-

Last minute dovolená Severní Amerika

Mexiko

Pokud plánujete last minute dovolenou v Mexiku v Severní Americe, za příznivé ceny si tady budete si moci užívat slunce, moře, koupání, opalování se na pláži, procházek podél pobřeží a dalších příjemných aktivit po každý den vaší zasloužené dovolené

Severní Amerika last minute - informace

Severní Amerika je třetí největší světadíl. Rozprostírá se od Grónska až po tropickou oblast Karibiku. První obyvatelé sem přišli z Asie asi před 30 000 lety. Jejich potomkové postupně osídlili celý světadíl. Živili se rybami, divokou zvěří, pěstovali rozličné plodiny a vytvořili širokou škálu kultur a jazyků. Před 500 lety sem začali přicházet přistěhovalci z celé Evropy, později z Afriky a Asie a rozšířili tam své jazyky a kulturu. Nejhustěji osídlenými oblastmi jsou východní a západní pobřeží USA a centrální část Mexika. Nejsevernější oblasti Kanady pokryté ledem, jezery a lesy, jsou obývané velmi řídce. USA a Kanada jsou dvě z nejbohatších krajin světa. Na velkých prériích se díky úrodné půdě pěstuje velké množství plodin, kromě jiného kukuřice a pšenice. V této oblasti a na úpatí Skalistých hor se na velkých rančích chová hovězí dobytek. V Kalifornii na zavlažovaných plochách roste zelenina a ovoce. Demograficky je Severní Amerika rasově a etnicky odlišný kontinent. Její tři hlavní etnické skupiny jsou běloši, černoši a míšenci. Nad ostatními méně početnými skupinami silně převažují američtí indiáni a číňané.

Další sekce katalogu Severní Amerika

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Severní Americe je publikována v sekci dovolená Severní Amerika. Právě nabízená zvýhodněná dovolená s bonusem za včasnou rezervaci a nejrůznější předsezónní akční nabídky do Severní Ameriky jsou k nalezení v sekci Severní Amerika first minute.