-

Last minute poloostrov Chalkidiki

Kalithea (Chalkidiki)

Last minute Kalithea (Chalkidiki) - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Kalithea (Chalkidiki) příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Chalkidiki v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Nea Skioni

Last minute Nea Skioni - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Chalkidiki v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Nea Skioni v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Polichrono

Last minute Polichrono - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Polichrono na Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki last minute - informace

Málokdo ví, že Chalkidiki je rodištěm slavného řeckého filozofa Aristotela, ale téměř každý ví, že je tato destinaci ideálním místem ke strávení příjemné last minute dovolené v Řecku. Turisté zde mají k dispozici téměř vše, co si mohou během letní dovolené přát, ovšem dá se toho podnikat mnohem víc. Můžete se odtud vydat navštívit další zajímavá místa v Řecku jako je například hlavní město severního Řecka Soluň (Thessaloniki). Chalkidiki je zelený a krásný poloostrov s vynikajícími plážemi a s velmi rušným nočním životem.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

Chalkidiki je poloostrov se třemi výběžky, které vypadají jako prsty s dlaní. Ty vybíhají jihovýchodním směrem do Egejského moře. První dva prsty se nazývají Kassandra a Sithonia a na obou dvou najdete znamenitá prázdninová střediska. Ten třetí, Athos, tvoří samostatná autonomní republika, která je obývána výhradně mnichy. Agion Oros, v překladu Svatá hora, je dnes územím klášterů a i když sem funguje lodní spojení, smějí sem přicestovat výhradně jen muži. A to ještě pouze se zvláštním povolením. Většina lodí se proto plaví jen podél pobřeží.

Zajímavostí je, že právě na Chalkidiki byla nalezena nejstarší kostra člověka na světě. V 60. letech minulého století bylo objeveno v jeskyni Petralona lidské sídliště staré neuvěřitelných 700.000 let. Hned vedle byly objeveny další kosti divokých zvířat. Vedle vchodu do jeskyně můžete navštívit i muzeum, kde jsou vystaveny nalezené nástroje a jiné fosílie.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

V řeckém bájesloví byl poloostrov Chalkidiki znám jako místo počátku. Když se Titáni a Giganti vzbouřili proti bohům, bylo místo těchto střetů právě tady. Bohové zvítězili a někteří z Titánů byli pohřbeni pod poloostrovem Chalkidiki. Starověcí Řekové nazývali Kassandru jako Flegra (Město ohně). S dalším názvem, s jakým se v mytologii můžete setkat, je Pallene, které dalo své jméno druhému poloostrovu. Gigant Engelados leží pohřben pod Kassandrou a tu a tam se snaží osvobodit ze svého věčného hrobu, což vede k zemětřesením. Dodnes se tomu v Řecku říká, že Engelados udeřil. Nejvyšší hora na poloostrově Athos dostala svůj název po Gigantu Athovi. Za dobré viditelnosti je z hory Athos možné zahlédnout ostrovy Thassos a Limnos, které leží ve vzdálenosti asi 50 kilometrů.

Chalkidiki má velmi bohatou historii. Již počátkem doby bronzové tu bývalo obchodní centrum, což pokračovalo i v dobách Perských válek a také za existence Makedonské říše. Během byzantské nadvlády tu byly postaveny první kláštery na Athosu a v průběhu 15. století bylo Chalkidiki dobyto nájezdníky z Turecka.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

Hlavním městem na Chalkidiki je Polygyros, kde můžete o vaší last minute dovolené navštívit zajímavé archeologické nebo národopisné muzeum. V oblasti poloostrova Kassandra patří mezi nejzajímavější místa třeba Nea Fokea, malebná vesnička u moře, kde měl údajně působit i apoštol Pavel. Můžete tu navštívit i věž svatého Pavla, posvátnou apoštolovu studni a klášter. Ve vesničce Nea Potideia zase stojí hrad, ve kterém se řečtí povstalci skrývali před Turky během řecké války za nezávislost. Stojí tu také zajímavý kostel Agios Taxiarches. V pobřežním městečku Kalithea jsou zase zajímavé místní vykopávky s ruinami antických chrámů bohů Dia a Dionýsa.

