-

Dovolená Severní Amerika letecky

Mexiko

Prožijte příjemnou dovolenou v Mexiku a dokonale si odpočiňte na prohřátých plážích u moře v Severní Americe tak, abyste byli po návratu opět plni energie a z dovolené se vrátili jen s těmi nejlepšími zážitky

Dovolená Severní Amerika - informace

Severní Amerika leží na severní a hlavně západní polokouli. Na severu je ohraničena Severním ledovým oceánem, na východě Atlantským oceánem, na jihovýchodě Karibským mořem a na jihu a na západě Pacifickým oceánem. Víc než tři čtvrtiny tohoto světadílu zabírají dva státy – USA a Kanada. Pobřeží je dlouhé a nepravidelné. Na východ od středoamerických krajin leží souostroví Velké a Malé Antily. Grónsko na severu je největším ostrovem na světě. Západní část světadílu lemují Skalisté hory, na východ od nich se rozprostírají velké prérie, zavodňované dvěma veletoky Mississipy a Misouri. První usedlíci, předchůdci Indiánů, sem přišli z Asie asi před 30 000 lety, kdy ještě oba kontinenty spojoval přírodní pevninský most. Prvními Evropany, kteří tento světadíl objevili, byli Vikingové, ale skutečné osídlování Ameriky Evropany začalo až v 16. století. Převažující jazyky v Severní Americe jsou angličtina, španělština a francouzština. Mezi turisticky nejpřitažlivější místa patří metropole západu USA, Florida, národní parky USA a syrová kanadská příroda.

Další sekce katalogu Severní Amerika

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Severní Americe, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Severní Amerika. Aktuálně nabízená dovolená se slevou za včasnou rezervaci či nejrůznější předsezónní akce do Severní Ameriky jsou prezentovány v sekci Severní Amerika first minute.