-

Last minute poloostrov Peloponés

Finikounda

Last minute Finikounda - ilustrační foto
Užijte si u moře v prázdninovém středisku Finikounda příjemnou last minute dovolenou a sami poznáte, proč se na Peloponés v Řecku turisté každou sezónu tak rádi kvůli zdejšímu podnebí a moři vracejí nejen na žádané zájezdy se slevami za nákup na poslední chvíli

Kalamata

Last minute Kalamata - ilustrační foto
Pokud plánujete dovolenou na Peloponésu v Řecku a chcete při jejím nákupu ušetřit, zkuste se vypravit do letoviska Kalamata v době hlavní turistické sezóny, kde je zde možné pořídit pobyty s leteckou dopravou za atraktivní last minute ceny v porovnání s cenami katalogovými

Niforeika

Last minute Niforeika - ilustrační foto
Jste-li ochotni při nákupu dovolené u moře v Řecku trochu riskovat a nevadí vám odletět do vybrané destinace jen pár dní po jejím nákupu s tím, že cena za pořízení leteckého zájezdu bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do středika Niforeika na Peloponésu

Petalidi

Last minute Petalidi - ilustrační foto
Letní last minute dovolená v letovisku Petalidi, zakoupená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá především během hlavní sezóny ze strany klientů často potávána a na Peloponés v Řecku cestují k moři turisté z nejrůznějších koutů Evropy

Tolo

Last minute Tolo - ilustrační foto
Dovolená u moře v Řecku určitě splňuje požadavky většiny turistů, kteří se chtějí v průběhu hlavní turistické sezóny opalovat pod horkým sluncem a koupat se ve vyhřátém moři, a možnost letecky odcestovat do středika Tolo na Peloponésu se slevou činí tuto destinaci ještě lákavější

Poloostrov Peloponés last minute - informace

Jako jakási ruka se čtyřmi prsty zasahuje poloostrov Peloponés jihovýchodním směrem do vod Středozemního moře. Rozkládá se v jižní části Balkánského poloostrova v Řecku a jeho název je odvozen od mytologické postavy Pelopa, který byl synem krále Tantala. V překladu tak vlastně Peloponés znamená Pelopův ostrov. Území Peloponésu ohraničuje na východě Egejské moře a na západě Jónské moře. Jen několik desítek kilometrů od západního pobřeží Peloponésu se nacházejí známé Jónské ostrovy Zakynthos, Kefalonia a Ithaka. Lefkada a Korfu pak leží ještě dále na severu. Zajímavostí je, že Peloponés vlastně není poloostrov v klasickém slova smyslu, neboť byl v roce 1893 umělým kanálem oddělen od pevniny. Od roku 2004 je ale s pevninou opět spojen novým, 2 kilometry dlouhým visutým mostem mezi obcemi Rio a Antirrio.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Peloponés je bezpochyby jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších regionů pro last minute dovolenou v celém Řecku. Právě tady jsou totiž na relativně malém území koncentrovány dlouhé, dunami lemované písečné pláže na západním pobřeží, masivní pohoří, proslulé archeologické lokality u Nemei, římské lázně, antická muzea, mykénský hrad Tiry nebo kláštery zdobené freskami. Největším městem je Patras, s velkým přístavem trajektů, a druhým nejvýznamnějším archeologickým muzeem v Řecku.

Poloostrov Peloponés v jižním Řecku je skvělou destinací pro strávení dovolené last minute u moře. Ideální je především pro ty z turistů, kteří chtějí spojit dovolenou s koupáním a sluněním na pláži s výlety do přírody a s poznáváním kultury a historie Řecka. Poloostrov je charakteristický drsným pohořím v centru a zelenými údolími v pobřežních oblastech.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Pro aktivnější turisty bývá zlatým hřebem pobytu na Peloponésu pěší túra ke klášteru Moni Prodromou, který se nachází ve vnitrozemí, v blízkosti horské obce Stemnitsa. Už jen samotná cesta po úzkých serpentinách kolem drsných skal zalesněných svahů je zážitkem. V závratné výšce se tyčí na strmé skalní stěně klášter a nabízí výjimečný pohled. Pro následný odpočinek po náročném výletě se nabízejí jemné písečné pláže a křišťálově čisté Středozemní moře. Skvělým tipem je zátoka Voidokilia na jihozápadě, poblíž vesničky Pylos.

