-

Last minute ostrov Skiathos

Agia Paraskevi (Skiatlos)

Užijte si u moře v prázdninovém středisku Agia Paraskevi (Skiatlos) příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Skiathos v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Achladia

Last minute Achladia - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Skiathosu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Achladia v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Troulos

Last minute Troulos - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Troulos na Skiathosu

Ostrov Skiathos last minute - informace

Přestože je řecký ostrov Skiathos velký jen asi 46 kilometrů čtverečních, stále se sem každoročně vrací na last minute dovolenou mnoho turistů, aby během pobytu na ostrově mimo jiné navštívili jedny z nejlepších pláží v Řecku. Kromě toho je tady velký výběr taveren, barů a jiných zajímavých míst. Je to krásný zelený ostrov s více než 60 plážemi a je jen na vás, jestli si vyberete odpočinkovou nebo více aktivní dovolenou s výlety, sportovními aktivitami a pestrým nočním životem.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

Od řecké pevniny odděluje na západě Skiathos asi 5 kilometrů široký průliv. Západně od ostrova se nachází Skopelos a déle pak Alonissos a na jihu leží druhý největší ostrov Řecka Evia. Obyvatelé žijí především z cestovního ruchu a zemědělství, pěstují se tady olivy, ovoce a ořechy a zpracovává se zde med a víno. Mnoho místních ale v zimních měsících odjíždí za prací na pevninu. V té době zůstává na ostrově jen pár tisíc obyvatel, zatímco v letní sezóně se počet lidí vyšplhá až na několik desítek tisíc.

Hlavní město ostrova Skiathos (nebo také Chora) si i přes stoupající počet turistů stále udržuje svou původní originalitu. Když budete připlouvat do přístavu, uvidíte jako první po levé straně starou loděnici a hned vedle velké jezero, které přitahuje každé léto tisíce vodních ptáků.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

Ve městě Skiathos se nachází celá řada zajímavých staveb. Nejvýznamnější z nich je katedrála, ve které je k vidění celá řada ikon a relikvií z jiných kostelů na ostrově. Dalším zajímavým kostelem, který stojí za návštěvu, je kostel u jezera zasvěcený Marii. Tady je také vybudována schránka na relikvie na počest Alexandrose Papadiamardise, známého spisovatele ze Skiathosu. Navštívit můžete také dva krásné kostely Agios Fanarios a Agios Nikolas, od kterých budete mít skvělý výhled na místní pevnost. Ta v dějinách ostrova sloužila, stejně jako je tomu i na ostatních řeckých ostrovech, jako ochrana obyvatel před piráty a nájezdníky z Turecka.

Také v blízkosti města jsou zajímavé kláštery. Jedním z nejdůležitějších je Evangelistra, ve kterém našli útočiště bojovníci za svobodu během řecké války za nezávislost. Dnes je otevřený i pro veřejnost a je zde malé muzeum. Klášter Kounistra leží dále od Chory a v 17. století tady našel jeden mnich ikonu Panny Marie. Právě na tomto místě byl pak později klášter postaven.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

Skiathos je jedním z mála řeckých ostrovů, který nikdy nezměnil ve své historii název. Stále ale není jasné, jak jeho název vznikl. Jedna z teorií je, že ho tak pojmenovali první osadníci, jiná zase tvrdí, že pochází z řeckého slova skia (v překladu stín), protože je na ostrově mnoho lesů, nebo proto, že se nachází ve stínu hory Pelion na pevnině.

Pravěké nálezy dokazují, že ostrov byl osídlen již v pravěku. Poté se Skiathos stal významným díky tradiční stavbě lodí a byl oblíbený jako odpočinková mezistanice místo pro cestující na lodích. Předpokládá se dokonce, že zde odpočívala před odjezdem do války proti Tróje řecká flotila, stejně jako Iásón a Argonauti. V průběhu dalších staletí zde vládli Sparťané, Makedonci, Římané, Byzantinci i Turci.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

I když je Skiathos malý ostrov, budete mít o vaší last minute dovolené možnost poznat, díky jeho dlouhé historii, mnoho památek. Hlavní město má svoji starou část s úzkými spletitými uličkami a impozantními domy. Navíc je tady Bourtzi, malý poloostrov v přístavu, který byl využíván Benátčany jako citadela a na kterém se dodnes nacházejí pozůstatky staveb ze 13. století.

Zajímavé je středověké hlavní město Kastro, které bylo postavené v polovině 14. století na ochranu obyvatel před pustošivými piráty. Tři ze čtyř stran Kastra směrem k moři byly obklopeny vysokými zdmi se střílnami a jediným přístupem do města byl dřevěný padací most. Ten byl později nahrazen kamennými schody. Uvnitř pevnosti jsou malé tmavé domy, kostely a vodní nádrž. Během turecké okupace tady byla postavena i mešita, ale bez minaretu.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

Jedním z hlavních důvodů, proč je Skiathos tak populární mezi turisty a proč právě sem jezdí na last minute dovolenou do Řecka nejvíce návštěvníků, jsou ale pláže. Mnohé z nich byly za svoji kvalitu a čistotu oceněny Modrou vlajkou a patří mezi nejkrásnější pláže nejen v Egejském moři, ale v celém Středozemním moři. Díky více než 60 plážím si tady ke koupání určitě vyberete tu svojí. Je zde pro každého něco. Na jihovýchodě jsou ty nejznámější a nejlépe udržované pláže, jako Megali Ammos, Vromolimnos a Achaladies, kde si můžete vyzkoušet všechny druhy vodních sportů.

V jihozápadní části ostrova najdete pláže Banana, která je velmi populární i mezi nudisty, a Agia Paraskevi, ideální pláž pro koupání rodin s malými dětmi. Na západě se rozkládá písečná pláž Koukounaries, což je bezpochyby jednou z nejznámějších pláží v Řecku a nejvíce fotografovaná oblast Skiathosu. Ty nejoblíbenější pláže jsou v létě samozřejmě hojně navštěvované turisty, kteří sem přijíždějí trávit last minute dovolenou. Na mnoha plážích najdete příjemný stín pod borovicemi a také nějaké to občerstvení nebo tavernu.

Last minute ostrov Skiathos - fotografie

Dále na sever je zase mnoho pláží, zálivů a přístavů, které jsou přístupné jen od moře. Jednou z nich je pláž Lalaria, bílá kamínková pláž, která je přístupná pouze lodí a natáčela se zde část filmu Jáson a Argonauti. Pláže na severní straně ostrova Skiathos mohou být velmi drsné a hrubé, a nejsou tak vhodné pro děti.

Oblíbené jsou mezi turisty na dovolené jednodenní výlety na nedaleké ostrovy Skopelos a Alonissos, stejně jako i do Atén nebo až ke klášterům Meteora. Noční život v Choře je poměrně rušný, a to zejména v hlavní sezóně. Naštěstí se ale většina diskoték nachází na konci přístavu, u letiště. Malé bary tady ale jinak najdete téměř všude, a to i v Koukounaries.

Na Skiathosu je velký výběr restaurací, které nabízejí jak francouzskou kuchyni, tak i tradiční řecká jídla. Ostrov není zrovna vyhlášený pro nějaké ty regionální speciality, ale určitě byste měli ochutnat místní tvarohový koláč. Na pobřeží si zase můžete koupit oblíbené skiathoské cukrovinky.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Skiathos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Skiathosu je publikována v sekci dovolená ostrov Skiathos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Skiathos jsou k nalezení v sekci ostrov Skiathos first minute.