-

Last minute ostrov Thassos

Chrissi Ammoudia (Golden Beach) / Skala Panagia

Last minute Chrissi Ammoudia (Golden Beach) / Skala Panagia - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Chrissi Ammoudia (Golden Beach) / Skala Panagia příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Thassos v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Kinira

Last minute Kinira - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Thassosu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Kinira v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Limenaria

Last minute Limenaria - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Limenaria na Thassosu

Pefkari

Last minute Pefkari - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Pefkari, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na Thassos v Řecku cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Potos

Last minute Potos - ilustrační foto
Dovolená u moře v Řecku určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Potos na Thassosu se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Skala Rachoni

Last minute Skala Rachoni - ilustrační foto
Létání do prázdninových destinací je rok od roku dostupnější a protože jde současně o nejbezpečnější způsob dopravy, i last minute dovolená s leteckou dopravou v letovisku Skala Rachoni, pořízená se slevou na poslední chvíli, se těší mezi turisty značné popularitě a o pobyty na Thassosu v Řecku je zájem

Ostrov Thassos last minute - informace

Obecné informace o ostrově Thassos

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Thassos je ostrovem v severní části Egejského moře a jen málo řeckých ostrovů má tak svěže zelenou vegetaci, jako právě Thassos. Leží jen necelých 10 kilometrů jižně od řecké pevniny a za dobrého počasí je z něj vidět hora Athos na poloostrově Chalkidiki v severovýchodní části Egejského moře. Na ostrov Limnos, který se nalézá jihovýchodně, je to asi 80 kilometrů. Díky své bohaté historii a archeologickým nálezům, krásným plážím, různým aktivitám a přátelským lidem láká Thassos každý rokem do Řecka nejen na last minute dovolenou spousty návštěvníků. Můžete zde očekávat zajímavou směs modernosti a dávných tradic. Mnoho místních žije stále ještě z rybolovu a zemědělství, ale důležitým zdrojem příjmů se už stává i rozvíjející se cestovní ruch.

Historie Thassosu

Podle mytologie byl Thassos synem fénického krále Agenora nebo boha Poseidóna, a zároveň jedním z prvních osadníků na ostrově. Ten byl v dávných dobách pojmenován jako Ostrov zlata. Thassos byl také bratr Evropy a jedním z důvodů, proč se vydal na dlouhou cestu, byla snaha najít svou ztracenou sestru. Archeologické nálezy dokazují, že ostrov byl osídlen zřejmě již ve 4. století př.n.l. a později se stal významným hospodářským a kulturním centrem. Jeho vliv byl v té době patrný i na řecké pevnině. Také se zde narodilo mnoho významných umělců, jako třeba sochař Polykleitos anebo malíř Polygnotos.

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Kromě přírodních krás nabízí Thassos turistům, kteří ostrov zvolili jako místo strávení své last minute dovolené v Řecku, celou řadu dalších zajímavosti. Hlavní město Limenas na severním pobřeží ostrova je postavené na základech antického města a tak zde ještě dnes můžete obdivovat mnoho ruin. K nejznámějším památkám v Limenasu patří staré divadlo, který se využívá dodnes. Kromě toho můžete navštívit i místní archeologické nebo folklórní muzeum. Pokud budete dovolenou trávit v blízkosti Panagie a letoviska Skala Panagia, určitě se zajeďte podívat na Dračí jeskyni (Drakotrypa). Veřejnosti přístupný a určitě zajímavý je i klášter archanděla Michaela.

Limenas je také hlavním přístavem ostrova Thassos a vedle antických památek tu na turisty čeká velmi moderní centrum s hotely, nočními kluby a příjemnými restauracemi. Všichni, koho zajímá historie místa, kde právě tráví svou dovolenou last minute, by měli určitě navštívit starý přístav a historické centrum města. Limenas je také městem kostelů, neboť na malé ploše jich tu bylo v minulosti postaveno značné množství. Obzvláště krásný je kostel Agios Nikolaos, který je jakýmsi symbolem města.

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Ve východní části města, kde dříve stával antický Limenas, byly při archeologických vykopávkách na začátku minulého století objeveny stavby z antických časů. Dnes je část naleziště přístupná veřejnosti a vy si tak můžete během dovolené na ostrově Thassos vytvořit obrázek, jak staré město kdysi vypadalo. Obzvláště zajímavá je akropole a Apollónův chrám. Právě v této části se nachází i amfiteátr, ve kterém se často konají koncerty a různá představení. Sněhově bílý mramor z Thassosu je známý po celém světě, a právě Limenas díky němu v minulosti zbohatl. Toto bohatství je ještě dnes vidět ve starých budovách kolem tržního náměstí.