Na poloostrově Sithonia stojí nejen během dovolené last minute za návštěvu opuštěná byzantská osada Parthenon. Ve vesnici Nikiti je k vidění několik velice zajímavých kostelů. Patří mezi ně např. kaple sv. Pavla anebo kostel sv. Jiří z 5. století. Je to však jen velmi malá část zajímavých míst, na poloostrově Chalkidiki je k vidění mnoho dalších poutavých míst a památek. Nejlepší je naplánovat si dovolenou tak, abyste mohli prozkoumat Chalkidiki na vlastní pěst autobusem nebo vypůjčeným autem.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

Chalkidiki nabízí svým návštěvníkům vedle mnoha krásných zátok a vesniček i skvělá golfová hřiště, tenisové kurty, konají se zde různé turnaje v plážovém volejbalu a nechybějí ani atrakce pro děti, jako jsou např. představení kočovných cirkusů. Během své dovolené last minute tady můžete podniknout mnoho celodenních výletů, například do Verginy, kde se nachází hrobka Filipa II., otce Alexandra Velikého, nebo k archeologickému nalezišti Pella, kde stávalo hlavní město Makedonie a kde se narodil Alexandr Veliký. Dovolená na Chalkidiki tak rozhodně nebude ve znamení nudy.

Na poloostrově Chalkidiki najdete tiché vesničky i velká turistická letoviska. Pokud o dovolené s last minute slevou vyhledáváte místa s pestrou nabídkou zábavy, zamiřte do míst, jako jsou Neos Marmaras na Sithonii nebo Kalithea, Nea Potideia, Chanioti či Pefkochori na Kassandře. Samozřejmě i v hlavním městem poloostrova, v Polygyrosu, najdete velký výběr nejrůznějších barů a nočních klubů.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

Na Chalkidiki existuje mnoho hezkých pláží a všechny na tomto místě určitě nelze vyjmenovat. Nejlepší je předem si prostudovat mapu a pak už jen na last minute dovolené vyrazit za perfektním koupáním. Pláže na pobřeží jsou krásné a zároveň zcela odlišné. Najdete tady jak písečné, tak oblázkové a nebo dokonce smíšené pláže. Všechny ale omývá křišťálově čisté moře. Na některých plážích najdete bary, jiné pláže jsou zase naopak téměř osamělé a vy si v klidu vychutnáte klid, pohodu a okolní přírodu.

Nejlepší pláže jsou prý na třetím prstu, na poloostrově Athos, ale ty nejsou přístupné turistům. Kassandra je tak nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším ze tří poloostrovů a turistům nabízí mnoho hotelů, zábavy a neuvěřitelné množství dlouhých bílých písečných pláží a krásných zátok. Nejznámější jsou asi pláže Dionisiou a Nea Flogita. Hezké pláže, obklopené bohatou zelení, najdete v Sani, a 5 kilometrů jižně od Nea Phokei leží skutečný zázrak, zlatá pláž v Aphytosu. Také kosmopolitní letovisko Kalithea má nádherné pláže, které jsou velmi dlouhé.

Last minute poloostrov Chalkidiki - fotografie

Sithonia je poněkud klidnější než Kassandra, je více hornatá a dosud relativně ušetřená od masového turismu. Má mnoho krásných pláží, lemovaných modrým mořem a zelenou vegetací. U hlavní silnice kolem západního pobřeží je jedna pláž vedle druhé. Za zmínku určitě stojí Agios Ioannis, Kalogria, Spathies anebo Elia.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu poloostrov Chalkidiki

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Chalkidiki je publikována v sekci dovolená poloostrov Chalkidiki. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Chalkidiki jsou k nalezení v sekci poloostrov Chalkidiki first minute.