosti mohou turisté na dovolené last minute na ostrově Samos objevovat a poznávat spousty zajímavých míst. Ideálním prostředkem pro průzkum ostrova na vlastní pěst je vypůjčené si auto nebo malý motocykl.

V antickém období byl ostrov Samos velmi důležitým a bohatým místem, neboť tady obchodovali Féničané a Peršané. Podle mytologie se tady také narodila bohyně Héra, které byl zasvěcen chrám Héraion a jehož ruiny můžete na ostrově spatřit ještě dnes. Později zde vládli Římané, Byzantinci a Turci. Teprve roku 1913 připadl ostrov Řecku.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Hlavní město ostrova Vathi bývá často nazývané také jako město Samos a leží na břehu zátoky. Je charakteristické úzkými křivolakými uličkami, neoklasicistní architekturou, historickými kostely Agios Spyridonas a Agia Irini a klášterem Zoodochos Pigi. Kromě toho tady můžete v čase last minute dovolené navštívit archeologické muzeum s mnoha artefakty z okolních vykopávek nebo Byzantské muzeum. Každý letní večer se mnoho lidí na dovolené vydává podél pobřežní promenády k posezení v některé z mnoha místních restaurací a kaváren.

Městská pláž Gangou Beach se nachází na severu ostrova Samos, asi kilometr od přístaviště trajektů. Pláž je to malá a obvykle velmi přeplněná. V blízkosti Vathi ale najdete i několik dalších pěkných pláží, které nejsou tak frekventované.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Pythagorion je třetí největší obcí na Samosu a určitě stojí za návštěvu. Je zde malé archeologické muzeum, několik zajímavých kostelů a benátská citadela. K vidění jsou tady také ruiny starého města, stejně jako vodní tunel ze 6. století př.n.l. nebo pozůstatky chrámu Héraion. Pláže v Pythagorionu patří k hojně navštěvovaným především turisty, kteří se na Samosu rozhodli strávit svou last minute dovolenou v Řecku. Pláž Remataki východně od přístavu je velmi úzká a oblázková a do moře se svažuje jen velmi pozvolna. Západně od přístavu se nachází pláž Tarsanas Beach, která je kamenitá a má křišťálově čistou vodu. Ještě hezčí koupání najdete ještě o něco dále na západ, u pláží Potokaki nebo Ireo.

Obec Marathokampos se nachází asi 40 kilometrů západně od hlavního města ostrova Samos. U blízké hory Kerkis, nejvyššího vrcholu oblasti Egeis, můžete navštívit jeskyni slavného řeckého matematika Pythagora, který tady hledal útočiště před pronásledováním ze strany tyrana Polykrata. Hned vedle ní jsou další jeskyně se skrytým malým kostelíkem. Jeskyně Kakoperato má krásné stalaktity a stalagmity a najdete jí hned u pláže Votsolakia. Nad obcí Kalithea je další jeskyně, uvnitř které je malý kostel zasvěcený Panně Marii, vyzdobený freskami.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Dalším turisticky atraktivním místem ostrova Samos je Mitilinioi, kde v dobách antiky stálo město Hissia. Místo je oblíbené zejména mezi paleontology, neboť zde bylo nalezeno mnoho fosilií miliony let vyhynulých zvířat. Nejhezčí nálezy si můžete prohlédnout v nedalekém paleontologickém muzeu.

Karlovassi je název dalšího městečka a přístavu na Samosu. Kdysi to bylo významné hospodářské centrum, čehož důkazem jsou zachovalé, mramorem zdobené domy. V blízkosti Karlovassi najdete také pozůstatky byzantského hradu a přilehlého kostela z 11. století. V obci Kundokaika se nachází klášter sv. Heilase, který pochází ze 17. století a je vyzdobený nádhernými byzantským freskami. Městská oblázková pláž je sice dlouhá, avšak vede těsně podél široké pobřežní silnice. Lepší pláž Potami Beach je odtud vzdálená asi 2,5 kilometru, ale nejezdí k ní žádný autobus.

Last minute ostrov Samos - fotografie

Pláže na ostrově Samos jsou většinou buď hodně kamenité nebo s jemným pískem. Na většině městských pláží si můžete vyzkoušet různé vodní sporty a na mnoha místech najdete také vynikající místa pro rybaření a šnorchlování. Velkým plusem samoských pláží je skutečnost, že jsou často obklopené svěží zelení a nacházejí se daleko od hlavní silnice. Pro děti se doporučují spíše pláže Psili Ammos nebo Potokaki. A ačkoli žádnou pláž nenajdete u vodopádů Karlovassi, koupání je tady opravdu skvělé.

Z pláží na jižním pobřeží ostrova Samos budete mít nádherný výhled na hory na turecké pevnině na východě a na ostrov Fourni opačným směrem. Jemný písek tady mají dvě pláže, které mají stejný název Psili Ammos (v překladu Jemný písek). A last minute dovolená na Samosu má ještě jedno pozitivum. Tím je skvělá možnost udělat si výlet lodí do nedalekého Turecka nebo na některý ze sousedních řeckých ostrovů.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Samos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Samosu je publikována v sekci dovolená ostrov Samos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Samos jsou k nalezení v sekci ostrov Samos first minute.