Letoviska Thassosu

Druhé největší město na Thassosu je turisty často vyhledávané letovisko pro last minute Limenaria. Jeho název je odvozen od jména hlavního města, neboť v překladu znamená Menší město Limenas. Rozkládá se na jihozápadním pobřeží ostrova a je snadno dostupné z hlavního města autobusem, taxíkem nebo vypůjčeným autem. Podél dlouhé oblázkovo - písečné pláže a krásné pobřežní promenády se nacházejí taverny, ouzerie i obchůdky se suvenýry. Za vidění tu stojí i muzeum Papageorgiou se sbírkou exponátů o historii města. Mnoho krásných pláží se nachází právě v blízkosti Limenarie a z města samotného jsou báječné procházky podél pobřeží do Pefkari a dále do Potósu. Proto zde tráví turisté, kteří si přiletěli na Thassos odpočinout, svou dovolenou nejčastěji.

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Na jihu Thassosu se rozkládá idylická horská vesnička Panagia, která dodnes zůstala tradičním místem. Malebná obec rozhodně nesmí chybět na žádné okružní trase po ostrově Thassos. Do roku 1812 totiž byla původním hlavním městem ostrova a svému jménu vděčí světci Panagiasovi. Pro Panagii jsou typické úzké uličky a malé bílé domky s břidlicovými střechami. Na návsi pak najdete malou kašnu, ze které proudí čerstvá horská voda.

Stará horská vesnička Theologos je jednou z nejvýznamnějších vesnic na ostrově Thassos. Nachází se severně od Potosu a během turecko - egyptské vlády to bylo sídlo prvních vůdců komunity. Až do minulého století to pak bylo hlavní město ostrova. Většina místních domů je tradičně z kamene a střechy bývají pokryté deskami z břidlice. Mnoho návštěvníků pak láká ortodoxní hřbitov se svými zdobenými hrobkami.

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Potos je jednou z nejjižněji položených vesnic a bývalá rybářská vesnice je dodnes využívána obcí Theologos jako přístav. I přes rozvoj cestovního ruchu dosud neztratila své kouzlo. V případě, že se vaše last minute dovolené na ostrově Thassos odehrává právě v Potosu, tady najdete kromě dvoukilometrové písečito - oblázkové pláže i malou oblázkovou pláž a písečnou pláž Alexandra. Za jasného dne odtud můžete vidět svatou horu Athos, která se nachází přímo naproti Potosu. Psilli Ammos je malá vesnička asi 5 kilometrů jihovýchodně od Potosu a za svůj vznik vděčí turistům, kteří se jezdí na zdejší pláž kvůli koupání v průzračně čistém moři. Dnes je to velmi klidné a útulné letovisko s jedinečnou atmosférou. Pláž je asi 250 metrů dlouhá, má velmi jemný písek a je vůbec jednou z nejlepších na ostrově.

Koupání a pláže ostrova Thassos

Na Thassosu se nachází celá řada pláží, které jsou snadno dostupné autobusem nebo autem. Mezi ty známější patří Golden Beach, Skala Kallirachis anebo Makryammos. Najít na ostrově pěkné pláže není nijak těžké. Ba naopak, kolikrát je těžké se rozhodnout, na které z pláží zůstanete. Dlouhé písečné pláže se nacházejí na celém ostrově a nejvíce populární jsou ty na jihu. Kdo nechce cestovat na last minute dovolenou k moři do Karibiku, najde si svojí vysněnou pláž bez problémů na tomto řeckém ostrově. Ten nejjemnější písek a křišťálově čistá voda jsou charakteristické pro místní zátoky, které na sebe navazují jako řetěz. Mnohé z nich jsou opuštěné dokonce i v hlavní sezóně a zaručují na ostrově Thassos pohodovou letní dovolenou.

Last minute ostrov Thassos - fotografie

Výběr pláží je tady skutečně je obrovský, mezi dalšími známými plážemi stojí za zmínku ještě například Glyfadu, Nysteri, Chrisi Akti u Skala Potamias či pláže Akti Sotiros a Akti Alsylliou u Skala Prinos. Na mnoha z nich stojí bary, taverny a jiná občerstvení. Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků. A pokud máte o dovolené last minute rádi změnu, určitě využijete bohatou nabídku vodních sportů. Ta sahá od vodního lyžování přes potápění až po výlety lodí.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu ostrov Thassos

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Thassosu je publikována v sekci dovolená ostrov Thassos. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Thassos jsou k nalezení v sekci ostrov Thassos first minute.