Dovolená s last minute slevou na poloostrově Peloponés umožňuje poznat velký počet významných antických míst. Návštěva ruin Mykén je pro každého návštěvníka jakousi povinností. Mykény byly jedním z center mykénské civilizace, které vzkvétalo kolem roku 1400 př.n.l.. Určitě si při vstupu povšimnete Lví brány, na jejímž reliéfu jsou zobrazeny dvě lvice. Od ní budete mít skvělý výhled na akropoli a krásné královské hrobky.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Asi 40 kilometrů od Mykén čeká na milovníky historie další atrakce, pozůstatky starověkého Korintu. Hlavní zajímavostí je tady bezpochyby Apollónův chrám se zachovalými sloupy. Z těch mladších památek jmenujme například pevnost Palamidi v Nafpliu, která je důkazem benátského dobývání kolem roku 1700. Asi 1.000 schodů vás dovede na vrchol 216 metrů vysoké hory, kde pevnost stojí. Po namáhavém výstupu budete odměněni nejen prohlídkou mohutné pevnost, ale i pohádkově krásným výhledem na širé moře.

Mezi další známé starověké lokality Peloponésu patří Epidaurus, Sparta nebo Olympie, kde se v dobách antiky konaly původní Olympijské hry. Dnes zde můžete vidět pouze zbytky dávných budov a ruiny chrámů, ale je možné navštívit muzeum, které dává návštěvníkům tušit, jak to kdysi na hrách vypadalo.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Na Peloponésu se ale všechno netočí jen kolem minulosti. Ve větších městech, jako je třeba Kalamata na jihu, si lidé užívají volné večery na dlouhých promenádách, kde podél přístavů se sklenkou v ruce můžete posedět v mnoha tavernách a barech. Koneckonců, zrovna Kalamata má pověst sladkého města, protože je známé svými četnými dobrotami. Mezi ně patří sezamové tyčinky pastelli, koblížky loukoumades nebo medové dezerty baklava a kataifi.

Silnice z Kalamaty do vnitrozemí vede přes hory a původní vesničky, kde kozy a ovce běhají přes silnice a obyvatelé se setkávají na centrálním náměstí, aby si vyměnili nejnovější zprávy. Mezi jednotlivými místy rostou tisíce olivovníků a vy si můžete u místních zemědělců zakoupit med, olej nebo čerstvou zeleninu a ovoce.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Obecně lze říci, že na pobřeží to mezi nejbližšími plážemi není nikdy daleko a jedna odlehlá zátoka střídá druhou. Dostanete se k nim často po schodech, někdy vede cesta přes voňavé olivové háje. V přístavních místech vyplouvají rybáři již brzy ráno na moře a vy si poté můžete v místních tavernách vychutnat čerstvě ulovené ryby. A to přímo na břehu moře, jako je tomu třeba v malé vesničce Tolo u Nafplia, kde jsou některé hotely a restaurace přímo na pláži.

Naproti jihovýchodnímu cípu Peloponésu se rozkládá malý ostrov Elafonisos se slavnou exotickou pláží Simos. Ve skutečnosti se jedná o dvě pláže v zátokách Sarakiniko a Fragos, které jsou odděleny úzkým pruhem písku. Pláž Simos má jemný zlatý písek a křišťálově čistou vodu a je lemována velkými dunami a cedrovými lesy. Dostanete se k ní pouze lodí z malého přístavu Neapoli.

Last minute poloostrov Peloponés - fotografie

Jednou z nejpopulárnějších pláží na Peloponésu je Voidokilia uprostřed stejnojmenné zátoky a jen pár kilometrů od Pylosu. Pláž se nachází pod pevností Nestor a hraničí s lagunou Yalova, od které je oddělena pásem dun. Jedna z nejdelších pláží v Řecku Zacharo je dlouhá několik kilometrů, obklopená borovicemi a olivovníky. Jemný bílý písek a křišťálově čistá voda lákají v letních měsících na last minute dovolenou do Řecka tisíce turistů z celého světa.

Kam jinam v Řecku na last minute dovolenou?

Další sekce katalogu poloostrov Peloponés

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené na Peloponésu je publikována v sekci dovolená poloostrov Peloponés. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky na Peloponés jsou k nalezení v sekci poloostrov Peloponés first minute.